Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital siğillerim | Hikayem

Durum
    Rotenkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Genital siğillerim | Hikayem

2019 yılı Ekim ayında genital bölgemde sivilcemsi bir sey belirdi çok umursamadım yaşım gereği sivilcedir dedim geçtim.

Daha sonra kayboldu garip şekilde yada ben patlattım tam olarak hatırlamıyorum 2020 yili şubat ayı gibi bir kaç tane siğil meydana geldi ve bir anda oluştu bunlar cildiyeye gittim gitmeden önce birkaç forumda yazılanları okudum ve HPV olduğunu öğrendim doktor lazer olmam gerektiğini söyledi ama 1000 TL gibi bir rakam çıkardı bana maddi durumum o an için iyi olmadığından düşüneyim dedim araya pandemi dönemi girdi ve hastaneye dahi gidemedim.

Bundan 1 ay önceye kadar randevu dahi bulamiyordum iş nedeniyle her an izinde alamıyorum velhasıl 1 gün izin alıp cildiyeye gittim ve kriyoterapi yaptı ama ilgisiz davrandı herkeste var diyip gecistirdi.

Kriyoterapi sonrası 10 gün içinde kabuklandi ve benim toplamda 6 7 adet sigilin 4 tanesi düştü diğerleri de küçüldü diyebilirim. Daha sonra tekrar çıkmayacağını ve diğer geride kalan sigillere odaklanmak isterken düşen yerlerden aynı noktadan siğil çıkmaya başladı. Bugün doktora gittim ve tek tek anlattım durumu bana kriyoterapi yaptı yine ve çinko d vitamini aklovir vs yazdı aynı zamanda gardasil aşı olmamı ve amino up ahcc günde 3 tablet kullanmamı söyledi.

Sorularıma gelecek olursak güncel siğil varken aşı olmak mantıklı mı?
    İkinci kez kriyoterapi oldum doktor 1 seans daha yaparız 10 15 gün içinde dedi düşmeyen sigiller düşer mi?
    Şayet düşmezse nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim
    AHCC ile ilgili amino up kullanıp negatife dönen oldu mu? Yada 3 tablet yani 1.5 mg yeterli olacak mıdır bunları cevaplarsanız çok memnun olurum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Genital siğillerim | Hikayem

Selamlar @Rotenkiller, siğildir bu ara ara çıkar. Yani kriyoterapi veya koterizasyon yaptırdık diye çıkmayacak gibi bir düşünceyi şimdilik bertaraf et derim çünkü her çıktığında hayal kırıklığı yaşarsın. Ben de bu yollardan geçtim bu sebeple siğillerin tekrar edebileceğini ve belli aralıklarla gidip dondurma/yaktırma yapabileceğini kabullenirsen süreci daha iyi atlatırsın. Zaten negatif olursan siğil de çıkmıyor.

Aşı aslında hpv ile tanışmamış kişiler için. Şahsi fikrimi söylemem gerekirse; hpv isen, siğilin varsa aşı olmak anlamsız. Hpv'yi atlattıktan sonra hpv kapmamak için yapılabilir. Ama buradaki bazı arkadaşlar hpv iken de aşı oldular bunun hpv viral yükünü azalttığını söyleyenler oldu ama dediğim gibi bir bilimselliği var mı yok mu bilmiyorum. Aşı hpv olmamak için yapılır aslında, doğrusu bu.

10-15 gün içinde düşmeyen siğil düşebilir duruma bağlı... Belli olmaz. İyice sıksın 1 kere kriyoterapi tüpünü sıkıp bırakmasın. 2 kere hatta bazı yerlere 3 kere sıkmasını söylemekten çekinme, düşmüyor bundan dolayı biraz daha sıkar mısınız diyebilirsin. Ben de çoğunlukla kriyoterapi yaptırmıştım benim siğillerimin çoğu düşüyordu sanırım doktorum iyiydi veya maharetliydi bu konuda

Amino up ile negatif olma konusunda forumda bir bilgi yok. Açıkçası time health ahcc ile birçoğumuz negatif olduğumuz için çoğu kişi buna öncelik verdi. Ee time health'e öncelik verenler negatif oldu derken, pek kimse riske atmadı. Ki bence iyi de yaptılar çünkü pahalı bir takviyedir ahcc, hepimiz ciddi miktarlar ödedik. Bunun sonucunda da negatif olmayı isteriz yani, ondan dolayı risk almadık diyebilirim. Ama yabancı kaynaklarda bakabilirsin negatif olanlara amino up ile.
    Ahcc ile ilgili yapılan deneylerde günde 3 gram ile negatif olundu. Dr. Judith Smith deneyini araştırabilirsin. Bundan dolayı da time health kullananlar ve ben de öyle, günde 6 adet yani 3 gram ahcc kullandık. Sen de bir araştır bak, ona göre doktora söyleyebilirsin. 1,5 gram ile negatif olma süreci uzayabilir, 6 ayda negatif olmak kolay olmayabilir.