Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil yokken prezervatifin %90 koruması

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Smile Siğil yokken prezervatifin %90 koruması

Herkese selam

Güzel bir haber vereyim ama yine de dikkat edelim.
    Ben geçen gün pap smear testi (bilmeyen erkekler için: her yıl kadınlarda uygulanması gereken bir rahim agzı hücresel degişiklik gözlemleyici test) yaptırmıştım ya, bahsetmiştim burada sonucun temiz geldiğinden. Aynı gün doktorum, hpv olduğum süreç içerisinde hiçbir yakınlık kurmadığımı bildiği ve artık lezyonda şu an için çıkmadığından bana ilişkiye gireceğin zaman prezervatif %90 korur dedi, biraz detaylı sordum aramdaki samimiyetten dolayı, ''gerçekten korur mu ama bak?!'' filan gibi Koruyacak sıkıntı olmaz yine de kondilomdan ve kondilomlu kişilerden uzak dur filan dedi.

Şimdi bilmiyorum kaygılanıyorum acıkcası bu durumda, en azından insan kafa olarak rahatlamak istiyor şunu merak ediyorum: Aramızda şu an veya şu sıralar kondilom olmadan cinsel ilişkiye düzenli girdiği partneri olan arkadaşlar bu konuda yorum yapabilir mi? En net bilgiyi onlardan alırız diye dusunuyorum. Forum admininizin bu soru ricasını cevaplarsanız çok sevinirim minik hpvcikler hahaha

Durum
    Susamuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Siğil yokken prezervatifin %90 koruması

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam

Ben geçen gün pap smear testi (bilmeyen erkekler için: her yıl kadınlarda uygulanması gereken bir rahim agzı hücresel degişiklik gözlemleyici test) yaptırmıştım ya, bahsetmiştim burada sonucun temiz geldiğinden. Aynı gün doktorum, hpv olduğum süreç içerisinde hiçbir yakınlık kurmadığımı bildiği ve artık lezyonda şu an için çıkmadığından bana ilişkiye gireceğin zaman prezervatif %90 korur dedi, biraz detaylı sordum aramdaki samimiyetten dolayı, ''gerçekten korur mu ama bak?!'' filan gibi Koruyacak sıkıntı olmaz yine de kondilomdan ve kondilomlu kişilerden uzak dur filan dedi.

Şimdi bilmiyorum kaygılanıyorum acıkcası bu durumda, en azından insan kafa olarak rahatlamak istiyor şunu merak ediyorum: Aramızda şu an veya şu sıralar kondilom olmadan cinsel ilişkiye düzenli girdiği partneri olan arkadaşlar bu konuda yorum yapabilir mi? En net bilgiyi onlardan alırız diye dusunuyorum. Forum admininizin bu soru ricasını cevaplarsanız çok sevinirim minik hpvcikler hahaha
    Sonucun temiz çıkmasına çok sevindim...
    Verdiği sözü tutmuyor hayat, tutsa bile, özlediğimiz şeyin özlenilmeye değer olmaktan ne kadar uzakta bulunduğunu göstermek için yapıyor bunu. Kimi zaman umut, kimi zaman da umulan şey aldatıyor bizi. Bir eliyle verdiğini öteki eliyle alıyor. Uzaklığın büyüsü, cennetler gösteriyor bize. Ama büyülenir büyülenmez, bu cennetlerin uçup gittiğini görüyoruz. Mutluluk güneşli ovanın üzerinde dolaşan bir küçük buluta benziyor önü arkası pırıl pırıl bu bulutun, ovaya yalnız onun gölgesi düşüyor...

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben kendime zaman koydum. Siğilim olmadığı halde eylüle kadar bir şey yaşamayı düşünmüyorum. Negatifi görmem lazım. Korunarak yaşasam bile saçma sapan düşüncelerden bok gibi bir şey olucak kendimi tanıyorum hehehe

Durum
    Admin

Alıntı alineor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kendime zaman koydum. Siğilim olmadığı halde eylüle kadar bir şey yaşamayı düşünmüyorum. Negatifi görmem lazım. Korunarak yaşasam bile saçma sapan düşüncelerden bok gibi bir şey olucak kendimi tanıyorum hehehe
    Eh biz de o yüzden boşu boşuna tam 1 yıl 3 aydır bir şey yapmıyoruz

Durum
    Admin

Alıntı Susamuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonucun temiz çıkmasına çok sevindim...
    teşekkür ederim

Durum
    deborah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam

evvet o kişi benim. kondilomum yok, hpv pozitif olduğumu öğrenmeden önce erkek arkadaşımla korunmadan da ilişkiye girdik, öğrendikten sonra korunarak devam ettik. ikimiz de tipleme testi yaptırdık o negatif çıktı. erkeklerde yanlış çıkma riski var tabi ki ama onda hiçbir belirtisi de yok gerçekten. gittiğim 3 ayrı doktor da korunarak devam edebilirsiniz dedi, ben de ona güvendim. göz görmeyince gönül katlanır olayı sanırım

Durum
    Admin

Alıntı deborah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evvet o kişi benim. kondilomum yok, hpv pozitif olduğumu öğrenmeden önce erkek arkadaşımla korunmadan da ilişkiye girdik, öğrendikten sonra korunarak devam ettik. ikimiz de tipleme testi yaptırdık o negatif çıktı. erkeklerde yanlış çıkma riski var tabi ki ama onda hiçbir belirtisi de yok gerçekten. gittiğim 3 ayrı doktor da korunarak devam edebilirsiniz dedi, ben de ona güvendim. göz görmeyince gönül katlanır olayı sanırım
    Vay be iyimiş

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Doktorların tutumu bu gercekten ,evli çiftlerde siğilleri yakıyolar bir ay ilişkiye girmeyin diyorlarmıs yani insanlarda bunu umursamıyor doktorların umursamayan tavrı karsısında ..bilmiyolarki ne boktan bişey ahahs

Durum
    Admin

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorların tutumu bu gercekten ,evli çiftlerde siğilleri yakıyolar bir ay ilişkiye girmeyin diyorlarmıs yani insanlarda bunu umursamıyor doktorların umursamayan tavrı karsısında ..bilmiyolarki ne boktan bişey ahahs
    Yani sigil yakıldıktan hemen sonra ılk 1-2 hafta ılıskıye gırmek bence de mantıklı degıl.

Durum
    fitboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kondom kullaniyorum ve siğil varken girmiyorum iliskiye. İlişkiye gireceksem 1 hafta önceden yok ediyorum siğili. Ve traş etmiyorum kılları. Bu dna ya yerlestigi icin partnere herhangi bir sivı vs bulaşmamasi gerekir. Ama kondomsuz ve siğilli iliski temiz birine bulaştırir. Buna gerek yok bence.

Bu Konu için Etiketler