Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakire smear ve kolposkopi

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Bakire smear ve kolposkopi

Bende aynı şeyi düşündüm ama bilmiyorum her gittiğim doktor bana aynı şeyleri söylüyor. Bende siğil yok artık olmadığına inandım 7 jinelolog 2 cildiye ve 10 tane asistan görmüştür herhalde siğil diyen olmadı. Bende tip31 var ve bugün 9 lu aşıyı oldum. Tip 31 e karşı koruyuculuğu var diye. Doktor sen bakire olduğun için içerisi temiz ve aşıyı olursan içeriye virüsten önce virüse karşı aşı yerleşecek. Vajinanın dışına test yapıldığınıda ilk senden duydum daha neler duyacağız, siğil olsa patolojiye gider ama dışarıdan yapılan sürüntü testi diye uzun uzun düşündü sonrada bilmiyorum madem bu sonucu aldın 1 sene bağışıklığı yüksek tut 1 sene sonra tekrarla bakalım dedi. Bu arada 9 lu aşı 2.900 tek doz. 3 doz vurulacakmışım😬

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı cumlemuhendisi59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı şeyi düşündüm ama bilmiyorum her gittiğim doktor bana aynı şeyleri söylüyor. Bende siğil yok artık olmadığına inandım 7 jinelolog 2 cildiye ve 10 tane asistan görmüştür herhalde siğil diyen olmadı. Bende tip31 var ve bugün 9 lu aşıyı oldum. Tip 31 e karşı koruyuculuğu var diye. Doktor sen bakire olduğun için içerisi temiz ve aşıyı olursan içeriye virüsten önce virüse karşı aşı yerleşecek. Vajinanın dışına test yapıldığınıda ilk senden duydum daha neler duyacağız, siğil olsa patolojiye gider ama dışarıdan yapılan sürüntü testi diye uzun uzun düşündü sonrada bilmiyorum madem bu sonucu aldın 1 sene bağışıklığı yüksek tut 1 sene sonra tekrarla bakalım dedi. Bu arada 9 lu aşı 2.900 tek doz. 3 doz vurulacakmışım��
    9lu aşının gelmiş olmasına sevindim ama bu fiyat ne! Yuh... Toplam doz olsa neyse de, tek doz için çokmuş.

Durum
    Tecrübeli Üye

Malesef öyle hemde kura bağlı olduğu için dolar vs yükseldikçe fiyatta artıyormuş muhtemelen 3. Dozu aynı fiyata yaptıramayacağım daha da yüksek olacak. Olsun napalım sağlıktan önemli değil. Doktorlar, psikiyatristlere harcadığım paranın haddi hesabı yok bu para onun yanında hiç kalır.😔
    Bu arada aşı her eczanede değil ama bazılarında bulunuyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı cumlemuhendisi59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef öyle hemde kura bağlı olduğu için dolar vs yükseldikçe fiyatta artıyormuş muhtemelen 3. Dozu aynı fiyata yaptıramayacağım daha da yüksek olacak. Olsun napalım sağlıktan önemli değil. Doktorlar, psikiyatristlere harcadığım paranın haddi hesabı yok bu para onun yanında hiç kalır.��
    Bu arada aşı her eczanede değil ama bazılarında bulunuyor
    Valla benim hpv olduğum zamanlarda da bu hpv işleri gerçekten maliyetliydi. Doktor muayanesiydi, aldarasıydı, koteriydi, kriyoterapisiydi, hpv dna testiydi, ahccsi falan derken ben de epey para harcamak durumunda kalmıştım insanı gerçekten hem maddi hem manevi olarak yıpratan bir süreç bu.

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bazı doktorlar fazla rahat bana da ter bezi diyip gönderen oldu ama test sonuçları öyle göstermedi maalesef tip 6 geldi. Hatta benimki fazla rahattı almak istemiyordu, beni geçiştiriyordu vs tedaviyi de bıraktım orada siğil olduğunu gördüğüm ve bildiğim halde. Umarım bir sıkıntı doğurmaz senin adına. Ama bulaşıcı değil demesi enteresan.

Durum
    Tecrübeli Üye

@eylull ikimizede doktorlar ter bezi dedi ama sürüntü testi pozitif çıkıyor anlamadım.. internette tip 31 siğil yapmaz diyor ama olabilirde herkesin vücudu farklı sonuçta. Bu arada ahcc sipariş ettim onun gelmesini bekliyorum. Baya araştırdım birde yulaf tüketeceğim her gün onda da yüksek miktar beta glukan varmış. Deneyimleyip göreceğiz sonucu bakalım. Hpv birşey değil o geçiyor bir şekilde ama bıraktığı psikoloji o nasıl düzelecek bilmiyorum. Ruh kanseri olmuş gibi hissediyorum

Durum
    Esraesra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

9lu aşıyı nereden buldun? Ben geçen sene 9 olmadığı için gardasil4 yaptırdım