Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 ay sonra HPV NEGATİF oldum!

Durum
    ekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

6 ay sonra HPV NEGATİF oldum!

Herkese merhaba,

Daha önce hpv sürecimi anlatmıştım. 13 kasım 2020 HPV pozitif oldum! başlığında detayları okuyabilirsiniz. Şimdi kadın doğumdan sonuçlarımı aldım. 6 ayın sonunda hpv negatif oldum!! Smear testim ascus çıkmıştı o da negatif olmuş! 😍

Öncelikle ben taşıdığım hpv türüne doktorumun önerisiyle bakmadım. Sadece 16-18 negatif. Yüksek tipli bazı hpv türlerinin pozitif olduğunu biliyordum. Bu süreçte hiç siğilim çıkmadığı için dondurma yaktırma gibi işlemlerim hiç olmadı. Doktor yaşım 23 olduğu için kolposkopi gibi herhangi bir işlem de uygulamadan 6 ay sonra kontrole gel dedi.

Bu süreçte neler yaptım;

*Doktorumun önerdiği DEFLAGYN VAJİNAL JEL’i 3 ay boyunca regl olduğum günler hariç her gün düzenli olarak kullandım.

*AHCC sadece bir ay kullandım. Doktorum deflagyn jeli önerince ona geçiş yaptım. 1 ay ikisini birlikte kullandım.

*2 ay imutor beta glukan kullandım. O dönem çinko eksikliğim ve D vitamini eksikliğim vardı. Gereken takviyelerimi aldım.

*2 kutu bee’o (%15) suda çözünür propolis kullandım.

*Zaten diyetisyen olduğum için beslenmeme dikkat eden biriydim. Düzenli sebze meyve tüketmeye devam ettim. Ekstra kefir, tarçın, zencefil, sarımsak tüketmeye dikkat ettim. Her gün 1-2 kupa yeşil çay tükettim.

*Sigara 2 yıldır kullanmıyorum. Hpvye ilk yakalandığımı tahmin ettiğim süreçte kullanıyordum sanırım. Bir süre sonrasında farkında olmadan bırakmıştım. İyi ki bırakmışım Alkol 3-4 ayda bir çok sayılmayacak miktarda kullandım.

Durum
    ışık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: 6 ay sonra HPV NEGATİF oldum!

merhaba öncelikle sizin adınıza çok sevindim. geçmiş olsun. HPV yi ilk ne zaman kaptığınızı düşünüyorsunuz?

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim. 3 yıl önce muhtemelen. Ama 6 ay önce fark ettiğim için öncesinde dikkat etmiyordum. Sigara içiyordum. Daha sık alkol kullanıyordum. Bu kadar sağlıklı beslenmiyordum. Ben başlı başına deflagyn jelin etkisi olduğunu düşünüyorum. Doktorum önerdikten sonra epey araştırdım. 3 ay kullanıp + 3 ay sonra kontrole giden birçok insan negatife döndüğünü yazmış. Diğer takviyelerin de desteği olmuştur tabii

Durum
    ışık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı ekim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. 3 yıl önce muhtemelen. Ama 6 ay önce fark ettiğim için öncesinde dikkat etmiyordum. Sigara içiyordum. Daha sık alkol kullanıyordum. Bu kadar sağlıklı beslenmiyordum. Ben başlı başına deflagyn jelin etkisi olduğunu düşünüyorum. Doktorum önerdikten sonra epey araştırdım. 3 ay kullanıp + 3 ay sonra kontrole giden birçok insan negatife döndüğünü yazmış. Diğer takviyelerin de desteği olmuştur tabii
    bende 6 sene önce ilk birlikteliğimde enfekte oldum. şimdi cin1 geldi ben de 2 haftadır tedavime başladım. deflagyn ve ahcc kullanıyorum. o kadar sevindim ki kurtulmanıza bir daha asla karşılaşmamanız dileğiyle...

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim. Umarım siz de faydasını görürsünüz ve bir daha asla karşılaşmazsınız

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Harika bir haber ! Umarım bir ömür sağlıkla yaşarsınız, darısı da bizlere

Durum
    Yeni Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika bir haber ! Umarım bir ömür sağlıkla yaşarsınız, darısı da bizlere
    çok teşekkür ederiiim. Elbette darısı başınıza! Bu süreçte umutsuzluğa yer yok

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Geçmiş olsun ekim, senin adına çok sevindim Umarım bu süreçte çok yıpranmadan atlatmışsındır

küçük bir ayrıntı vermek istiyorum: deflagyn'in hpv negatif yapmak gibi bir durumu yoktur, bunu bizzat doktorlarımızla röportajdan biliyorum. Yani hpv negatif yapmaya yönelik değil, smearde cin1-cin2 vs geriletmek için kullanılan, veya bu bölgedeki belli başlı problemler için kullanılan bir ilaç. Sadece kafam şurada karıştı; normalde hpv tiplendirme testi yaptırmadıysan negatif olduğunu nasıl anladın? Çünkü sadece tip 16 ve 18'e bakılırsa ve bu 2 tip sende yoksa, yok diye çıkar.

Not: Propolisin faydasını görmene de baya sevindim, üyeler de memnun kalıyordu o markadan.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim Arya
    Evet smear üzerinde etkisi büyük. Bölgesel bağışıklığı artırarak sürece destek oluyor anladığım kadarıyla. Yok hpv tiplendirme testi yaptırmadım değil. Hpv testi istiyor ve bu test tip 16-18 ve yüksek riskli (31-33-35-39-45-51-52-56-58-59-66-68) tipleri kapsıyor. Benim 6 ay önceki testimin sonucunda 16-18 negatif, yüksek riskli hpv tiplerinden biri veya birkaçının pozitif olduğunu söylüyordu. Yani direkt 31-45 pozitif vs demiyor. Ben de doktoruma bir tane mi taşıyorum birkaç tane mi taşıyorum diye kaygılandığımı söyledim. Kendisi de bana bir tip de olsa beş tip de olsa bunun tedavi yöntemi aynı, boşuna sonucu öğrenip kendini ekstra strese sokma demişti. Bana da mantıklı geldiği için tiplendirme yaptırmadım açıkçası. Şimdi ise yüksek riskli genotipler saptanmadı diyor

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ekim, senin adına çok sevindim Umarım bu süreçte çok yıpranmadan atlatmışsındır

küçük bir ayrıntı vermek istiyorum: deflagyn'in hpv negatif yapmak gibi bir durumu yoktur, bunu bizzat doktorlarımızla röportajdan biliyorum. Yani hpv negatif yapmaya yönelik değil, smearde cin1-cin2 vs geriletmek için kullanılan, veya bu bölgedeki belli başlı problemler için kullanılan bir ilaç. Sadece kafam şurada karıştı; normalde hpv tiplendirme testi yaptırmadıysan negatif olduğunu nasıl anladın? Çünkü sadece tip 16 ve 18'e bakılırsa ve bu 2 tip sende yoksa, yok diye çıkar.

Not: Propolisin faydasını görmene de baya sevindim, üyeler de memnun kalıyordu o markadan.
    Sonu atlamışım. Kesinlikle propolisin etkisi büyük. Çok stresli bir süreç geçirdim son 6 ayda. Sürekli hpvyi de tetikleyecek diye düşünüp ekstra stres yaparak döngüye girdim. Propolisi kullanmaya devam edeceğim<3