Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 66 ve Siğil

Durum
    calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv 66 ve Siğil

Merhaba, forumda çok çok yeniyim, konu açmaya da çekindim aslında ama hem hpv66 ile karşılaşan üye nerdeyse hiç görmedim, belki benim gibi hpv66’sı olanlar için konu bir ilk olur, onlara yardımım dokunur.

1.5 ay önce HPV 66 pozitif sonucumu aldım, aldıktan sonra aşırı stres oldum burdaki herkesin ilk tanışması gibi. Sigarayı bıraktım ve hpvye iyi gelecek her şeyi içip yemeye başladım. Yine forumdan görür görmez sabahları aç karnıma 3 gr AHCC’ye başladım ama daha 1 hafta bile olmadı AHCC kullanımım. B complex ve multivitamin hapı, yeşil çay propolis her şeyi düzenli kullanıyorum. Bunlara düzenli devam ederken makat bölgesinde yarım santimden daha küçük et beni elime geldi. (AHCC öncesi) Yoğun çalıştığım için 1 aydır gidip bir işlem yaptıramadım. 1 ay boyunca ne yayıldı, ne de büyüdü ne de başka yerlerimde çıktı. Şimdi soruma gelecek olursam, vakit kaybetmeden siğili yaktırmalı mıyım ? Yoksa kendiliğinden gider mi AHCC ve diğer supplementleri aldıkça ? Aldırmadığım süre kadar hpv iyileşimimi geriletir mi ? Hani siğil durduğu sürece aldırmadığım sürece sanki yaptıklarım boş gibi geliyor. İyileşmemi engeller gibi. Bir de jinekoloğa gittiğimde rahim ağzım temizdi, siğil gibi bir şeye rastlamamıştı, smear de temizdi. Tekrar siğil tedavisi için hep gittiğim jinekoloğa mı gitmeliyim yoksa dermatoloğa mı ? Ne kadar yazdıklarınızı okusam da bilgilenmeye çalışsam da ben biraz panik biriyimdir, bir kulağımdan girer öbüründen çıkar bu gibi anlarda. Yazmak istedim kendi durumumu. Değerli desteklerinizi bekliyorum 🙂 Ayrıca Hpv 66 konusunda bilginiz varsa, sizde mevcutsa veya atlattıysanız da desteklerinizi, yorumlarınızı bekliyorum...

Durum
    Mmt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv 66 ve Siğil

Benim tavsiyem makatta siğil varsa önce propolisle yok etmeye çalışın, cunki koterize edilince yayilabiliyor.ayrica çıkmaya devam edecek mi diye bir müddet beklemenizi tavsiye ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı calypso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, forumda çok çok yeniyim, konu açmaya da çekindim aslında ama hem hpv66 ile karşılaşan üye nerdeyse hiç görmedim, belki benim gibi hpv66’sı olanlar için konu bir ilk olur, onlara yardımım dokunur.

1.5 ay önce HPV 66 pozitif sonucumu aldım, aldıktan sonra aşırı stres oldum burdaki herkesin ilk tanışması gibi. Sigarayı bıraktım ve hpvye iyi gelecek her şeyi içip yemeye başladım. Yine forumdan görür görmez sabahları aç karnıma 3 gr AHCC’ye başladım ama daha 1 hafta bile olmadı AHCC kullanımım. B complex ve multivitamin hapı, yeşil çay propolis her şeyi düzenli kullanıyorum. Bunlara düzenli devam ederken makat bölgesinde yarım santimden daha küçük et beni elime geldi. (AHCC öncesi) Yoğun çalıştığım için 1 aydır gidip bir işlem yaptıramadım. 1 ay boyunca ne yayıldı, ne de büyüdü ne de başka yerlerimde çıktı. Şimdi soruma gelecek olursam, vakit kaybetmeden siğili yaktırmalı mıyım ? Yoksa kendiliğinden gider mi AHCC ve diğer supplementleri aldıkça ? Aldırmadığım süre kadar hpv iyileşimimi geriletir mi ? Hani siğil durduğu sürece aldırmadığım sürece sanki yaptıklarım boş gibi geliyor. İyileşmemi engeller gibi. Bir de jinekoloğa gittiğimde rahim ağzım temizdi, siğil gibi bir şeye rastlamamıştı, smear de temizdi. Tekrar siğil tedavisi için hep gittiğim jinekoloğa mı gitmeliyim yoksa dermatoloğa mı ? Ne kadar yazdıklarınızı okusam da bilgilenmeye çalışsam da ben biraz panik biriyimdir, bir kulağımdan girer öbüründen çıkar bu gibi anlarda. Yazmak istedim kendi durumumu. Değerli desteklerinizi bekliyorum �� Ayrıca Hpv 66 konusunda bilginiz varsa, sizde mevcutsa veya atlattıysanız da desteklerinizi, yorumlarınızı bekliyorum...
    Hiçbir zaman sigilin kendi kendine gitmesini bekleme derim Mutlaka gidip yok ettir. Çünkü orda oldugu sürece viral yükü var demektir.

Durum
    calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir zaman sigilin kendi kendine gitmesini bekleme derim Mutlaka gidip yok ettir. Çünkü orda oldugu sürece viral yükü var demektir.

Kendi kendime mmt34’ün de dediği gibi propolisle yada verrutol alıp kendim denesem tavsiye eder misin ? Yoğun tempoda çalıştığım için doktora gidip bir işlem yaptırmam çok zor oluyor, çalıştığım yer de otel olduğundan merkeze 1 saat :’)