Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tekrarlayan genital herpes ve tedavisi

Durum
    azazel85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tekrarlayan genital herpes ve tedavisi

1 yıl önce penisimde hafif kaşıntı oldu. Aynı gün içerisinde küçük küçük içi su dolu kabarcıklar oluştu. İlk tanıdığım bir hemşireye sordum ve genital uçuk olduğunu söyledi. Eczaneye gittiğimde asiviral isimli krem verdi. Günde üç defa sürünce geçti. Ancak sonradan tekrarlardı. Bir kaç defa tekrarlayınca doktora gittim. Asiklovir isimli tablet hap ve krem verdi. İkisini aynı anda kullandım. Tedaviden bir süre sonra yine tekrarlıyordu.

Üç kutu asiklovir hap içtim. Atak sırasında ise ayrıca krem kullandım. Ancak kalıcı çözüm olmadı. Farklı bir doktora gittim. Valtrex 500mg hap verdi. Günlük bir adet içmemi istedi. Ayrıca günde bir adet endovir ahcc içmemi istedi. Eğer bunu bulamaz isem immunal isimli takviyeyi içmemi istedi. Üç kutu valtrex 500mg (her kutuda 42 adet var) iki kutu endovir ahcc (30+30 tablet) ve bir kutu immunal (60 tablet) bitirdim. Bu süreç içinde genital herpes tekrarlamadı. Artık iyileştiğimi düşündüm. Ancak ilaçları bıraktıktan 10 gün sonra tekrarladı.

Tamamen iyileşmek mümkün değilmiş ama ataklar arasını uzatmak mümkünmüş. Peki nasıl ? Ne dozda ne kadar süre ne kullanmalıyız ?

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Tekrarlayan genital herpes ve tedavisi

Bugün farklı bir doktora gittim ve eczaneden Valtrex 500mg tablet satın aldım. Sabah 9'da tok karnına bir tane ve akşam 9'da tok karnına bir tane olmak üzere günde iki tane içeceğim. Doktor, bağışıklığı düşük olanlara bu şekilde kullanım öneriyormuş. Şuanki mevcut atağın hızla iyileşmesini sağlaaycakmış ve tekrar atak olmasına karşı önlem olacakmış. 5 günün sonunda bu ilacı kullanmaya ara vermemi istedi. 5 gün boyunca içeceğim.

AHCC kullanmamı istedi. Doktor günde bir tane içeceksin, 6 ay boyunca kullanacaksın dedi. Daha önce de Endovir AHCC içmiştim. Sanırım günde bir tane olunca pek işe yaramadı. Ben de burada yazan bilgiler ışığında günde 3gr. içmeye karar verdim. Acilen lazım olduğu için eczaneden AminoUp AHCC satın aldım. 45 kapsül var. Alır almaz 6 tane içtim. Az önce paketini incelerken farkettim ki 3 kapsül 1,3gr. yapıyormuş. Yani 3gr olması için 7 adet içmem gerekiyormuş. 340 TL'ye aldım ve bence çok pahalı. Endovir AHCC'nin hemen hemen iki katı fiyata denk geliyor. Bu markayı eczacı önerdi. Doktor marka önermedi. İstediğin markayı tercih edebilirsin dedi.

Yine bu sitede önerildiği için www.alvasupplement.com adresinden 2 kutu AHCC sipariş verdim. Eczaneden satın aldığım kutu ise kargom bana ulaşıncaya dek yetecek sanırım.
    Time Health Ahcc kullanarak tedavi olduğunu söyleyenlerin yorumlarına dayanarak bu markayı tercih ettim. Sanırı g ünde 6 tane içmem gerekiyor. HSV ve HPV farklı şeyler ancak artık o kadar bezdim ki ne bulursam deneyecek durumdayım. Sonuçları burada paylaşırım. Bu defa görüştüğüm doktor valtrexi 5 gün sonra bıraktırıyor. Bakalım marifet valtrextemi yoksa ahcc de mi ? Uzun bir süre her ikisini de içtiğim için hangisi etkiliydi bilmiyorum. Eğer başına gelen varsa ve deneyimlerini paylaşırsa harika olur. Ayrıca bu konuda herhangi bir araştırma var ise kaynak belirtirseniz yerli yabanı okumak isterim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Eğer time health kullanıyorsan evet 3 gram, kutudaki 6 adet kapsüle denk geliyor o sebeple 6 adet doğrudur.
    Herpes maalesef ömür boyu kalıyor. Ama hem forumda bir arkadaşımız vardı hem de ben duyum almıştım (bir araştırma yokmuş sadece bir doktor söylemiş falan) herpes olanlarda nüks sürelerinin arasını açıyormuş. Yani önceden atıyorum 3 ayda bir nüks ediyorsa normalinde, ahcc kullanımında bu 8-9 ayda bir nüks veya senede bir nüks gibi oluyormuş. Bunu herpes olan bir arkadaş söylemişti ben tabi şu an nüks sürelerini farazi olarak yazdım size. Sebebi de aslında çok basit. Biz zaten bağışıklığımızı yükseltip hpv yi vücuttan def etmeyi planlıyoruz ki yüksek bağışıklık ile gidiyor bu virüs... Hsv yani herpes de yüksek bağışıklık ile nüks azalıyor diyebiliriz, çünkü bağışıklık düştüğünde bu tip virüslerin etkisi vücudumuzda fazla oluyor, örneğin daha çok siğil çıkarmak, uçuk çıkarmak falan gibi.

Durum
    Yeni Üye

Imunol, küçük kapsül şeklinde yutarken hiç zorluk çıkarmıyor. İçeriğinde AHCC'dekine benzer maddeler var. Baya ucuz bir ürün. Sadece günlük takviye olarak alınacak ise ve kısıtlı bir bütçeniz varsa düşünebilirsiniz. Ancak diğer markalar daha çok öneriliyor. 40 adep kapsül var.

Endovir AHCC, hap tablet şeklinde ve aşırı büyük. Yutarken zorluk çekiyordum. Bazen su ile içerken ağızda tuhaf bit tat bırakıyor. Endovir AHCC 30 tablet 217 TL En son Mart 2021 tarihinde eczaneden aldım. (İnternette daha ucuz.)

AminoUp, küçük kapsül şeklinde yutarken zolruk çıkarmıyor. AminoUp 45 tablet 340 TL Haziran 2021 - Eczaneden 1 adet aldım. Şuan bunu kullanıyorum.

2 kutu Time Health AHCC siparişim ise dün ulaştı. Bir kutuda 120 adet kapsül var ve kapsüller AminoUp'tan az büyük ama Endovir AHCC'den küçük. Yutarken zorluk çıkarmayacak.
    Time Health 120 tablet 464 TL Haziran 2021 - www.alvasupplement.com adresinden 2 adet ücretsiz kargo ile aldım. AminoUp bitince bununla devam edeceğim.

Time Health ve AminoUp kıyaslayacak olursam Time Health kapsülleri içerisinde AminoUp kapsüllerinden daha fazla içerik var.
    6 adet Time Health kapsül 3gr yapıyormuş. 7 adet AminoUp kapsül 6,92 gr yapıyor.
    Endovir için bu bilgiyi net bilmiyorum ancak kutusu üzerinde 30 tablet 1700mg yazıyor. Hesabını siz yapın.

Time Health plastik kutu kulanırken diğer markalar cam kutu kullanmış. Fiyata mutlaka etkisi vardır ama açıkcası cam olmuş plastik olmuş pek önemsemiyorum.
    İçeriği düşünerek fiyat analizi yaparsak Time Health çok çok daha avantajlı.

Genital herpes için dün farklı bir doktorla görüştüm. O da AHCC kullanmamı tavsiye etti. Yılda bir-iki defa olsa razıyım.Yeterki ayda bir olmasın.
    Bu doktorda günde bir tane içmemi önerdi. HPV hastalarının günde 6 tane içtiğini söyledim. HPV hastalarına da günde bir tane öneriyormuş.
    Daha önce günde bir adet içmiştim ve herpes için hiçbir faydasını görmedim. İlacı bıraktığım an on gün içinde tekrarladı.
    Bu defa günde 6 adet içerek test edeceğim. Bir kutu AminoUp ve iki kutu Time Health kullandıktan sonra ara vereceğim. Her sabah 9'da aç karnına 6 adet içiyorum.
    Ayrıca sabah 9'da bir adet Valtrex 500mg ve akşam 9'da bir adet Valtrex 500mg içiyorum. 5 gün tamamlandıktan sonra Valtrex kullanmayı bırakacağım.
    Valtrexi şuan atak olduğu için kullanıyorum. Valtrex kullnmayı bırakıp AHCC kullanmaya devam edince yakın zamanda tekrar atak olacak mı merak ediyorum.
    Böylelikle atakların olmasını engelleyenin hangisi olduğunu öğrenmiş olacağım. Eğer atak olursa HCC kullanmayı bırakıp günde bir adet Valtrex 500mg kullanacağım.
    Reçetesinde atakların olmasını azaltmak için günde bir adet kullanım öneriliyor.

Time Health AHCC kullanmaya kısa bir süre sonra başlıyorum. (AminoUp biter bitmez.) Umarım etkili olur.

Durum
    Babygirll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Heey azazel durumlar nedir? Atak geçirdin mi bu süreçte? Ben de 2-3 ayda bir çıkarıyorum bıktım artık. Ahcc ye başladım bir aydır. Bu bir aylık süreçte de çıkardım bir kere. Bakalım umarım nüks süresini uzatır en azından..

Durum
    Yeni Üye

Amino Up bitirdim. TimeHealth içerken kutu yarı olmadan tekrar atak oldu. Mecburen gün içeirisnde 7-8 defa krem sürdüm. Ayrıca Valtrex 500mg alıp bir sabah bir akşam içmeye başladım.
    Üçüncü günde iken farlı bir doktora gittim. Zostex 125mg tablet almamı tavsiye etti. İçinde 7 adet var. Günde bir tane içiyorsun. Atak geçse dahi ilacı bitirene kadar devam etmemi söyledi. Buy süreçte AHCC kullanmadım. 7 gün sonra ise günde iki defa içerek kalan Valtrex 500mg'yi bitirdim. Ayrıca günde bir tane Time Health AHCC içerek mevcut kutuyu bitirdim.

Zostex için 358 TL gibi astronomik bir rakam ödedim eczacıya. Çok etkili bir ilaç olduğunu söyleyebilirim. Üçüncü günde kuruyup kabuk bağladı. Ama doktorun tavsiyesine uyarak ilacın tamamını bitirdim.

Şuanda elimde bir adet Valtrex 500mg (42 tablet) ve bir adet Time Health (120 kapsül) var. Bunları açmadım. Tekrar atak olmadığı sürece kullanmayacağım.

10 günlük bir ara verdim ve şuanda Solgar Formula V2000 günde bir table kullanıyorum. 90 adet var şişesinde.
    Bunu takviye vitamin olarak alıyorum. İdrar rengi sarı oluyor. Panik yapacak bir durum değil. Vücudun ihtaycından fazlası olan vitaminler idrar yoluyla atılıyor.

Deneyimlerimden ödereceğim şey:
    -Atak olduğunda asiklovir kremi gün içerisidne 7-8 defa sürmek.
    -Zostex 125mg (7 gün boyunca günde bir tablet)

Zostex pahalı geliyor diyorsanız da Valtrex 500mg iş görüyor ancak atak süresince günde 4-5 tablet iömeyi öneriyorlar.
    Bu da aşırı halsizlkik yapıyor. Ama bir sabah bir akşam olmak üzere günde iki defa da yeterli oluyor. Ancak atağın geçmesi daha uzun sürüyor.

Bu arada Zostex için öenmli bir uyarı: Atak olduğunda kullanırsanız yakın bir zamanda tekrar atak olursa kullanmayın, fazlası zararlıymış.
    Bu sebepel Zostex kullandıktan sonra eğer atak olursa Valtrex 500mg mecburen kullanılacak şey.

AHCC, Solgar Formula V2000 vb. takviyeler almanın yararı olduğunu düşünüyorum.
    En azındna son bir yıl içerisinde hiç hasta olmadım sayılır. Soğuk algınlığı gibi başlayıp ertesi gün kendimi tekrar iyi hissettiğim bir kaç defa oldu.
    Sanırım AHCC sayesinde bağışıklığım güçlendi ve hasta olmadım.ç Yoksa her yıl mutalaka grip soğuk algınlığı olurdu.

Durum
    Babygirll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı azazel85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amino Up bitirdim. TimeHealth içerken kutu yarı olmadan tekrar atak oldu. Mecburen gün içeirisnde 7-8 defa krem sürdüm. Ayrıca Valtrex 500mg alıp bir sabah bir akşam içmeye başladım.
    Üçüncü günde iken farlı bir doktora gittim. Zostex 125mg tablet almamı tavsiye etti. İçinde 7 adet var. Günde bir tane içiyorsun. Atak geçse dahi ilacı bitirene kadar devam etmemi söyledi. Buy süreçte AHCC kullanmadım. 7 gün sonra ise günde iki defa içerek kalan Valtrex 500mg'yi bitirdim. Ayrıca günde bir tane Time Health AHCC içerek mevcut kutuyu bitirdim.

Zostex için 358 TL gibi astronomik bir rakam ödedim eczacıya. Çok etkili bir ilaç olduğunu söyleyebilirim. Üçüncü günde kuruyup kabuk bağladı. Ama doktorun tavsiyesine uyarak ilacın tamamını bitirdim.

Şuanda elimde bir adet Valtrex 500mg (42 tablet) ve bir adet Time Health (120 kapsül) var. Bunları açmadım. Tekrar atak olmadığı sürece kullanmayacağım.

10 günlük bir ara verdim ve şuanda Solgar Formula V2000 günde bir table kullanıyorum. 90 adet var şişesinde.
    Bunu takviye vitamin olarak alıyorum. İdrar rengi sarı oluyor. Panik yapacak bir durum değil. Vücudun ihtaycından fazlası olan vitaminler idrar yoluyla atılıyor.

Deneyimlerimden ödereceğim şey:
    -Atak olduğunda asiklovir kremi gün içerisidne 7-8 defa sürmek.
    -Zostex 125mg (7 gün boyunca günde bir tablet)

Zostex pahalı geliyor diyorsanız da Valtrex 500mg iş görüyor ancak atak süresince günde 4-5 tablet iömeyi öneriyorlar.
    Bu da aşırı halsizlkik yapıyor. Ama bir sabah bir akşam olmak üzere günde iki defa da yeterli oluyor. Ancak atağın geçmesi daha uzun sürüyor.

Bu arada Zostex için öenmli bir uyarı: Atak olduğunda kullanırsanız yakın bir zamanda tekrar atak olursa kullanmayın, fazlası zararlıymış.
    Bu sebepel Zostex kullandıktan sonra eğer atak olursa Valtrex 500mg mecburen kullanılacak şey.

AHCC, Solgar Formula V2000 vb. takviyeler almanın yararı olduğunu düşünüyorum.
    En azındna son bir yıl içerisinde hiç hasta olmadım sayılır. Soğuk algınlığı gibi başlayıp ertesi gün kendimi tekrar iyi hissettiğim bir kaç defa oldu.
    Sanırım AHCC sayesinde bağışıklığım güçlendi ve hasta olmadım.ç Yoksa her yıl mutalaka grip soğuk algınlığı olurdu.
    Bilgiler için çok teşekkürler çok faydalı olmuş. Bir de şunu sormak istiyorum internette hiçbir net bir bilgi bulamadım bununla ilgili. Hpv riskli bir virüs ve kanser yapabiliyor. Hsv nin herhangi bir riski var mı? Yani sadece uçuk çıkarınca kişinin yaşamını olumsuz etkileyen bir hastalık mı, yoksa başka handikapları var mı?