Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakire smear ve kolposkopi

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bakire smear ve kolposkopi

Merhaba arkadaşlar ben virgoyum yani bakire. Kendim sürüntü alarak yaptırdığım testte hpv yüksek risk tip 31 çıktı. Cerrahpaşaya gittim kadın doğuma aslında prof hocaya ücretli muayene olacaktım ancak kendisi erkenden çıktığı için muayene olamadım. Asistan hekimler yaptı muayenemi ve hpvnin çok riskli bir virüs olduğunu kanser öncüsü olduğunu bu yüzden smear ve kolposkopi olmam gerekebileceğini söylediler. Nasıl yani dedim çok korktum onlarda virüsten bahsediyoruz rahim ağzına kadar ilerleyebilir deneme yanılsama yöntemiyle hareket edilmez bu virüsle çok çok tehlikeli bir virüs bu dediler biz hocamıza danışacağız siz yine randevu alıp gelin vajinal kültür çıktıktan sonra hocayla konuşalım istişare edelim dediler. Yaşınız çok genç 25 yaşındasınız ve 4 senede bu virüsün atılması gerekirdi yani mutlaka atılacaktır ama gerekirse bakireliğiniz bozularak smear ve kolposkopi yapılabilir dediler şok oldum çıktıktan sonra çok ağladım. Halbuki benim vajinama penis değmedi bile sadece popoma değdi ama sadece 5 saniye değdi kafayı yemek üzereyim bu nasıl mümkün olabilir? Bakirelerde smear alınmaz diyorduk ama asistanlar bana kolposkopi yapılabilir dediler smeardan daha kapsamlı bir tetkik. O kadar çok korkuttular ki beni onlarda panik oldular tip31 deyince.. Bilgili ve ilgili arkadaşların yorumunu almak istiyorum bakireye kolposkopi yapılması ne kadar doğru? Bu virüs temas olan bölgeye lokal yerleşmiyor mu? Rahim ağzına bir temas olmadan hücre değişikliği mümkün olabilir mi servikste?

Durum
    Ayselokal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Bakire smear ve kolposkopi

Alıntı cumlemuhendisi59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben virgoyum yani bakire. Kendim sürüntü alarak yaptırdığım testte hpv yüksek risk tip 31 çıktı. Cerrahpaşaya gittim kadın doğuma aslında prof hocaya ücretli muayene olacaktım ancak kendisi erkenden çıktığı için muayene olamadım. Asistan hekimler yaptı muayenemi ve hpvnin çok riskli bir virüs olduğunu kanser öncüsü olduğunu bu yüzden smear ve kolposkopi olmam gerekebileceğini söylediler. Nasıl yani dedim çok korktum onlarda virüsten bahsediyoruz rahim ağzına kadar ilerleyebilir deneme yanılsama yöntemiyle hareket edilmez bu virüsle çok çok tehlikeli bir virüs bu dediler biz hocamıza danışacağız siz yine randevu alıp gelin vajinal kültür çıktıktan sonra hocayla konuşalım istişare edelim dediler. Yaşınız çok genç 25 yaşındasınız ve 4 senede bu virüsün atılması gerekirdi yani mutlaka atılacaktır ama gerekirse bakireliğiniz bozularak smear ve kolposkopi yapılabilir dediler şok oldum çıktıktan sonra çok ağladım. Halbuki benim vajinama penis değmedi bile sadece popoma değdi ama sadece 5 saniye değdi kafayı yemek üzereyim bu nasıl mümkün olabilir? Bakirelerde smear alınmaz diyorduk ama asistanlar bana kolposkopi yapılabilir dediler smeardan daha kapsamlı bir tetkik. O kadar çok korkuttular ki beni onlarda panik oldular tip31 deyince.. Bilgili ve ilgili arkadaşların yorumunu almak istiyorum bakireye kolposkopi yapılması ne kadar doğru? Bu virüs temas olan bölgeye lokal yerleşmiyor mu? Rahim ağzına bir temas olmadan hücre değişikliği mümkün olabilir mi servikste?
    Temas olmadan nasil hpv olduğunu bilmiyorum. Ben de tip 31 im ayrica 68 iki turlu yuksek risk var. Ama sıkıntı etme git testini yaptır hastalıktan önemli değil diger seyler. Butun muayenelerini ol

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

''Virgo'' yani bakire olduğun için hücre bozulması olacağını sanmıyorum çünkü virgo, yani bakire olmak aslında seni koruyor.

Ek olarak hpv cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. İnsanlar kendilerini avutmak için havuzdan kaptım, umumi tuvaletten kaptım diyebiliyorlar ancak bu ihtimal inanılmaz düşük olmakla birlikte, %98 cinsel temas ile bulaşır illa ilişkiye girmen gerekmez. Bundan dolayı senin de söylediğin gibi cinsel temas olmuş.
    bakire olup da hpv olan kişiler var forumda.Bakireye kolposkopi yapılması bence mantıklı olmayabilir ama bilmiyorum. Prof'a danışsın çocuklar.

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bence asistanlar abartmışlar bakire iken kanser olma ihtimalin çok düşük ne demek gerekirse bakireliğin bozulacak çok saçma geldi prof doktorla görüştüğünde lütfen gelişmeleri bize bildir bende bakireyim hpv kaptım ama hiç böyle şeyler duymamıştım

Durum
    Tecrübeli Üye

Bakire kelimesinden nefret ediyorum çok itici geliyor sanki ayrım yapılıyormuş gibi o yüzden virgo yazayım dedim virgin 😅 bilmeyen arkadaşlar olabilir diye bakireyide ekledim sonradan 😅

Asistanlar aklımı aldılar malesef 1 cümle içerisinde 5 kere kanser kelimesini kullanmışlardır en az tabi haliyle bende korkuya kapıldım. Bakirelere smear yapılmaz diye bu kadar doktor hemfikir iken onlar direk kolposkopi yapılması gerek dediler iyi tamamda vajina girişi ile serviks arasında en az 8-9 cm var bu virüs kendi kendine ilerleyebiliyorsa toplumun hemen hemen hepsinin enfekte olması gerekir elden bile bulaşabilir yani o zaman hpvli olup lens kullanan birinin elinden korneasına bu virüs bulaşabilir ve herkes göz kanseri mi oluyor? Dediğimde bu virüs rahim ağzında sıkıntı çıkarıyor gözde değil dediler tamam işte benimde rahim ağzı bölgesine hpvli bir uzun (penis,el) neyse artık değmedi bile dedim. Onlarda hemen biz doktoruz bizden daha fazla bilemezsiniz dediler. Bekaretiniz gidebilir bunu iyi düşünün dediler. Bende hani bekaretin olup olmaması asla umrumda değil sağlıktan önemli değil hatta bahsettiğimiz şey ince bir zar organ bile değil hiçbir önemi yok benim için dedim onlarda hoca uygun görürse işlemi uygularız dediler bende olur dedim zaten ileride bekaret takıntısı olan biriyle evlenmem çünkü bunu kendine dert eden adam net sapıktır evlilikte çok daha önemli şeyler var bakarette neymiş? kendi görüşüm tabi bu aksini düşünene saygı duyarım. Velhasıl kelam bu hafta içi doktorla görüşüp sonuçları yazacağım eğer test yapılma durumu varsa yalvar yakar yaptırmaya çalışacağım. Kolposkopi ve smear almaları gerekirse onuda yaptıracağım ama bildiğim tek şey var korkmuyorum artık çünkü benim vücudum bu virüsten güçlü ve elbette yenecektir. Muhtemelen hocaları asistanların söylediklerine gülüp ne kolposkopisi ne smearı diyecek ama bakalım göreceğiz durumu sizi haberdar edeceğim arkadaşlar sağlıcakla kalın

Durum
    Admin

Ben de @umudum var'a katılıyorum, asıl doktorla görüşüp gelişmeleri bilgilendirebilirsin çok geçmiş olsun

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Esas zar bozulma durumu olursa virüsü içeri taşıma ihtimali oluşur zar seni koruyor aslında yerinde olsam doktor bile asistanlar gibi konuşup işlem yapmaya kalkarsa yaptırmaz başka doktorlarla görüşürdüm biraz özel ama örnek olarak ben evliyim 1 buçuk senedir eşimle ilişkiye girmiyorum zar bozulur virüs içeri taşınır diye kendime 2 sene verdim bittiğine inandığım zaman ilişkimi de yaşayıp rahat rahat kontrollerimi yaptırıcam

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba bugün gittim hastaneye hoca çıkmıştı yine yakalayamadım malesef.. uzmana muayene oldum oda smear ve kolposkopiye gerek yok servikse temas olmamış içeride birşey yoktur bağışıklığını yüksek tut takviye al 1 sene sonra tekrar test yaptır negatif gelecektir. Hpv den de korkma burdaki herkese test yapsak hemen hemen herkeste hpv pozitif çıkacaktır hpvsiz insan mı kaldı? Vücut bunu temizler atar aşı ol dedi reçete yazdı hemen gittim aşı oldum. Çok rahattı yani bende de vardır hpv muhtemelen korkulacak bir durum değil her hpv lide rahim ağzı kanseri olmaz dedi bilindik şeyler. Ayrıca vajinal kültürde bakteri üremesi saptanmamış yani kendi florasıymış ilaç vermeyeceğim vereceğim ilaç akıntıyı arttırır dedi senin birşeyin yok dedi yani. Hpv yi hiçte iplemiyordu çok şaşırdım asistanların söylediklerini söyleyincede abartmış onlar unut onların söylediklerini sende bulaşıcı hiçbirşey yok. Bu sürüntü servikten alınır dışarıdan değil dedi dışarıdan alınan sürüntüye güvenmem ben aşı ol temizlenecek bana güven dedi. Siğil sandığım şeylerede ter bezi bunlar dedi. Velhasıl kelam smear ve kolposkopiye gerek falan yok daha neler dedi. Hemen AHCC sipariş edeceğim en az 6 ay kullanmayı planlıyorum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Merhaba bugün gittim hastaneye hoca çıkmıştı yine yakalayamadım malesef.. uzmana muayene oldum oda smear ve kolposkopiye gerek yok servikse temas olmamış içeride birşey yoktur bağışıklığını yüksek tut takviye al 1 sene sonra tekrar test yaptır negatif gelecektir. Hpv den de korkma burdaki herkese test yapsak hemen hemen herkeste hpv pozitif çıkacaktır hpvsiz insan mı kaldı? Vücut bunu temizler atar aşı ol dedi reçete yazdı hemen gittim aşı oldum. Çok rahattı yani bende de vardır hpv muhtemelen korkulacak bir durum değil her hpv lide rahim ağzı kanseri olmaz dedi bilindik şeyler. Ayrıca vajinal kültürde bakteri üremesi saptanmamış yani kendi florasıymış ilaç vermeyeceğim vereceğim ilaç akıntıyı arttırır dedi senin birşeyin yok dedi yani. Hpv yi hiçte iplemiyordu çok şaşırdım asistanların söylediklerini söyleyincede abartmış onlar unut onların söylediklerini sende bulaşıcı hiçbirşey yok. Bu sürüntü servikten alınır dışarıdan değil dedi dışarıdan alınan sürüntüye güvenmem ben aşı ol temizlenecek bana güven dedi. Siğil sandığım şeylerede ter bezi bunlar dedi. Velhasıl kelam smear ve kolposkopiye gerek falan yok daha neler dedi. Hemen AHCC sipariş edeceğim en az 6 ay kullanmayı planlıyorum.
    İyi bir doktora denk gelmişsin onun peşini bırakma bence gecmiş olsun

Durum
    Admin

''Sende bulaşıcı bir şey yok, aşı ol temizlenecek...''

Doktorun söylediği bu iki cümle epey yanlış. Birincisi hpv olan biri aşı niye yaptırıyor ki? Aşı hpv kapmamak için yapılır. Negatif olduktan sonra olabilir. Hpv iken aşı yapınca bu virüsten kurtuluyor olsaydık şu an herkes aşıyla kurtulmuş olurdu. Oldukça saçma bir söylem bir doktordan beklemezdim..

Hele hele hpv taşıyan birine sende bulaşıcı bir şey yok demek mi? Vaow...

Neyse sonuç olarak senin yerinde olsam başka bir doktora daha görünürdüm, ter bezleri yeni mi çıkmaya karar vermiş daha önce sende olmayan şeyler çıktıysa bunlar sigil olabilir, bana doktor fazla rahat geldi. Karar senin.