Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ile yeni tanıştım yardım ederseniz sevinirim

Durum
    Nonicknocry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ile yeni tanıştım yardım ederseniz sevinirim

Merhaba, ben 27 yaşında bir erkeğim. Genital bölgemde oluşan kabarcık şeklinde değil ama ben gibi siyah nokta ve lekeler keşfettim ve İnternetten arattığımda bunun hpv olduğunu keşfettim. Alt dudağımın sağ alt kısmında da bir ufak siyahımsı bir leke oluştu bir ay önce. Benim sorum şu hpv dudak ve göğüs çevresinde de oluşum gösteriyor mu? Ayın 21 ine ancak cildiyeye randevu alabildim. En kısa sürede de ahcc tedavisine başlayacağım. Ahcc nin yanında önerdiğiniz yapmam gereken başka birşey var mıdır? Ve dudağımın altındaki de hpv ise bu siğil boğazımda da cıkma olasılığı var mıdır? Varsa boğazdaki siviline tedavisi nasıl yapılır? Şimdiden hepinize çok teşekkürler ve çok çok geçmiş olsunlar diliyorum. (:

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv ile yeni tanıştım yardım ederseniz sevinirim

Ağızda siğil konusunda birçok kişi endişe yapıyor ve oral hpv/siğil sandığınız kadar yaygın değil. Ondan dolauo bizlere sormadan önce doktora görünmek en iyi yoldur. Çünkü bizde bilmiyoruz boğazınızda çıkma olasılığı olup olmadığını, ağızda çıkan boğazda da çıkabilir yani bence. Ama bunu sorup kendini evhamlandırmak doğru bir davranış değil, üzülüp kendini yıpratan taraf sen oluyorsun. Ama şunu bil ki genital sigil kadar yaygın değil oral siğil.

Ahcc kullanmak dışında yapman gereken şeyleri söyleyebilirim:Öncelikle jilet kullanımından uzak durmak gerekiyor. Tüy dökücü krem veya makine ile tüy kısaltması olabilir. Bunun dışında cinsellikten uzak durman gerekiyor (korunsan da). forumdaki arkadaşlar propolis kullanıyorlardı beeo markaydı sanırım ama emin değilim, sağ üstteki arama butonundan forum içinde araştırırsın. Besin olarak da; yeşil çay, kefir tüketmek çok faydalı hpv için, brokoli, pancar, kivi, çilek, turp, yeşil çarliston biber.. bunlardan mevsime uygun olanları tüketebilirsin.

Durum
    Nonicknocry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv ile yeni tanıştım yardım ederseniz sevinirim

Teşekkürler efenim (: