Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi

Durum
    lumosmaxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kolposkopi

Arkadaşlar merhaba,
    1 yıldır Hpv pozitifim.2 ay önce yaptırmış olduğum smear sonucum Ascus gelince doktorum kolposkopi yapalım dedi. Kolposkopi yapıldığında doktor “görünürde birşey yok ama çok küçük bir parça gördüm onu aldım sadece” dedi. Sonuç çıkmış ama henüz alamadım. Ciddi bir durum olsa yara vb. daha ciddi şeyler de işlem sırasında kendini belli eder miydi? Doktorun öyle söylemesine rağmen çok ciddi bir durum çıkma ihtimali söz konusu mu? Kolposkopi yaptıran arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

Durum
    nihal89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Kolposkopi

Selam. Benim de kolposkopi sırasında cok kücücük bir parca gördü doktorum ve onu tamamen aldı. Ama hpv16 var bende o yüzden cok endişeliyim doktor bir şey çıkacağını sanmıyorım çıksa sa komple aldım temizledim dedi ama yine de korkuyorum. Yarın arayacağım sonucum için, muhtemelen benimki de cıkmıs olmalı. Umarım kötü sonuclar almayız

Durum
    Teacher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende hpv 16 var ve kolposkopi oldum. O sırada sizin gibi doktorum görünürde temiz görünüyor dedi ama 2 3 parca aldı çok şükür benim temiz geldi. Hemen en kötüsünü düsünmeyin lütfen bekleme sürecinde insanın aklına neler geliyor. Bende zehir ettim hayatı kendime beklerken. Ama temiz geldi
    Bazen önlem almak amaçlı da yapıyorlar biyopsiyi.
    Ve çok ciddi bir şey olduğunda mutlaka görürdü
    Umarım sonuçlarınız güzel gelir

Durum
    Yeni Üye

Alıntı nihal89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam. Benim de kolposkopi sırasında cok kücücük bir parca gördü doktorum ve onu tamamen aldı. Ama hpv16 var bende o yüzden cok endişeliyim doktor bir şey çıkacağını sanmıyorım çıksa sa komple aldım temizledim dedi ama yine de korkuyorum. Yarın arayacağım sonucum için, muhtemelen benimki de cıkmıs olmalı. Umarım kötü sonuclar almayız
    Yaa çok çok geçmiş olsun sana da. İnşallah doktorunun dediği gibidir ki öyle dediyse bence sen de endişe etme ve sanırım ben de etmemeliyim. Sonucunu öğrenince yaz mutlaka, güzel haber bekliyorum.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Teacher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende hpv 16 var ve kolposkopi oldum. O sırada sizin gibi doktorum görünürde temiz görünüyor dedi ama 2 3 parca aldı çok şükür benim temiz geldi. Hemen en kötüsünü düsünmeyin lütfen bekleme sürecinde insanın aklına neler geliyor. Bende zehir ettim hayatı kendime beklerken. Ama temiz geldi
    Bazen önlem almak amaçlı da yapıyorlar biyopsiyi.
    Ve çok ciddi bir şey olduğunda mutlaka görürdü
    Umarım sonuçlarınız güzel gelir

Çoook teşekkür ederim. Ya evet dediğin gibi insan maalesef hemen en kötüsünü düşünüyor. Günlerdir ne senaryolar dönüyor aklımda. Ascus çıktığında da doktor zaten bu kötü birşey değil demişti, kolposkopiyi yapan doktor da görünürde birşey yok dedi umarım öyledir gerçekten de. Hpv negatif oldun mu peki?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı lumosmaxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoook teşekkür ederim. Ya evet dediğin gibi insan maalesef hemen en kötüsünü düşünüyor. Günlerdir ne senaryolar dönüyor aklımda. Ascus çıktığında da doktor zaten bu kötü birşey değil demişti, kolposkopiyi yapan doktor da görünürde birşey yok dedi umarım öyledir gerçekten de. Hpv negatif oldun mu peki?
    Bu duruma çok sevindim, evet insan gerçekten en kötü senaryoyu düşünüyor.

Durum
    Teacher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı lumosmaxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Inşallah olmuşumdur haftaya test vericem 7 ay oldu şansımı denicem

Durum
    nihal89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Selamlar arkadaşlar. Ben biyopsi sonucumu aldım hiç bir cin oluşumu yok tertemizmiş 😇 kendimi yiyip bitirdiğim günlerime yanıyorum. Sırada 16 dan kurtulmak var ve tabi 66 dan da. Her ikisi de mevcut bende. Umarım senin de sonucun temiz cıkar canım🙏 Basta arya olmak üzere destek mesajı atan herkese teşekkür ederim ,🙏

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu duruma çok sevindim, evet insan gerçekten en kötü senaryoyu düşünüyor.
    Çok teşekkür ederim Arya. Evet maalesef, bakalım yarın alacağım ben de sonucumu inşallah tertemiz çıkar

Durum
    Yeni Üye

Alıntı nihal89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Ben biyopsi sonucumu aldım hiç bir cin oluşumu yok tertemizmiş 😇 kendimi yiyip bitirdiğim günlerime yanıyorum. Sırada 16 dan kurtulmak var ve tabi 66 dan da. Her ikisi de mevcut bende. Umarım senin de sonucun temiz cıkar canım🙏 Basta arya olmak üzere destek mesajı atan herkese teşekkür ederim ,🙏
    Çook geçmiş olsun çok sevindimmm🌼 Ben de yarın alacağım sonucumu inşallah benim de temiz çıkar. En kısa zamanda da bu illetten kurtulmamızı diliyorum

Bu Konu için Etiketler