Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip 31 68

Durum
    Ayselokal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv tip 31 68

Arkadaşlar herkes belki ayni seyi soruyor ama lütfen soracağım sorulara cevap yazabilir misiniz. 1 hafta oldu öğreneli kafayı yemek üzereyim. Tip 31 68 yuksek risk grubu diyor. Her yerden okuma yaptim videolar izledim makaleler tarattim bu konu ile ilgili.Nasil anlatabilirim aceba? Yemek listesi oluşturdum. Sigarayi biraktim spor yapiyordum zaten ama yine duzenlu yapuyorum. Uyk saatlerine dikkat ediyorum. Tip 31 68 atlatan var mi ? Ben ne zaman bulaştım bilmiyorum. Tesadufen gidip test yapim dedim oyle öğrendim. NormLde cok dikkat ederim yemeğine Sporuma vs. Son dönemlerde asiri yorgun ve halsizim genital bölgede inanilmaz hir akıntı oluyor ve koku geliyor. Sizde boyle belirtiler olmus muydu? Okuduklarım beni cok korkutuyor.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv tip 31 68

Alıntı Ayselokal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkes belki ayni seyi soruyor ama lütfen soracağım sorulara cevap yazabilir misiniz. 1 hafta oldu öğreneli kafayı yemek üzereyim. Tip 31 68 yuksek risk grubu diyor. Her yerden okuma yaptim videolar izledim makaleler tarattim bu konu ile ilgili.Nasil anlatabilirim aceba? Yemek listesi oluşturdum. Sigarayi biraktim spor yapiyordum zaten ama yine duzenlu yapuyorum. Uyk saatlerine dikkat ediyorum. Tip 31 68 atlatan var mi ? Ben ne zaman bulaştım bilmiyorum. Tesadufen gidip test yapim dedim oyle öğrendim. NormLde cok dikkat ederim yemeğine Sporuma vs. Son dönemlerde asiri yorgun ve halsizim genital bölgede inanilmaz hir akıntı oluyor ve koku geliyor. Sizde boyle belirtiler olmus muydu? Okuduklarım beni cok korkutuyor.
    Akıntı ıcın öncelıkle kültür yaptırmalısın akıntının sebebi bakteriyel bir durum olabılır cunku mantarda olabılır bol su için gerekırse pcr da yaptırın cybh için

Durum
    Yeni Üye

O vardi zaten. Hpv 31 68 zor bir hpv turu imis. Bu formdaki tüm yazıları okudum. Ahcc alacak param yok. Nasil anlatacağım bilmiyorum. Ketem e gittim sadece test sonucunu verip gonderdi. Hicbir aciklama yapmadi

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Ayselokal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O vardi zaten. Hpv 31 68 zor bir hpv turu imis. Bu formdaki tüm yazıları okudum. Ahcc alacak param yok. Nasil anlatacağım bilmiyorum. Ketem e gittim sadece test sonucunu verip gonderdi. Hicbir aciklama yapmadi
    Öncelıkle akıntı ıcın ilaç kullan sonra basit vitamin takviyeri al yesıl cay propolis kullan gerısını vücüt halleder birde spor yap düzenli başkada yapacak bşr sey yok zaten siğil varsa yaktır

Durum
    Yeni Üye

Siğil yok. Görünmüyor doğrusu siz atlattiniz mi

Durum
    Uzgungız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle merhaba. Bu süreçlerin bir kısmını geçirmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki tip tayini yapıldıktan sonra yüksek riskli hpv taşıyorsan daha ileri tetkikler yapılıyor. Sonuclarınla birlikte bir kadın hastalıkları uzmanına git. Muhtemelen kolposkopi istenecek. Sana bu virüsün ne kadar zarar verdiğine bakılacak gerekirse biyopsi alınacak ona göre bir yol izlenecek. Cın 1 gelirse şayet bişi yapılmayacak belirli aralıklarla kontrole gideceksin ve bagısıklıgini yuksek tutacaksın cın 2 ve 3 gelirse bu surec daha farklı işleyecek. Ahcc alamıyorsan imutor kullan fiyat performans bakımından iyi bir takviye bende burdaki tavsiyeler üzerine başlamıstım. Cok faydasını gördüm. Stres yapma vücuduna güven kendine iyi bak. Muhtemelen vücudun 2 senede bunu atacak. Bilinçlisin artık rutin kontrollere gideceksin ve bir problem olduğunda en basında mudahale edilecek. Bunu bilmedende hayatına devam edebilirdin hpv uzun süreclerde fark edilmediğinde vücutta atamadığında ciddi boyutlara geliyor. Akıntına gelirsek muhtemelen mantar var bir kadın hastalıklarına gorunmen şart muhtemelen fitil vs verir ve seni rahatlatır. Hijyene önem ver pamuklu çamasır kullan cinselliğe ara ver.

Durum
    Yeni Üye

Bir daha asla. Artik cok dikkat edeceğim. Ama ne zaman olduğumu bilmiyorum. Belki de cok onceden vardir bu durum ve ben yeni ogrenmisimdir. Yemeklerini düzene sokuyorum. Ilumunator aldim onu duzenli kullanacağım. Cok dikkat etmeye çalışıyorum. KETEM bana bir sene sonra tekrar gel dedi. Oradaki doktorlar cok rahattı anlamadim. Sıkıntı etme bunlar normaldir atlatırsın dedi sadece. Tip 31 68 yuksek riskli gruptaymis. Eski erkek arkadaşıma sordum o doktordu o kadar aptal ki bana serviks kanseri olabilirsin ilerde dedi. Hicbir tedavin yok dedi. Ama onun sayesinde doktora gitmistim. Ayrılmadan önce cok israr ediyordu git diye. Neyse herseyde bir hayir vardir. Yaptik bir hata zamaninda. Simdi bunu telafi etmek için elimden geleni yapacağım. Ama cok korkuyorum unutmaya çalışıyorum da aklimdan cikmiyor

Durum
    Yeni Üye

Enfeksiyon ile karşılaştıktan 2 yıl içinde HPV enfeksiyonu güçlü bağışıklık sistemi olan kadınlarda yok edilir. Yüzde 10 kadında ise enfeksiyon kalıcı hale gelir. Kalıcı enfeksiyon gelişiminden 2-5 yıl sonra enfeksiyon ilerler ve*CIN-1*denilen lezyona dönüşür.*CIN-1*ilerlerse 4-5 yıl sonra*CIN-2 ve*CIN-3'e ilerler. Rahim ağzı kanserine dönüşümü için en riskli olanı*CİN 3' tür.*CIN 3*tespit edilen kadınların % 30-35' i bir süre sonra*kansere*dönüşmektedir. Virüs vücuda girdikten sonra vücüt atamaz ise ilerlerse 5 ile 10 yıl içinde kansere dönüşme ihtimali var .

Durum
    Yeni Üye

Yani kontrol kontrol ipin ucunu bırakırsan olma ihtimalin var. Ama 6 ayda bir senede 1 rutin kontrollere gidersen mudahale edilir bir ilerleme gorulurse. Yani kendini üzecegin bisi yok . Bir doktora git ne durumda oldugunu ögren. Ve şanslısın ve enfekte olduğunu biliyorsun ona gore yaşayacaksın. Önlemini alacaksın.

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kokulu akıntınin sebebi büyük ihtimalle bakteridir bende de vardı smear sonucunda çıkmıştı fitil ile iyileşti. Bende de birden fazla tip var kendine dikkat et maksimum senede bir kontrole git sıkıntı olmadan atlatacagini umuyorum. Devlete gitmedim ama burda okuduğum kadarıyla bazı doktorlar atilmayacagini vs söyleyebiliyormus ama bu forumda negatif olan çok insan var

Bu Konu için Etiketler