Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi sonucu

Durum
    Ayselokal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kolposkopi sonucu

Arkadaslar merhaba. 1 ay once hpv tip 31 68 cikti. Hepiniz gibi icim içimi yedi öldüm dirildim resmen. Okumadığım makale dinlemediğim video kalmamıştır heralde. En son buranın en iyi doktorunu (sehir bilgisi paylaşmak istemiyorum) buldum internetten. Türkiye nin her yerinden doktora randevu alıyorlar ve geliyorlar. Doktor hpv de uzman. Neyse kalkıp gittim kolposkopi yapti ama hicbirsey gormedim dedi. Bu ne anlama geliyor bakınca görüyor mu hemen? Hicbir kotu bulgu yok ama yine de biyopsi yapacam dedi. Madem bulgu yok niye biyopsi yapacak ki? Ustelik biyopsi ve kolposkopi ucreti muayene de dahil 3000 tl diyince düşüp bayilacaktim. Ben hastalığımı unuttum suan paranın derdine düştüm) ama en azindan icim rahatladı ölüp bittim ben korkudan neyseki birsey gormedim dedi. Biyopsi sonucu 2 haftayı bulur dedi. Simdi anlamadığım nokta kolposkopu sonucu anında cikar mi ? Madem cikar ve birsey gormedi neden parça aldi ki durduk yere ? Bir de reglken bakti bana bakılabilir dedi de ben emin olamadım reglken bakılıp bakilmadigina. Sizce ek ücret alsin diye yapmis olabilir mi? Bir de cin 1,2,3 vs var mi dedim %90 olmaz ama yine de sonucu bekleyelim dedi

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Kolposkopi sonucu

3000 nedir ya Çok sacma bir ücret. 3000den sonra odaklanamadim Reglken bakması da garip geldi bana. Ek ücreti birak hocam bunlara 3000 alan sonrasında seni bitirir ben sana söyleyeyim ��

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hocam neden özele gittin onlar gerçekten yüksek meblalar istiyor. Hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama bulunduğun şehirdeki üni hastanesine gitmeni tavsiye ederim ve erkek jinekologlar olaya daha ciddi bakıyorlar kanımca gittiğim jinekologlardan yola çıkarak böyle düşünüyorum. Geçmeyen akıntı problemim vardı devlet hastanesi ve özel hastanelerde başvurmadığım hekim kalmadı hepsi mantar olmuşsun deyip mantar ialcı veriyorlardı ve geçmiyordu cinsel olarak 4 senedir birşey yaşamama rağmen. Artık canıma tak etti son olarak üni hastanesi cerrahpaşaya randevu alıp gittim ve hemen çubukla kültür testi alıp sonuca göre ilaç vereceğiz dediler ve sonucum çıktı bakteri üremesi saptanmış. Randevu aldım bu hafta içi gidiceğim kontrole. Tavsiyem özelden önce üni hastanesine gidin para ödemeden hem muayene oluyorsunuz hemde doktorlar daha ayrıntılı inceliyorlar. Korku ve panik haliyle sağlıklı düşünemeyip hemen özel iyidir diyerek para bayılıyoruz halbuki devlette çok basit bir şekilde halledilebilecek bir problem yüzünden. Umarım sonucunuz temiz çıkar ve aynı yere bir daha para ödemek zorunda kalmazsınız hiç değilse sonucunuz kötü çıksa bile sonucunuz ile birlikte üni hastanesine gidin. Tetkikler için bu kadar para isteyen bir kurum tedavi için size tarla sattırır 😅 inşallah güzel haberler alırsınız🌸

Durum
    Özel Üye

Sevgili cümlemuhendisi devletteki kotu muameleden ötürü ben de kesinlikle ozel tercih ediyorum da bu en iyi özel hastane icin bile uçuk bir miktar. Bursa gibi buyuk şehirde en iyi özel muayenehane bile bu kadar almaz yalnızca bunlar icin net söyleyebilirim.

Durum
    Özel Üye

Ama devlette iyi bir doktor bulabilirsen kesinlikle degerlendir elbette. Valla ben 1 buçuk yılda baya bir harcadım hakikaten totale bakınca. Zengin hastalığı yav �� Burada bir arkadaş bir sevismenin bedeli bu kadar olmamalıydı yazmıştı hakikaten öyle ����

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama devlette iyi bir doktor bulabilirsen kesinlikle degerlendir elbette. Valla ben 1 buçuk yılda baya bir harcadım hakikaten totale bakınca. Zengin hastalığı yav �� Burada bir arkadaş bir sevismenin bedeli bu kadar olmamalıydı yazmıştı hakikaten öyle ����
    Bir sevişmenin bedeli bu kadar olmamalıydı cümlesine çok güldüm

Bu arada ben taaa seneler önce kolposkopi fiyatının yine iyi bir özel hastanede (istanbulda) 2000 falan diye biliyordum. Eğer dogru ise şu an bursa da 3000 olması normal hem zamlanmış hem de istanbulda da muhtemelen 3500 den aşağı değildir. Gerçi sormak lazım böyle farazi konuşmak yerine, sadece kolposkopi biraz maliyetli bir olay bunu biliyordum.

Durum
    Yeni Üye

Ben biyopsi ve kolposkopi oldum. Doktorum Polat dursun prof. Uzmanlık alanı sadece bu hastalıklar o yuzden güvendim gittim bu fiyat oldugunu bilsem cidden gitmezdim

Durum
    Tecrübeli Üye

Sevgili @hpvbursa

Üni hastanesinde onlar bana direk smear ve kolposkopi yapalım dediler ben sadece böyle böyle test yaptırdım sonucum bu deyince baya ilgilendiler uzun uzun dinlediler çok şaşırdım özelde bu şekilde dinlenmemiştim ve tetkikleri direk kendileri sıraladılar ve birazda korkuttular açıkçası. Devlet demişken küçük devlet hastanelerini kastetmiyordum. Üni hastaneleri ve eğitim araştırma hastanelerine gidilmeli. Özellikle üni hastanelerine.. Özelden çok çok daha iyidir maddi çıkar olmadığı için gerekli durumda gerekli tetkikleri istiyorlar diye düşünüyorum.

Durum
    Yeni Üye

Şimdi internetten okudum hemde gittigim doktorun sayfasından Smear sonucu ASCUS, ASC-H, LSIL, HSIL, CIN II-III olanlardan biyopsi alınırmis yani bosu bosuna biyopsi yapmış. Simdi ne denir ki buna ? Ay sinir oldum. 3000 tl ye ben gider aşı olurdum

Durum
    Tecrübeli Üye

@ayselokal üzülme sağlık olsun deneyimlemiş oldun zaten konuya ilerleyen dönemde daha hakim olacaksın.. internetteki doktor yorumlarınada pek itibar etme çünkü bazıları kompozisyon gibi ve hiç inandırıcı değil bahsettiğiniz doktorun yorumlarını okudum ve pek içime sinmedi. Bence vakit kaybetmeden AHCC ye başlayın hücre değişikliği yokken bir an önce bağışıklığı yükseltip virüsü atacaksınızdır muhtemelen bundan sonra doktora gitmeyin smear temiz gelmiş biyopside temiz gelecektir yüksek ihtimal. 6 yada 8 ay AHCC kullanıp sonrasında test yaptırın. Vücudumuz mükemmel yaratılmış derimiz nasıl kendini onarıp iyileşiyorsa iç organlarımız ve tabi servikste dahil buna oda hastalık yapan etken ortadan kalkınca kendini iyileştirecektir inanın buna.. Bir şekilde AHCC almaya çalışın çok geçmiş olsun para gelir gider size birşey olmasın 🙃

Bu Konu için Etiketler