Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 6 Geçirmiş veya Bulunduranlar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 6 Geçirmiş veya Bulunduranlar

Alıntı cghleo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet fakat kriyo içeriye yapılmıyor. Doktorum içeriden dışarıya attığını söyledi o yüzden mecbur yine koter yaptırıcam. fakat sonrasında kriyo düşünebilirim istanbulda önerebileceğiniz dermatolog var mı acaba ?
    Evet dışta olursa kriyo daha mantıklı olur. Maalesef benim yok, ben 5 yıldır negatifim 5,5 bucuk yılı askındır da bir dermatologa gitmedim. Hpv döneminde 2-3 dermatolog degiştirdim, evime yakın olana gittim falan filan, hiçbiri ''vaaay işte bu'' diye özel bir doktor değildi, normal işlerini yaptılar geçtiler o yüzden siz doktor takvimi gibi sitelerde iyi yorumlar yapılmış çevrenizdeki hastanelere/doktorlara bir bakın, yorumlar önemlidir fikir verir.

Durum
    cghleo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tamamdır çok teşekkür ederim

Durum
    Admin

Tamamdır çok teşekkür ederim
    rica ederim

Durum
    Yeni Üye

Tekrardan merhabalar. Dun itibari ile yeni lezyonlar fark ettim ve hemen doktorumu aradim (2 kere makat cevresi ve kanal icine koterizasyon yaptirmistim 1 ay arayla) 1 ay bekleyelim cikicak olanlar ciksin tekrardan sonra kotere gelirsin dedi. Tip6 ile bu kadar ugrasan var mi ? Her ay sigil yaktirmaktan gercekten cok bunaldim artik. Basta moralimi iyi tutuyordum cunku ozellikle dikkat ediyorum alkol cinsellik jileti hayatimdan cikardim. Ahcc propolis imuneks kullaniyorum asi oldum fakat bunlara ragmen 3 yeni lezyon var benim gordugum kadariyla. Bu kadar sik tekrarlamasi normal mi ? (Sigarayi birakamamistim su gunlerde onuda birakicam artik bu gidisle)

Durum
    Admin

Tekrardan merhabalar. Dun itibari ile yeni lezyonlar fark ettim ve hemen doktorumu aradim (2 kere makat cevresi ve kanal icine koterizasyon yaptirmistim 1 ay arayla) 1 ay bekleyelim cikicak olanlar ciksin tekrardan sonra kotere gelirsin dedi. Tip6 ile bu kadar ugrasan var mi ? Her ay sigil yaktirmaktan gercekten cok bunaldim artik. Basta moralimi iyi tutuyordum cunku ozellikle dikkat ediyorum alkol cinsellik jileti hayatimdan cikardim. Ahcc propolis imuneks kullaniyorum asi oldum fakat bunlara ragmen 3 yeni lezyon var benim gordugum kadariyla. Bu kadar sik tekrarlamasi normal mi ? (Sigarayi birakamamistim su gunlerde onuda birakicam artik bu gidisle)
    Eğer kısa süredir hpv isen her ay siğil çıkarman normal. Biz de öyleydik. Her ay 10 tane çıkmıyor ama 2-3 tane çıkıyordu. Tip 6 ve Tip 11 siğil yapması ile meşhur.. Eğer başka tip taşımıyorsan riskin az ama işte siğil konusu var. Kriyoterapi yaptırabilseydin rahat olurdu ama koter uğraştırıyor yani biliyorum. Zaten koter yaralarının iyileşmesi 20-25 günü bulurken, biri iyileşmeden tekrar sigillerden kurtulmaya çalışma zorlu bir süreç haklısın. Sigara büyük etken ama her şeyden önemlisi hemen her şeyin bitmesini bekleme. Ahcc kullanırken imuneks kullanmana gerek yok, ahcc'nin etkinliğini azaltmasın, bırakabilirsin imuneksi.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer kısa süredir hpv isen her ay siğil çıkarman normal. Biz de öyleydik. Her ay 10 tane çıkmıyor ama 2-3 tane çıkıyordu. Tip 6 ve Tip 11 siğil yapması ile meşhur.. Eğer başka tip taşımıyorsan riskin az ama işte siğil konusu var. Kriyoterapi yaptırabilseydin rahat olurdu ama koter uğraştırıyor yani biliyorum. Zaten koter yaralarının iyileşmesi 20-25 günü bulurken, biri iyileşmeden tekrar sigillerden kurtulmaya çalışma zorlu bir süreç haklısın. Sigara büyük etken ama her şeyden önemlisi hemen her şeyin bitmesini bekleme. Ahcc kullanırken imuneks kullanmana gerek yok, ahcc'nin etkinliğini azaltmasın, bırakabilirsin imuneksi.
    Aslında geçtiğimiz nisan yada mayısta kapmış olma ihtimalim var ama tanı agustosta kondu. Evet koterde her ay gerçekten çok zorluyor. Tavsiyen ve görüşlerin için teşekkür ederim arya imuneksi bırakayım o zaman

Durum
    Admin

Mayısta hpv olsanız bile yeni bir süreç. Yani demek istediğim 1-2 yıldır hpv değilsiniz, 3-5 aydır hpv iseniz normaldir. Zamanla azalacaktır dert etmeyin, biraz daha zamanı var.

Durum
    Sarıkaktüs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar tip6 ile 2022 Ekim ayından beri mücadele ediyorum. 1 kutu ahcc kullandıktan sonra maddi nedenlerden dolayı Endovire geçtim iki kutu da onu bitirdim iki kutu ocean daily one ve ardından imutor ve d vitamini de kullanıyorum yeme içme konusuna dikkat ediyorum her gün yeşil çay içiyorum. Cinsellik ve jilet asla yok. Sigara kullanmıyorum hayatımda hiç kullanmadım. Alkol ayda bir denebilecek kadar az. Kan tahlilimde her şey normal düzeyde. Düzenli Kriyoterapiye gidiyorum ve yardımcı tedavi olarak podofilin krem kullanıyorum. Smear sonuçlarım temiz. Tek tip taşıyorum. Tüm bunlara rağmen her hafta en az 3 siğil çıkarıyorum. Bu tipi taşıyıp bu derece inatçı ve tedaviye cevap vermeyen birileri var mı? Bu tipi atlatan arkadaşlar ne kadar sürede atlattı?

Durum
    Htt
    Htt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ekim 2022 de sigilleri lazer ile yaktirdim. Sadece Tip6 vardi. 4 ay Time’in AHCC sini kullandim. Esimde de tip 6, 45,52 vardi. Ayda bir kontrole gidiyordum, sigillerim tekrarlamadi ancak tamamen kurtulup kurtulmadigimi anlamak icin hpv testi yaptirdim ve sadece Tip53 cikti. Tip 6 nin mutasyonla tip 53 e donusmesi olasi bir sey mi diye merak icindeyim. Esimdekilerin mutasyonu da soz konusu tabi

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tip 6 ya lanet olsun. Konu güncel olmuş diye yazıyorum. Şubat ayından beri ayda 1 yaktırdım toplam 4 operasyon oldu. Yüzlerce var artık dayanamıyorum bıktımmm