Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktor deneyimi yine hüsran!

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Doktor deneyimi yine hüsran!

Merhaba arkadaşlar bugün bir özel hastanenin genel cerrahi hekimine gittim. Popomun içerisinde kaşıntı olduğunu kendim aynayla baktığımda şişlik ve beyaz renkli bir çıkıntı olduğunu ve hpv testimin tip31 çıktığını söyledim. Bana direk bahsettiğiniz test serviksten yani içeriden alınır dışarıdan alınan sürüntünün önemi olmadığını gardasil 9 lu aşıyı vurulmamı önerdi. Sonra anüs kısmına göz ucuyla baktı dışarıda olan şeyin fissür memesi olduğunu sıkıntı olmadığını kondilom olmadığını söyledi. Anoskop veya rektoskop ile içeriye bakmasının mümkün olup olmadığını sorduğumda kolonoskopi yapılması gerek kamerayla bakılması lazım ama onada gerek yok kondilom içerde olmaz dışarıda olur. İçerinin yapısı farklı orada kondilom olamaz dedi. Şaka mı bu google akademikten bir sürü makale okudum bir çoğunda anorektal kondilom içerikli makale vardı. Bu adam nasıl içeride olmaz oranın yapısı farklı dedi inanamıyorum olan benim 150 liraya oldu. Dahada doktora gitmeyeceğim yine hüsran! İçeriye bakacak doktor arıyorum önerilerinizi rica ediyorum. Hpvsiz günler diliyorum

Durum
    Ayselokal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Doktor deneyimi yine hüsran!

Hangi şehirde arıyorsunuz

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Of yeni bir gun yeni bir doktor terörü 😅 Yani elbette kendisini alanında karşısına çıkan en yaygın hastalık olan hpv konusunda güncellemiş ve bu hastalıkla ilgili tıpta onemli gelismeleirn asıl su son 10 yılda gerçekleştiğini bilen, insan sağlığını doğrudan etkilediğinin bilincinde ve bu sorumluluğu gerçekten kavramış olan sevgili doktorlarımızı hariç tutuyorum. Ki kendileriyle de hic doğrudan tanışma imkanım olmadi 😅 Bursada cidden bulan olursa bana da yazsın hala gelmis cin vakası varsa geçmez diyorlar yıl olmus 2021 deliriceem aya gitti millet aya 😂😂

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bu hastalik doktorlardan nefret ettirdi beni de. Hep bi basindan salmalar abi baksana o zaman kamerayla niye ilerlemesini bekliyoruz hemen iyilesmek istiyoruz biz. Bana da simdilik bir sey yapmaya gerek yok demislerdi ve 1 yildir oldugum yerde sayiyorum bulundugum sehirden de kaynakli. Belki simdiye negatif olmustum. Allah belalarini versin bunların

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hasta değilde müşteri gibi hissediyorum kendimi artık açıkçası ve çok üzücü bir durum. Herhalde panik halimden falan etkilenip bana böyle saçma sapan muamele ediyorlar diyorum. Var yada yok diyeceksin alt tarafı ama ne bileyim bu nasıl bir illettir nasıl geçecek bilmiyorum. Cildiye jinekoloji ve genel cerrahi hepsini ortaya karışık önümüze çıkaran başka bir hastalık yoktur tıp litaritüründe. Yapacak birşey yok artık işini ciddiyetle yapan bir hekim bulmaktan başka çare yok.. mecbur yine gideceğim ama bu sefer çok daha iyi araştıracağım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı cgdmsrgll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hastalik doktorlardan nefret ettirdi beni de. Hep bi basindan salmalar abi baksana o zaman kamerayla niye ilerlemesini bekliyoruz hemen iyilesmek istiyoruz biz. Bana da simdilik bir sey yapmaya gerek yok demislerdi ve 1 yildir oldugum yerde sayiyorum bulundugum sehirden de kaynakli. Belki simdiye negatif olmustum. Allah belalarini versin bunların
    Bir şey yapmadan beklemek dogru bir davranış değil zaten. Siğilleri olan kişiye yakma çoğalır diyenler var... Siğil zaten bu, yani bir süre siz yaktırdıkça veya dondurdukca çıkacak olan bir şey ama ondan kurtulunması gerekiyor ve hpv viral yükü azaldıgında bi süre sonra siğil nüksü de azalıyor ve zamanla tabii bitiyor.

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben bagisiklik guclendirici kullaniyorum cikan sigillerimi asitle yakiyorum. Aldara kullaniyorum ama iceride de var onlara vir sey yapamiyorum. Bu da doktorlarin sucu samsunda da gittim bulundugum sehirde de gittim toplam 4 doktora gorundum ve hiçbiri bir sey yapmadi.