Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip 31 ve 6

Durum
    t-rex.girl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv tip 31 ve 6

Şimdilik 31 ve 6 var umarım başkaları çıkmaz bu konu hakkında da bilgisi olan yazabilir mi bende aylarda rahim ağzında yara var ilaç verip duruyorlar geçiyo gibi oluyor yeniliyor. Yakalım donduralım diyorlar biri antibiyotik veriyor çünkü iltihap da gördü her doktor kafasından ayrı ses. Çok canım acıyor çok ağrım var ağrı ile birlikte gaz sorunu var. Bi anda faranjit oldum çok da halsizim vajinal akıntım var çok fazla süt kesiği şeklinde. Hpv belirtisiymiş faranjit ve dilde pamukçuk. 20 gündür ahcc kullanıyorum ve yeşil çay ve vitaminler. Direncinin yavaş yavaş yükselmesi gerekmez mi? Neden canım çok acıyor . Neden faranjit oldum ağız gırtlak ve anal kanser olma ihtimalleri neler benim kalbim yerinden çıkıcak

Durum
    Ayselokal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv tip 31 ve 6

İlk haftalarda korkunuz cok olur bu normal. Ama korkmayın. Ben 10 gun falan oldu öğreneli yavas yavas atlattim bu korkuyu. Bende de benzer akıntı tipi mevcut. Onun icin ayrica bir kadın doğuma gidecem mantar vardir muhtemelen. Bana travazol verdi hafif gecti ama yine de gidecegim. Ben akıntıyi durduramiyordum resmen

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

selamlar @traxgirl, geçmiş olsun öncelikle. Faranjit ve dilde pamukçuk hpv ile alakalı mı bulundu? Rahim agzındaki yarayı alıp biyopsi yapmayı düşünmediler mi acaba? aslında bakarak cin vs var mı anlayabilirler? rahim agzındaki yarayı ben yaktırmıştım ve biyopsi yapmışlardı o yaraya, sana da tavsiye ederim.

Durum
    t-rex.girl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar @traxgirl, geçmiş olsun öncelikle. Faranjit ve dilde pamukçuk hpv ile alakalı mı bulundu? Rahim agzındaki yarayı alıp biyopsi yapmayı düşünmediler mi acaba? aslında bakarak cin vs var mı anlayabilirler? rahim agzındaki yarayı ben yaktırmıştım ve biyopsi yapmışlardı o yaraya, sana da tavsiye ederim.
    Teşekkür ederim aryacım. Faranjit ve pamukçuğa doktorlar hpv ile ilgili demedi aksine kbb doktorları hpv yi ağızdaki tükürük yok eder sıkıntı olmaz diyor. Ben internette okudum faranjit ve pamukçuk yapar diye. Çünkü yaşım da büyük yani küçük değilim yıllarca faranjit nedir bilmem bi anda kronik çıkması hani akut da değil geçiçi değil. Neyse biyopsi düşünmediler dondurmayı düşünüyor bi tanesi diğeri antibiyotik verdi ama içmedim yan etkilerinden çok korktum. Bana yeniden smear ve hpv yapıldı 2 ay içinde . Yani yakında onları öğrenicem. Ama biyopsi ya da kolposkopi yaptırırım sanırım bu ikisinde ne olduğu anlaşılıyor değil mi? Bana tüm kadın doğum uzmanlarının dediği şey tip 16 18 çıkmayınca yapmıyoruz bunları diyorlar. Arya benim korktuğum anal ve oral kısımlar henüz 6 aydır enfekteyim bu virüse ve bişeyler çıkmasından korkuyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı t-rex.girl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim aryacım. Faranjit ve pamukçuğa doktorlar hpv ile ilgili demedi aksine kbb doktorları hpv yi ağızdaki tükürük yok eder sıkıntı olmaz diyor. Ben internette okudum faranjit ve pamukçuk yapar diye. Çünkü yaşım da büyük yani küçük değilim yıllarca faranjit nedir bilmem bi anda kronik çıkması hani akut da değil geçiçi değil. Neyse biyopsi düşünmediler dondurmayı düşünüyor bi tanesi diğeri antibiyotik verdi ama içmedim yan etkilerinden çok korktum. Bana yeniden smear ve hpv yapıldı 2 ay içinde . Yani yakında onları öğrenicem. Ama biyopsi ya da kolposkopi yaptırırım sanırım bu ikisinde ne olduğu anlaşılıyor değil mi? Bana tüm kadın doğum uzmanlarının dediği şey tip 16 18 çıkmayınca yapmıyoruz bunları diyorlar. Arya benim korktuğum anal ve oral kısımlar henüz 6 aydır enfekteyim bu virüse ve bişeyler çıkmasından korkuyorum
    Valla yüksek riskli olunca yapmaları lazım sadece 16 ve 18 yüksek riskli değil, başka tipler de var. Devlet hastanesi mi bunu söyleyen? durumun varsa özele gitmeni tavsiye ederim. evet anlaşılır biyopside, sanırım kolposkopide de anlaşılıyor.
    Anal ve oral bölgeden korkma, genital bölge kadar yaygın değil, tabii ki olma ihtimali var ama her oral seks yapanda oral hpv olmuyor buna emin olabilirsin.
    Varsa bile, çaresi var. Allah dermansız dert vermesin, sıkma canını hallolur her şey.

Bu Konu için Etiketler