Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi sonucu

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Kolposkopi sonucu

Doktora gitmeyin dedim ama yanlış anlaşılmasın tabi ki gidin ama smear zaten 6 ayda bir veriliyor ya o yüzden 6 ay gitmeyin 6 ayın sonunda gidin smear ve test yaptırın. AHCC kullandıktan sonra.

Durum
    Ayselokal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc cok pahali. Ben bir eczacı arkadasima sordum dedi ki ahcc ve imutorun icinde ayni seyler var zaten. O da olur içebilirsiniz diye

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Ayselokal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahcc cok pahali. Ben bir eczacı arkadasima sordum dedi ki ahcc ve imutorun icinde ayni seyler var zaten. O da olur içebilirsiniz diye
    Kendiniz kullanabilirsiniz ama insanları yanlış yönlendirmeyin (!) Forumda bunca insan ben dahil, ahcc ile negatif olanlar deli miyiz imutor yerine gidip ahcc aldık ?

İmutoru da uzun bir süre kullandım, imutor bagısıklıgını sadece stabil tutmaya yarar, içerikleri de aynı değil. Sadece ikisi de bağışıklık sistemi için çalışır. İmutorun bağışıklığımızı yükseltmede verdiği yardım 10 birim üzerinden 3 birimse, ahcc'nin 8 birimdir, o yüzden kıyas bile edilemez söz konusu olan hpv'den kurtulmak, bağışıklığı çok iyi yükseltmek ise.

Durum
    Yeni Üye

Amacim yanlis yönlendirmek degildi. Doktor da eczacı da anlamıyorsaniz onu alabilirsiniz dedi. Simdi herkes ust sınıf değil malesef. Ben asgari ücretle calisip 3000 tl doktor ücretini ödemek için 4 5 ay kredi borcu ödeyecekler bir de 450 tl ilacı alamayacağım icin imutor aldim. Bana söylenen bu yöndeydi. 2 ilacın firma sahibi de ben değilim. Dolayisiyla burda ilaçlara güzelleme de yapmiyorum durumu olmayanlar bunu alabilir

Durum
    Admin

Ayşe hanım siz beni yanlış anlıyorsunuz.
    Ben size niye ahcc almıyorsunuz, kredi borcunuzu bırakın da ahcc alın falan demiyorum, isterseniz hiçbir zaman kullanmayın, bu beni ilgilendiren bir şey değil. Ben imutor ile ahcc'nin aynı kefeye konulmasına karşı çıkarım bilgi yanlışlığı var çünkü. Yoksa tabii ki gücünüz neye yetiyorsa.

Biz burada güzelleme falan yapmıyoruz bu arada. Ahcc ile çoğunlukla veya büyük oranda hpv negatif olunuyor bu bir gerçek. Bunun güzelleme yapılan bir tarafı yok. Gerçek olan bir şey bu. Ben size imutor ile hpv negatif olunmayacağını söylüyorum bunu da yapamazsınız negatif olamazsınız şeklinde değil, imutor ile negatif olabilen olmadı diye söylüyorum. İmutor bağışıklığı düşürmemenizi sağlar, hpv negatif olabilmek için çok yüksek bağışıklık gerekiyor, bunu da ahcc yapıyor. Yani ben burda doğru bilginin peşindeyim. Güzelleme falan yapmıyoruz, kimsenin maddi durumu ile de bi alakamız yok. Alamıyorsanız alamıyorsunuzdur ama ikisi de aynı işlevi görüyor denilmesini yanlış buldum ve yanlış bir bilgi zaten, ben bunu düzeltiyorum.

Durum
    Yeni Üye

Anliyorum keşke bu tur seyler devlet destekli olsa da alınsa. Ama düşünüyorum da Ahcc 6 ay ... civarı aşısı ... civarı yani ne pahali bir hastalık bu.

Durum
    Admin

Alıntı Ayselokal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anliyorum keşke bu tur seyler devlet destekli olsa da alınsa. Ama düşünüyorum da Ahcc 6 ay .... civarı aşısı ... civarı yani ne pahali bir hastalık bu.
    Ahcc konusunda fiyat vermiyoruz forumda, dövize bağlı ülkemize geldiği için fiyatı değişiyor.

Haklısınız bu arada ben de sizinle aynısını düşünüyorum, ülkemizin bu durumunu hiç beğenmiyorum. Bu kadar pahalı olacaksa devlet destekli olması gerekiyor bir şeylerin, bu sadece ahcc değil, hpv aşısı konusunda da geçerli, bari aşıyı ücretsiz yapsalar da insanların hpv ile yolları bu kadar çabuk kesişmese..

Durum
    Babygirll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı cumlemuhendisi59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam neden özele gittin onlar gerçekten yüksek meblalar istiyor. Hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama bulunduğun şehirdeki üni hastanesine gitmeni tavsiye ederim ve erkek jinekologlar olaya daha ciddi bakıyorlar kanımca gittiğim jinekologlardan yola çıkarak böyle düşünüyorum. Geçmeyen akıntı problemim vardı devlet hastanesi ve özel hastanelerde başvurmadığım hekim kalmadı hepsi mantar olmuşsun deyip mantar ialcı veriyorlardı ve geçmiyordu cinsel olarak 4 senedir birşey yaşamama rağmen. Artık canıma tak etti son olarak üni hastanesi cerrahpaşaya randevu alıp gittim ve hemen çubukla kültür testi alıp sonuca göre ilaç vereceğiz dediler ve sonucum çıktı bakteri üremesi saptanmış. Randevu aldım bu hafta içi gidiceğim kontrole. Tavsiyem özelden önce üni hastanesine gidin para ödemeden hem muayene oluyorsunuz hemde doktorlar daha ayrıntılı inceliyorlar. Korku ve panik haliyle sağlıklı düşünemeyip hemen özel iyidir diyerek para bayılıyoruz halbuki devlette çok basit bir şekilde halledilebilecek bir problem yüzünden. Umarım sonucunuz temiz çıkar ve aynı yere bir daha para ödemek zorunda kalmazsınız hiç değilse sonucunuz kötü çıksa bile sonucunuz ile birlikte üni hastanesine gidin. Tetkikler için bu kadar para isteyen bir kurum tedavi için size tarla sattırır 😅 inşallah güzel haberler alırsınız🌸
    Akıntı probleminiz geçti mi? Bende de bir senedir geçmeyen akıntı var be doktorlar mantar olduğunu söylüyor. Her biri ayrı ayrı ilaçlar yazdı hiçbiri hiçbir işe yaramadı. Hpv vajinal florayı bozduğu için mi oldu bilmiyorum, ama o geçmeden geçmeyecekmiş gibi geliyor bana.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpv olduğu zaman mantar olan çok arkadaş var bu konuda daha önce konuşuldu araştırabilirsiniz. Ben de böyle mantarı aynı anda yaşadım ve hiçbirşey kar etmedi. En sonunda bir ay düzenli kefir içtim 350 mg gibi kocaman bardaktan o şekilde geçti. Florayla alakalı tamamen. Kefir de doktorumun önerisiydi zaten. Acil şifalar

Durum
    Babygirll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv olduğu zaman mantar olan çok arkadaş var bu konuda daha önce konuşuldu araştırabilirsiniz. Ben de böyle mantarı aynı anda yaşadım ve hiçbirşey kar etmedi. En sonunda bir ay düzenli kefir içtim 350 mg gibi kocaman bardaktan o şekilde geçti. Florayla alakalı tamamen. Kefir de doktorumun önerisiydi zaten. Acil şifalar
    Hazır kefir mi yoksa evde sürekli süt eklenerek yapılan kefirden mi kullandınız ben de denemek istiyorum

Bu Konu için Etiketler