Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

Hpv testi, erkek ve kadn iin ileyiler nasldr?

Selam arkadalar henuz yeni ye oldum. Sorum udur ki bende genital siil var cinsiyetim erkek. Daha nce hi tedavi falan olmadm. Evliyim. Ve eim ve kendim iin bu testi yaptrmak istiyorum. Bu test srecinde ileyi nasl oluyor. Biz kahramanmara n kk bir ilesindeyiz. Devlet hastanelerinde bu test oluyor mu veya hangi doktora gitmemiz gerekiyor beni bi aydnlatn ltfen

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Cevap: Hpv testi, erkek ve kadn iin ileyiler nasldr?

Test yaptrmadan nce ikinizde de siil vs varsa yle kalsn. Yani siillere mdahale ettirmeyin nk onlardan srnt alnacak.
    Devlet hastanesinde var m bilmiyorum ama zel hastaneler yapyor. Fakat size tavsiyem; zel laboratuvarlar, zel hastanelerden biraz daha uygun fiyata yaparlar. Bundan dolay bulunduunuz ehir iin google'da u kelimeleri aratabilirsiniz: ''Hpv dna genotipleme yapan laboratuvarlar kahramanmara''
    Size birka laboratuvar da nereyim: geliim tb lab, mavi lab, dzen lab.

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

ok teekkr ederim hemen aratrmalara balyorum. Benim uzun yllardr ayamda elimde koltuk altmda falan kyor bu illet. Daha nce ayamdakileri cerrahi yolla aldrmtm. Bazlarn da asitle kendim yok ettim. Yaklak 1 yldr kmyordu. Ama bu hafta hayatmda ilk kez genital blgemde kt. Daha nce tedavi olmadm yazdm ama onu genital blgem iin syledim. El ve ayaktakiler iin daha nce 2 kez cerrahi bir ok kez asitle tedavi oldum. Fakat hibir doktor bana bu testten falan bahsetmedi. imdi olay genital blgeye tannca bu site sayesinde aydnlandm. Ve yazdklarnz okumasam neredeyse gidip su genitalix midir nedir ondan alacaktm 😄

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Ayanzdaki elinizdeki ile genital blgede kan sigil ayn deil aslnda yani ikisi de hpv trevi ama tipler farkl ve elde kan kanser falan yapmaz. Geri erkeklerde kanser riski ooook dk, kadnlarda bu risk var genelde.

Alabilirsiniz merak ediyorsanz ben kimsenin ekmeiyle oynamak istemem ama dediim gibi benim forumumda yaplan ey, farkl bir ey. Zaten 3 bal da okursanz anlyorsunuz nasl bir reklam yaplmaya alldn, gerek bir mteri memnuniyetine benzemiyor. Tek yapmanz gereken ye olan kiilerin zaten az nce ye olmu olmalar hemen nickin altnda, tek yazdklar konunun bu olduguna bakmak ve ar vmeleri yeterli oluyor neyin ne olduunu anlamak iin

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

Aynen yle gayet iyi anlalyor zaten. Belki gerekten baarldr bilemeyiz lakin benim olaym lezyonlar yok etmek deil bunu zaten verrutolle halledebiliyoruz. Olay bu virsten kurtulmak.. Peki bu ahcc iin nerileriniz var m? Yada ilk yapmam gereken ey nedir hemen ahcc ye baslamak m yoksa nce test iiyle mi uramak. Eime bulatrmaktan cok korkuyorum daha yeni evlendik zaten gerekten psikolojim bozuldu ya.

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

Ve bir de unu soracam. Mesela diyelim hpv pozitif ktm ki pozitifim. Penis diplerinde vs kk kk ok sayda lezyon var. Ahcc baladktan sonra bunlar kendiliinden dyor mu yoksa bunlar yine kendim drmeli miyim? Verrutolle girisem mi hepsine yoksa koter yada kriyo mu napcam bilemedim

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt BigBong Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Aynen yle gayet iyi anlalyor zaten. Belki gerekten baarldr bilemeyiz lakin benim olaym lezyonlar yok etmek deil bunu zaten verrutolle halledebiliyoruz. Olay bu virsten kurtulmak.. Peki bu ahcc iin nerileriniz var m? Yada ilk yapmam gereken ey nedir hemen ahcc ye baslamak m yoksa nce test iiyle mi uramak. Eime bulatrmaktan cok korkuyorum daha yeni evlendik zaten gerekten psikolojim bozuldu ya.
    Bence ahcc kullanmay dnyorsanz test yaptrdktan sonra kullann derim. Sebebi ise u; bazen 1 adet hpv tipi tarken bazen de 2-3 veya daha fazla tip tayor yeler. Ahcc ayn anda 6 ayda 3 tipi negatif yapmak iin yeterli olmayabilir, bu durumda kullanm sresini uzatmak mantkl oluyor. rnein 3 tip varsa 9 ay kullanmak vs gibi. Bundan dolay nce tiplendirme yapmanz sonra sigillerden kurtulmanz ve sigilerden kurtulduktan sonra ahcc ye baslamanz daha iyi olabilir. Siz kullanrken einiz de kullansn ahcc ikinizde negatif olursunuz. Yalnz nemli bir durum var ki, cinsel temasn olmamas gerekiyor yani umarm baarabilirsiniz.

Ahcc siilleri drmez daha dogrusu belki 2-3 tane sigili drr ama asl grevi bu deil, ve bunun iin kullanrsanz ie yaramaz. Siiller iin doktor veya kendiniz elma sirkesi-pamuk yardmyla da 1-2 taneyse kurtulabilirsiniz. bence riske atmayn doktor en iyisi, kriyoterapi ok basit ben ok yaptrmtm zamannda.

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Haziran.2021
    Tecrbe Puan
    0

Gerekten ok teekkr ederim. Test iiyle balyoruz bakalm daha sonra siilleri drp ahcc balyoruz. Hadi bakalm hayrls. lerledike buradan bildirimde bulunurum. Tekrardan ok teekkr ederim

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Rica ederim ok gemi olsun tekrardan