Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv bulaştı mı?

Durum
    Polis17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv bulaştı mı?

Merhaba yeni üyeyim. Konuyu nereye açacağımı pek bilemedim. Soru kısmına açmak istedim kimse kızmasın bende yaklaşık 1 senedir beri siğiller mevcut ancak benim siğillerim ilk başlarda kahverengi değilde sivilce gibi kırmızıydı siğil olduğunu anlamadım. Yaklaşık 1 önceye kadar umursamadım ara ara geldi ara ara gitti. 1 ay önce birden çok fazlalaştığını anladım araştırdım ve doktora gittim hpv olduğumu 1 senedir vucuttaysa 1 sene daha durup kendiliğinden atılacağını söyledi ve siğilleri yaktı siğiller tekrarlamadı. Benim korktuğum nokta 9 aylık bir ilişkim var hiç bir şekilde cinsel ilişkimiz olmadı ancak sürtünme yoluyla ilişkimiz oldu kısa da olsa 3-5 defa. Sevgilim de siğil yok belirti yok son 3 aydır ilişkiye girmiyorum kaçıyorum. Sürekli yalanlar atıyorum. Ona bu konuyu açamadım anlatamadım tepkisi büyük olacağından. Çünkü onu aldatmadım asla. Ama o öyle algılamıyacak bunu da biliyorum ve beni suçlayacak. Acaba ona bulaş oldu mu? İçim içimi yiyor şuan. Kimisi farketmeden yıllarca yaşamış eşine bulaştırmamış kimisi ilk ilişkisinde bulaşmış kafam Allah bullak. Lütfen bu konu hakkında yardım edin.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv bulaştı mı?

Merhabalar Polis, erkekler genelde taşıyıcı oluyor. Senin cinsiyetin nedir?
    Bunun dışında eğer siğil olan alan onun genital bölgesine temas ettiyse ilkinde %60, sonrasında %90 bulaş oranı olabilir. Ve ona bulaşmış olabilir. Ama bunu burda böyle söyledim diye değil gidip test yaptırarak baktırması lazım. Siğil yapmayan bir tip bulaşmışsa siğil çıkarmaz hpv olduğunu bilmez, bu da kadınlar için ileriki yıllarda problem teşkil ediyor özellikle kanser vb konularda. (hemen kanser olma gibi bir şey yok ama yıllardır siğil çıkmazsa, vucuttan atamazsa ve hiç doktora gitmezse)

Bence arkadaşına bu durumu anlat ama öncesinde sivilce sandığını ve yeni anladığını belirt. Siğiller hemen çıkmayabiliyor bazıları yaşanan şüpheli ilişkiden 1 ay sonra belirti verse de genelde 2 ila 6-8 ay arasında siğil çıkıyor. Bu yazımı ona göster ve illa da aldatma olmadığını anlasın. 1 yıl önce çıkan siğil ve 9 aylık bir ilişkide zaten aldatma yoktur.

Bu Konu için Etiketler