Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv testi

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv testi

Selam arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Cinsiyetim kadın vajen giriş ve vulva iç tarafta nokta nokta bir sürü lezyon var çıkıntılar afedersiniz taharetlenirken falan sürekli elimle hissediyorum. Flash ışığı ile baktığımda hepsi sıra sıra inci tanesi gibi dizilmiş tuhaf bir şekilde çok düzgün sıralı oluşumlar mevcut. Bakireyim, ama cinsel temaslıyım bir kereye mahsus. Anüs çevresinde ve kuru deride hiçbir lezyon yok 4 senedir birşey çıkmadı. Vajina girişi ve etrafı çok kafamı kurcalıyordu jinekolog baktığında anatomik yapı dedi, cildiyeci baktı bulaşıcı birşey yok fordyce benekleri dedi hatta ciddi anlamda inceledi siğil böyle olmaz dedi. Ancak ben bunu kafamdan atamıyorum gözümüm kapatıyorum gözümün önüne bunlar geliyor obsesif oldum beni anlıyorsunuzdur. Test yaptırmadan içim rahat etmeyecek. Forumdaki herşeyi baştan sona okudum, sürüntü için labaratuvarlar konusunda herkes ayrı fikir beyanı sunmuş. X labında pozitif iken y labında negatif çıkanlar var. Biyopsi yaptırmak istiyorum ama nereden örnek alacaklar onuda bilmiyorum kafana göre biyopsi yaptıramazsın diyecekler diye çekiniyorum. Sürüntü ve sonuç konusunda güvenebileceğim labaratuvar öneri arayışı içerisindeyim. Bilgili arkadaşlar bilgi verebilir mi? Hepinize hpv siz günler diliyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv testi

Merhaba cümle mühendis,

Daha önce bunlar yok muydu?Anotomik yapı veya fordy benekleri demişler ama.
    1-2 tane lab var sana yakın olanı tercih et derim. Yani birkaç kişinin başına gelmiş olabilir ama bu laboratuvarların sürekli yanlış hpv sonucu çıkarması gibi bir şey söz konusu olabilir mi? Bence olamaz. Yani herkesinki yanlış çıkmıyor demek ki, birde başka çaren de yok açıkçası illaki bir laboratuvara gidip bunu yaptırman gerekir şu an olmasa bile ileride negatif olurken. Kafaya göre biyopsi yaptırılmıyor evet Doktorun teklif etmesi lazım ve biyopsiye gönderecek bir parça almış olması lazım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Daha önce bunlar yoktu yani tam emin değilim ama büyük ihtimal ile yoktu olsa illa ki farkederdim diye düşünüyorum. Sanırım haklısın arya aklımda bir lab var orayı arayıp randevu alacağım. Bu konuyu netliğe kavuşturmam gerek. Teşekkür ederim cevabın için. Arya, canım arya iyi ki varsın iyi ki bu forum var ben biraz geç buldum bu forumu ama iyi ki buldum çok moral oldu sana ne kadar teşekkür etsem azdır tanımadan ne kadar çok insanın yüreğine dokunuyorsun sen bir bilsen.. Hafta içi test yaptırıp sonuçlarını buraya yazacağım, sevgiyle kalın

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bakireyken siğil yoksa bile lab da test yapıyorlar mı

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet yapıyorlar. Konuştuğum lab buraya geliyorsunuz biz sürüntü çubuğu veriyoruz siz şüpheli gördüğünüz yerlerden sürüntü alıyorsunuz dedi. Burada nasıl sürüntü yapacağınız konusunda bilgilendiriyoruz sizi dedi. Fiyat 700 lira. Şuan yoldayım test yaptırmaya gidiyorum. Umarım kötü bir sonuç ile karşılaşmam

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba test yaptırdım ve sonucumu aldım tip 31 pozitif! Siğil yapar mı tip31? Çok morelim bozuldu. Tip 31 taşıyıp siğil çıkartan var mı? Doktorların hepsi siğil değil demişti bendeki lezyonlara çok şaşkınım şuan

Durum
    Özel Üye

Merhaba geçmiş olsun bakire olarak sürüntüyü nasıl aldınız bende siğil yok lab gitsem nasıl alıcam biraz bilgi verebilir misiniz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı cumlemuhendisi59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba test yaptırdım ve sonucumu aldım tip 31 pozitif! Siğil yapar mı tip31? Çok morelim bozuldu. Tip 31 taşıyıp siğil çıkartan var mı? Doktorların hepsi siğil değil demişti bendeki lezyonlara çok şaşkınım şuan
    Çok geçmiş olsun @cumlemuhendisi.
    Ben de @umudum var gibi merak ettim bakire iken doğru düzgün bir sürüntü alınamaz. Siz sadece sigillere değdirip mi sürüntüyü kendiniz aldınız?

Durum
    Tecrübeli Üye

Mavi lab da yaptırdım forumdaki yorumlardan ötürü orası daha güvenilir geldi. Gittiğinizde 4 adet steril swab veriyorlar size 2 tanesini vajina perine bölgesi ve tüylerinizi aldığınız her yere bastırarak ve döndürerek sürüntü alıyorsunuz. 2 tanesinide vajinaya 2 cm girecek şekilde içeriden sürüntü alıyorsunuz serviksten değil. Acılı ve ağrılı bir işlem değil. Henüz bakire olmama rağmen vajina içerisinden çok basit şekilde sürüntü aldım. Bakirelik bir problem yaratmıyor @Umudum var kafanda bir soru işareti varsa mutlaka gidip test yaptırın.

Durum
    Özel Üye

Bilgi için teşekkürler doktorlar bile yapmak istemiyorlar siz kendiniz iyi cesaret etmişsiniz bende bir prof buldum bakire hpv testi yapan ona gitmeyi düşünüyorum