Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siðil hep et parçasý gibi olmak zorunda mý ?

Durum
    Zorluu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Siðil hep et parçasý gibi olmak zorunda mý ?

Arkadaþlar bayadýr siðil çýkarmýyordumda anal bölgede þimdi kýrmýzý nokta gördüm hemen anüsün yan kýsmýnda ama bildiðiniz kýrmýzý sivilce gibi saða sola falan oynamýyor ? Bütün siðiller et parçasý gibi oynamak zorunda mý ?

Durum
    ereya45 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Cevap: Siðil hep et parçasý gibi olmak zorunda mý ?

Alýntý Zorluu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar bayadýr siðil çýkarmýyordumda anal bölgede þimdi kýrmýzý nokta gördüm hemen anüsün yan kýsmýnda ama bildiðiniz kýrmýzý sivilce gibi saða sola falan oynamýyor ? Bütün siðiller et parçasý gibi oynamak zorunda mý ?
    Siðiller düz,yassý, karnýbahar þeklinde olabilirler kiþiden kiþiye ve cilt yapýsýna göre veya virüsün türüne göre deðiþir eðer size þüpheli geliyorsa doktora görünmekte fayda olur

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

siðil kýrmýzý olmaz, genelde deri renginde ve karnabahar gibi minik çýkýntý olur ve saða sola oynatabilirsin genelde aþýrý minik deðilse.
    Kýrmýzý olan þey molluskum olabilir ya da sivilceyi sigil zannediyorsundur. Molluskum ise bebeklerde bile görülebilen zararsýz ama bulaþýcý bir þey. iliþki yoluyla da bulasýyor tabi ama bi noktada kendi kendine terkediyro vucudu hpv gibi korkutucu bir þey deðil ama o kýrmýzý olarak çýkar iþte.

Durum
    Babygirll - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben de bunu merak ediyordum. Benim siðillerim kahverengi lekelenmeler gibi. Çok hafif kabarýklýklar var. Böyle bir þey deneyimleyen oldu mu? Baþlarda (bir sene önce) benim de nokta þeklinde klasik siðillerim çýkýyordu. Ama son dönemde çýkanlar öyle deðil. Daha geniþ alanda ve koyu renkteler. Doktorum onlarýn da siðil olduðunu söyledi ama kafam karýþtý.

Durum
    Admin

Alýntý Babygirll Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben de bunu merak ediyordum. Benim siðillerim kahverengi lekelenmeler gibi. Çok hafif kabarýklýklar var. Böyle bir þey deneyimleyen oldu mu? Baþlarda (bir sene önce) benim de nokta þeklinde klasik siðillerim çýkýyordu. Ama son dönemde çýkanlar öyle deðil. Daha geniþ alanda ve koyu renkteler. Doktorum onlarýn da siðil olduðunu söyledi ama kafam karýþtý.
    Valla lekelenme þeklinde pek bilmiyorum ama daha çok çýkýntý þeklinde oluyor siðiller.

Durum
    pismankiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Ben de sorumu bu baþlýkta sorayým madem Kýl kökü ve sigil birbirinden nasýl ayýrt edilir

Durum
    Deryaa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Alýntý pismankiz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben de sorumu bu baþlýkta sorayým madem Kýl kökü ve sigil birbirinden nasýl ayýrt edilir
    Ters ýþýk tutarak bakýyordum ben kýl kökü olunca hafif týrnaðýn ile kazýyýnca siyah nokta halinde kýl kökü gözüküyor pütürcüklü gibi þekli oluyor diðer türlü siðil olunca öyle olmuyor artýk prof olduk bu konuda mübarek 😂😂

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Siðil farklý þekillerde çýkabiliyor benim ilk çikan siðil karnýbahar þeklindeydi ten rengi. Sonrakiler minik yuvarlak ve pembe-kirmiziydi

Durum
    Admin

Alýntý pismankiz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kýl kökü ve siðilin birbiriyle bi alakasý yok ki alakasý olmayan þeyler de kolay ayýrt edilebilir.
    elma ve armut nasýl birbirinden ayýrt edilebilir gibi bir soru bu
    kýl kökünde çýkýntý olmaz bir kere, üstüne dokundugunuzda saga sola dogru oynamaz mesela... gibi.

Durum
    pismankiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Sýcaktan mýdýr bilmiyorum ama kýl olan yerde kökü iltihap olmuþ gibi bir çýkýntý olmuþ acýmýyor da ama sivilceye de benziyor o yüzden sormak istedim. Bi çýkýntý var ama içinde kýl da var tam anlatabildim mi bilmiyorum kusura bakmayýn kýl olan yerde sigil Olmaz diye okumuþtum yanlýþ hatýrlamýyorsam ama yine de fikrinizi almak istiyorum