Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv testi

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv testi

Selam arkadaþlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Cinsiyetim kadýn vajen giriþ ve vulva iç tarafta nokta nokta bir sürü lezyon var çýkýntýlar afedersiniz taharetlenirken falan sürekli elimle hissediyorum. Flash ýþýðý ile baktýðýmda hepsi sýra sýra inci tanesi gibi dizilmiþ tuhaf bir þekilde çok düzgün sýralý oluþumlar mevcut. Bakireyim, ama cinsel temaslýyým bir kereye mahsus. Anüs çevresinde ve kuru deride hiçbir lezyon yok 4 senedir birþey çýkmadý. Vajina giriþi ve etrafý çok kafamý kurcalýyordu jinekolog baktýðýnda anatomik yapý dedi, cildiyeci baktý bulaþýcý birþey yok fordyce benekleri dedi hatta ciddi anlamda inceledi siðil böyle olmaz dedi. Ancak ben bunu kafamdan atamýyorum gözümüm kapatýyorum gözümün önüne bunlar geliyor obsesif oldum beni anlýyorsunuzdur. Test yaptýrmadan içim rahat etmeyecek. Forumdaki herþeyi baþtan sona okudum, sürüntü için labaratuvarlar konusunda herkes ayrý fikir beyaný sunmuþ. X labýnda pozitif iken y labýnda negatif çýkanlar var. Biyopsi yaptýrmak istiyorum ama nereden örnek alacaklar onuda bilmiyorum kafana göre biyopsi yaptýramazsýn diyecekler diye çekiniyorum. Sürüntü ve sonuç konusunda güvenebileceðim labaratuvar öneri arayýþý içerisindeyim. Bilgili arkadaþlar bilgi verebilir mi? Hepinize hpv siz günler diliyorum

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv testi

Merhaba cümle mühendis,

Daha önce bunlar yok muydu?Anotomik yapý veya fordy benekleri demiþler ama.
    1-2 tane lab var sana yakýn olaný tercih et derim. Yani birkaç kiþinin baþýna gelmiþ olabilir ama bu laboratuvarlarýn sürekli yanlýþ hpv sonucu çýkarmasý gibi bir þey söz konusu olabilir mi? Bence olamaz. Yani herkesinki yanlýþ çýkmýyor demek ki, birde baþka çaren de yok açýkçasý illaki bir laboratuvara gidip bunu yaptýrman gerekir þu an olmasa bile ileride negatif olurken. Kafaya göre biyopsi yaptýrýlmýyor evet Doktorun teklif etmesi lazým ve biyopsiye gönderecek bir parça almýþ olmasý lazým.

Durum
    Tecrübeli Üye

Daha önce bunlar yoktu yani tam emin deðilim ama büyük ihtimal ile yoktu olsa illa ki farkederdim diye düþünüyorum. Sanýrým haklýsýn arya aklýmda bir lab var orayý arayýp randevu alacaðým. Bu konuyu netliðe kavuþturmam gerek. Teþekkür ederim cevabýn için. Arya, caným arya iyi ki varsýn iyi ki bu forum var ben biraz geç buldum bu forumu ama iyi ki buldum çok moral oldu sana ne kadar teþekkür etsem azdýr tanýmadan ne kadar çok insanýn yüreðine dokunuyorsun sen bir bilsen.. Hafta içi test yaptýrýp sonuçlarýný buraya yazacaðým, sevgiyle kalýn

Durum
    Umudum var - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bakireyken siðil yoksa bile lab da test yapýyorlar mý

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet yapýyorlar. Konuþtuðum lab buraya geliyorsunuz biz sürüntü çubuðu veriyoruz siz þüpheli gördüðünüz yerlerden sürüntü alýyorsunuz dedi. Burada nasýl sürüntü yapacaðýnýz konusunda bilgilendiriyoruz sizi dedi. Fiyat 700 lira. Þuan yoldayým test yaptýrmaya gidiyorum. Umarým kötü bir sonuç ile karþýlaþmam

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba test yaptýrdým ve sonucumu aldým tip 31 pozitif! Siðil yapar mý tip31? Çok morelim bozuldu. Tip 31 taþýyýp siðil çýkartan var mý? Doktorlarýn hepsi siðil deðil demiþti bendeki lezyonlara çok þaþkýným þuan

Durum
    Özel Üye

Merhaba geçmiþ olsun bakire olarak sürüntüyü nasýl aldýnýz bende siðil yok lab gitsem nasýl alýcam biraz bilgi verebilir misiniz

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý cumlemuhendisi59 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba test yaptýrdým ve sonucumu aldým tip 31 pozitif! Siðil yapar mý tip31? Çok morelim bozuldu. Tip 31 taþýyýp siðil çýkartan var mý? Doktorlarýn hepsi siðil deðil demiþti bendeki lezyonlara çok þaþkýným þuan
    Çok geçmiþ olsun @cumlemuhendisi.
    Ben de @umudum var gibi merak ettim bakire iken doðru düzgün bir sürüntü alýnamaz. Siz sadece sigillere deðdirip mi sürüntüyü kendiniz aldýnýz?

Durum
    Tecrübeli Üye

Mavi lab da yaptýrdým forumdaki yorumlardan ötürü orasý daha güvenilir geldi. Gittiðinizde 4 adet steril swab veriyorlar size 2 tanesini vajina perine bölgesi ve tüylerinizi aldýðýnýz her yere bastýrarak ve döndürerek sürüntü alýyorsunuz. 2 tanesinide vajinaya 2 cm girecek þekilde içeriden sürüntü alýyorsunuz serviksten deðil. Acýlý ve aðrýlý bir iþlem deðil. Henüz bakire olmama raðmen vajina içerisinden çok basit þekilde sürüntü aldým. Bakirelik bir problem yaratmýyor @Umudum var kafanda bir soru iþareti varsa mutlaka gidip test yaptýrýn.

Durum
    Özel Üye

Bilgi için teþekkürler doktorlar bile yapmak istemiyorlar siz kendiniz iyi cesaret etmiþsiniz bende bir prof buldum bakire hpv testi yapan ona gitmeyi düþünüyorum