Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv testi, erkek ve kadın için işleyişler nasıldır?

Durum
    BigBong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv testi, erkek ve kadın için işleyişler nasıldır?

Selam arkadaşlar henuz yeni üye oldum. Sorum şudur ki bende genital siğil var cinsiyetim erkek. Daha önce hiç tedavi falan olmadım. Evliyim. Ve eşim ve kendim için bu testi yaptırmak istiyorum. Bu test sürecinde işleyiş nasıl oluyor. Biz kahramanmaraş ın küçük bir ilçesindeyiz. Devlet hastanelerinde bu test oluyor mu veya hangi doktora gitmemiz gerekiyor beni bi aydınlatın lütfen

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv testi, erkek ve kadın için işleyişler nasıldır?

Test yaptırmadan önce ikinizde de siğil vs varsa öyle kalsın. Yani siğillere müdahale ettirmeyin çünkü onlardan sürüntü alınacak.
    Devlet hastanesinde var mı bilmiyorum ama özel hastaneler yapıyor. Fakat size tavsiyem; özel laboratuvarlar, özel hastanelerden biraz daha uygun fiyata yaparlar. Bundan dolayı bulunduğunuz şehir için google'da şu kelimeleri aratabilirsiniz: ''Hpv dna genotipleme yapan laboratuvarlar kahramanmaraş''
    Size birkaç laboratuvar da önereyim: gelişim tıb lab, mavi lab, düzen lab.

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim hemen araştırmalara başlıyorum. Benim uzun yıllardır ayağımda elimde koltuk altımda falan çıkıyor bu illet. Daha önce ayağımdakileri cerrahi yolla aldırmıştım. Bazılarını da asitle kendim yok ettim. Yaklaşık 1 yıldır çıkmıyordu. Ama bu hafta hayatımda ilk kez genital bölgemde çıktı. Daha önce tedavi olmadım yazdım ama onu genital bölgem için söyledim. El ve ayaktakiler için daha önce 2 kez cerrahi bir çok kez asitle tedavi oldum. Fakat hiçbir doktor bana bu testten falan bahsetmedi. Şimdi olay genital bölgeye taşınınca bu site sayesinde aydınlandım. Ve yazdıklarınızı okumasam neredeyse gidip su genitalix midir nedir ondan alacaktım 😄

Durum
    Admin

Ayağınızdaki elinizdeki ile genital bölgede çıkan sigil aynı değil aslında yani ikisi de hpv türevi ama tipler farklı ve elde çıkan kanser falan yapmaz. Gerçi erkeklerde kanser riski çooook düşük, kadınlarda bu risk var genelde.

Alabilirsiniz merak ediyorsanız ben kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ama dediğim gibi benim forumumda yapılan şey, farklı bir şey. Zaten 3 başlığı da okursanız anlıyorsunuz nasıl bir reklam yapılmaya çalışıldığını, gerçek bir müşteri memnuniyetine benzemiyor. Tek yapmanız gereken üye olan kişilerin zaten az önce üye olmuş olmaları hemen nickin altında, tek yazdıkları konunun bu olduguna bakmak ve aşırı övmeleri yeterli oluyor neyin ne olduğunu anlamak için

Durum
    Yeni Üye

Aynen öyle gayet iyi anlaşılıyor zaten. Belki gerçekten başarılıdır bilemeyiz lakin benim olayım lezyonlar yok etmek değil bunu zaten verrutolle halledebiliyoruz. Olay bu virüsten kurtulmak.. Peki bu ahcc için önerileriniz var mı? Yada ilk yapmam gereken şey nedir hemen ahcc ye baslamak mı yoksa önce test işiyle mi uğraşmak. Eşime bulaştırmaktan cok korkuyorum daha yeni evlendik zaten gerçekten psikolojim bozuldu ya.

Durum
    Yeni Üye

Ve bir de şunu soracağım. Mesela diyelim hpv pozitif çıktım ki pozitifim. Penis diplerinde vs küçük küçük çok sayıda lezyon var. Ahcc başladıktan sonra bunlar kendiliğinden düşüyor mu yoksa bunları yine kendim düşürmeli miyim? Verrutolle girişsem mi hepsine yoksa koter yada kriyo mu napcam bilemedim

Durum
    Admin

Alıntı BigBong Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle gayet iyi anlaşılıyor zaten. Belki gerçekten başarılıdır bilemeyiz lakin benim olayım lezyonlar yok etmek değil bunu zaten verrutolle halledebiliyoruz. Olay bu virüsten kurtulmak.. Peki bu ahcc için önerileriniz var mı? Yada ilk yapmam gereken şey nedir hemen ahcc ye baslamak mı yoksa önce test işiyle mi uğraşmak. Eşime bulaştırmaktan cok korkuyorum daha yeni evlendik zaten gerçekten psikolojim bozuldu ya.
    Bence ahcc kullanmayı düşünüyorsanız test yaptırdıktan sonra kullanın derim. Sebebi ise şu; bazen 1 adet hpv tipi taşırken bazen de 2-3 veya daha fazla tip taşıyor üyeler. Ahcc aynı anda 6 ayda 3 tipi negatif yapmak için yeterli olmayabilir, bu durumda kullanım süresini uzatmak mantıklı oluyor. örneğin 3 tip varsa 9 ay kullanmak vs gibi. Bundan dolayı önce tiplendirme yapmanız sonra sigillerden kurtulmanız ve sigilerden kurtulduktan sonra ahcc ye baslamanız daha iyi olabilir. Siz kullanırken eşiniz de kullansın ahcc ikinizde negatif olursunuz. Yalnız önemli bir durum var ki, cinsel temasın olmaması gerekiyor yani umarım başarabilirsiniz.

Ahcc siğilleri düşürmez daha dogrusu belki 2-3 tane sigili düşürür ama asıl görevi bu değil, ve bunun için kullanırsanız işe yaramaz. Siğiller için doktor veya kendiniz elma sirkesi-pamuk yarıdmıyla da 1-2 taneyse kurtulabilirsiniz. bence riske atmayın doktor en iyisi, kriyoterapi çok basit ben çok yaptırmıştım zamanında.

Durum
    Yeni Üye

Gerçekten çok teşekkür ederim. Test işiyle başlıyoruz bakalım daha sonra siğilleri düşürüp ahcc başlıyoruz. Hadi bakalım hayırlısı. İlerledikçe buradan bildirimde bulunurum. Tekrardan çok teşekkür ederim

Durum
    Admin

Rica ederim çok geçmiş olsun tekrardan