Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    07.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

cin 3n belirtisi var m?

Herkese selam. Bundan 4-5 sene ncesinde balad hikayem aslnda. Makat blgemde siillerim kmt ama baklm glendirince siillerim ksa srede kaybolup gitmiti. Sonrasnda smear testim de de sorun ckmamst. Enfeksiyon vard sadece smearde ki enfeksiyonum alnan vajinal kltrle de desteklenmiti her iki sonuca gre enfeksiyonum vard ve tedavimi oldum. Ama o dnem calsmadgm iin ve 30 yas alt olduu iin hpv tiplendirmeni yaptramamtm ne yazk ki.

2 ay ncesine kadar baz sorunlarm ba gsterdi. Bunlardan birincisi son 5-6 aydr adet kanamalarmn younluunun artmas idi. Ama 2 ay ncesine kadar taklmadm mevzuydu. 5 gnde adetim bitiyor ama youn kanamam oluyor.

kincisi; kask- bel ve sadece sol bacak ars eliinde sar aknt oldu. Doktora gittim enfeksiyon dedi bu ekilde smear alamam yalanc sonuc verir dedi ve enfeksiyonun gecmesini bekledikten sonra hem smear hem hpv testi yaptrdm. ( Ama bu srete sol bacak arm devam ediyor hala. )Smear negatif geldi sorun yok.

ncs; gecen ay adetimin son gn artk bitti derken tekrar adet kanamam balad ve 1 gn boyunca srd. Ve adetin sonuna dogru gelen kahverengi aknt bu sefer ilk defa pis kokulu oldu ama 1 gn srd sadece.

Drdncs; enfeksiyondan sonra akntlarm tamamen gecmisken 1-2 hafta sonrasnda tekrardan bembeyaz ve sar bir ekilde youn akntm balad ve hpv sonucum geldi bugn. Tip 16 olduumu rendim ne yazk ki.

Ben bunu 4-5 yldr m tayorum yoksa sonradan m kaptm bir fikrim yok. Ayrca uan siilim de yok. Yarn kolposkopi yaptracam ama o kadar endieliyim ki ya cin 3 karsa diye. 5 yldr varsa ayet cin3 ckacak olmasndan cok korkuyorum. Cin3 n belirtileri olur mu cin3 olanlar tecrbelerini paylaabilir mi benimle 🙏

Herkese ok gemi olsun, umarm atlatrz bu gnleri

Yeni ye
    yelik tarihi
    07.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: cin 3n belirtisi var m?

Bir de son 2 aydr adetimin renginde farkllk var kanamam ciddi anlamda az oluyor. bunu eklemeyi unutmuum. Youn krmzyken eskiden imdi ok canl bir krmz

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Merhaba Nihal, forumda pek cin3 olan gremezsin daha ok cin1 ve cin2 olanlar var ama yine de hatr saylr bir aznlk olabilir birka kii ye olarak.
    yle syleyeyim ben de cin3'tm. in ilgin yan hibir ekilde tuhaflk farketmedim. Akntm falan vard hatta uana gre kyaslaynca o zamanlar akntm varm diyorum. nk cin3 iin leep operasyonu olduktan sonra ayn doktorumun da dedii gibi ''bebek rahmi'' gibi olacandan tm problematik eyler gitti.
    Aknt vs gibi.

Ka yldr tadmz bilemeyiz. Ama ben doktora unu sormutum yllar nce; bu cin durumu 9 ayda cin3 e dnebilir mi? demitim. Olabilir ihtimal var demiti bana. nk 2. ilikimden maalesef hpvyi aldm ben ve 6 aylk bir ilikiydi benimkisi. Yani iin en ac yan da u; burda bulunan ou kiinin maksimum 5 deneyimi falan vardr. ounluk ya ilk ilikisi, ya 2-3.ilikisinden hpv'yi kaptk.

Bu arada korkmana gerek yok sadece birka konuda uyaraym:
    Eer cin3 isen, muhtemelen leep operasyonu yapmak isteyecektir.
    cin2 karsan ya bir sre izler ya da yine operasyon yapmak ister.
    Bu operasyon bir nevi rahimdeki uzunlugu biraz ksaltma operasyonu gibi dnebilirsin. Cin olan kanser ncesi lezyon olan blgeyi kesip bu durumdan kurtulman salyor. Ama rahim uzunlugu ksald iin, ileride hamile kaldnda erken doum riski oluuyor (bende de var bu risk). Yani bebek oraya tutunuyor ama oras ok ksa olursa bazen tutunamyor veya tutunduunda ylece kalsn diye hamileliin ilerleyen dnemlerinde baz eyler yapyorlar serklaj vs gibi (dmesin diye diki atmak ksaca) Her neyse bu bilgileri cann skmak iin sylemedim. Bu bilgileri sylemememin en nemli sebebi bu operasyonu iyi bir doktora olman iin. nk ordaki blgeyi geliigzel ksaltrsa bu iyi olmaz yani, bu nemli bir ayrntym mesela, ve mutlaka ocuk sahibi olmak istediini syle. Ben bu blgede iyi bir ilem yaplmas gerektiini bilmiyordum yani herkes ayn yapyor falan sanyorsun
    Ama sonradan gittiim bir doktor, leep'imin fena yaplmadn syledi, iyi yaplm dedi. yi yaplmas demek de, ileride bu bebek konusunda ok zorlanma yaamamak anlamna geliyor sanrm ben de bilmiyorum, bu sreci burda hep beraber greceiz ileride. Ksaca demek istediim u ki, operasyonu yapacak doktoru aratr derim. Basit bir operasyon gnlk yaamna devam edebiliyosun gayet.

Biraz anlatmak istedim, cann skma hepsi geer.

Yeni ye
    yelik tarihi
    07.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

Arya ncelikle sana burda olan ve olmayan herkese destein iin ve bu platformu kurduun iin ok teekkr ederim. Bir sredir ye olmadan takip ediyordum, sonucum belli olunca ye oldum. Bu srecte baya bir konuyu takip ettim aratrdm rendim, ve en nemlisi sonucu duydugumda sakin kalabildim. nk bu bir tek benim bama gelmemiti. Ben anslydm bu durumu erkenden rendim. Smeare kalsa her ey gllk glistanlk nk. Durumun stne gitmeyedebilirdim yllar sonra daha ac tablo ile karslasabilirdim. Smearimin temiz olmas iimi rahatlatyor diyebilirim. Bugn bir jinekolog onkologla randevum var araya zorla skstrmaya calstrdm msaitlik olursa kolposkopi yaplacak. Leep gerektirecek bir sonu karsa evet o zaman ok zleceim. Hayatmda hi narkoz yememi biriyim ve bu yolculukta malesef tek bamaym ve ocuk benim hassas noktam. Bir ocua sahip olmam engelleyecek bir durum yaatrsam kendimi asla affetmeyeceim. Allah isteyen herkese versin.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt nihal89 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arya ncelikle sana burda olan ve olmayan herkese destein iin ve bu platformu kurduun iin ok teekkr ederim. Bir sredir ye olmadan takip ediyordum, sonucum belli olunca ye oldum. Bu srecte baya bir konuyu takip ettim aratrdm rendim, ve en nemlisi sonucu duydugumda sakin kalabildim. nk bu bir tek benim bama gelmemiti. Ben anslydm bu durumu erkenden rendim. Smeare kalsa her ey gllk glistanlk nk. Durumun stne gitmeyedebilirdim yllar sonra daha ac tablo ile karslasabilirdim. Smearimin temiz olmas iimi rahatlatyor diyebilirim. Bugn bir jinekolog onkologla randevum var araya zorla skstrmaya calstrdm msaitlik olursa kolposkopi yaplacak. Leep gerektirecek bir sonu karsa evet o zaman ok zleceim. Hayatmda hi narkoz yememi biriyim ve bu yolculukta malesef tek bamaym ve ocuk benim hassas noktam. Bir ocua sahip olmam engelleyecek bir durum yaatrsam kendimi asla affetmeyeceim. Allah isteyen herkese versin.
    seni ok iyi anlyorum canm evet durum bu, sana olduka effaf anlattm. Ama unu bil ki leep olup ocugunu dnyaya getiren bir sr kadn var. yani bunu da arastrabilirsin telalanma. gzel szlerin iin ise ok teekkr ederim

Yeni ye
    yelik tarihi
    07.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

ok teekkr ederim arya ilgi alakana 🙏 kolposkopiden cktm, uan inanlmaz arm var ayn zamanda reglim balam doktor syledi 3 gndr gecikmitim olamyordum. kisinin ars birbirine kart

ok kk bir lezyon grd doktorum, bir ey kacan sanmyorum ksa bile o kadar kck ki aldm gitti ben onu dedi. 2 hafta sonra sonucum ckacak. Doktorun bu sylemi iimi rahatlatt umarm aksi bir durumla karslasmam olur da karslasrsam doktor bu blgeyi aldgn syledi zaten. Leep yaplr m Arya? O an biyopsi acsndan sormay akl edemedim

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt nihal89 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok teekkr ederim arya ilgi alakana �� kolposkopiden cktm, uan inanlmaz arm var ayn zamanda reglim balam doktor syledi 3 gndr gecikmitim olamyordum. kisinin ars birbirine kart

ok kk bir lezyon grd doktorum, bir ey kacan sanmyorum ksa bile o kadar kck ki aldm gitti ben onu dedi. 2 hafta sonra sonucum ckacak. Doktorun bu sylemi iimi rahatlatt umarm aksi bir durumla karslasmam olur da karslasrsam doktor bu blgeyi aldgn syledi zaten. Leep yaplr m Arya? O an biyopsi acsndan sormay akl edemedim
    Ald paray biyopsiye gnderecek. Ordan ckan sonuca gre baklr, bilemeyiz imdiden leep yaplr m cin3 ckarsa yaplr

Yeni ye
    yelik tarihi
    07.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

Sabrla beklemek dyor umarm kt bir sonu kmaz. ok teekkr ederim Arya 🙏

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Rica ederim evet bekliyoruz, gncellersin buray

Yeni ye
    yelik tarihi
    07.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0