Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Chrown
  • 1 Post By Atem
  • 1 Post By Atem

Konu: Erkek Tip 16 & Tip 11 AHCC Serüven Başlangıcı

Durum
    ateykan0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Erkek Tip 16 & Tip 11 AHCC Serüven Başlangıcı

Merhabalar,

İleride bu yazının herkese moral olması için elimden geldiğince öğrendiğim her şeyi paylaşacağım.

Kişisel durumlar: 2023 Ekim ayında omuzlarımda kas yırtığı yaptığım için sporu bırakmış ve Mart 2024'e fizik tedavi gördüğüm için. Spordan çok uzaklaşmış, sebze sevmeyen ve fizik tedavi boyunca 10 kilo alan fast fooda ve tatlıya yenik düşmüş birisiyim. Bağışıklık sistemim normalde çok kötüydü. Omuzlarım öncesi düzenli spor+ fitness yapardım ve gayet sağlıklıydım. HPV kaptığım zaman aralığı ile omuz sakatladığım denk gibi geliyor.

27 Ocak 2024 Cumartesi Levent Avrupa Cerrahi merkezinde ilk yakma operasyonum ve tiplerimin belirlenmesi yapıldı. Ücret olarak labaratuardan sonuçların gelmesi dahil 17.000 Tl aldılar ve asla pazarlık yapmadılar. Her kontrol seansının da 1 tane siğil yakılsa dahi 10.000 Tl olacağını ilettiler. Toplamda 14-15 adet siğil yaktıklarını söylediler. Benim gözle görebildiğim net olarak 5-6 tane vardı. 15 gün her akşam ılık suyla duşumu aldım ve uyumadan Silverdin isimli gümüş içeren kremi sürdüm o bölgeye. 16. gün itibariyle 2 hafta boyunca vazelin sürdüm. Buna ek olarak bana Solgar Echinacea isimli vitamini her gün 1 tane almam şeklinde uygulamamı bağışıklığımı güçlendirmemi söylediler. ACHH'den asla bahsetmediler ben hiç duymadım ne yazık ki.

24 Şubat 2024 Cumartesi
    Levent Avrupa Cerrahi merkezine kontrole gittim ve ben 1 tane siğil görebiliyordum. 3 yerde olduğunu iletip yaktılar. Pazarlık yapmadılar ve 10.000 Tl aldılar. Yine ilk 2 hafta Silverdin krem sürdüm. Sonraki 3 hafta argan yağı ve vazelin sürdüm. Tüm yaralarım nerdeyse geçmişti ve ten rengi olmasa da biraz kızarık bir ten rengi olmuştu.

3 Nisan 2024 Çarşamba doktor arkadaşımdan tavsiye ile Newvit Çinko Pikolinat, Naturaltest Omega 3, Venatura Magnezyum Malat, Solgar Ester-C kullanmaya başladım. Haftada 1 gün D vitamini takviyesi de alıyorum. Ek olarak şiddetli grip geçirdiğim için 2 ayrı ilaç yazdı doktor.

15 Nisan 2024 Pazartesi
    tekrar Levent Avrupa Cerrahi merkezine kontrole gittim. Benim görebildiğim 3 tane vardı fakat bu sefer 13 tane gördüler. Moral olarak yıkılmıştım. Bir önceki kontrol ile bu tarih arasında burnumdan kemik aldırdım ve 2 kez ciddi şekilde grip oldum. Bağışıklığım yerle bir olduğu için ciddi seviyede arttığını söylediler ve bana AHCC'yi önerdiler. Tabi ki yine 10.000 Tl aldılar.

16 Nisan Salı günü eczaneden aldığım Amino Up marka AHCC'ye başladım. 2 kutu var toplam 90 kapsül ediyor. Sabah 3 akşam 3 kapsül alarak 15 günde bittiğinde Time Health markasına geçeceğim. 4 kutu siparişini verdim kargodalar. Hem AHCC hem de 3 Nisanda aldığım takviyelere devam etmeyi düşünüyorum bir süre.

Yapacaklarım: Mayıs ayının ortasında kontrol için farklı merkez bulacağım. Gittiğim yer çok temiz ve nezih dursa da paragöz olmaları aşırı sinirlendirmiş durumda beni. Teşhis konulduğundan itibaren stresli bir hayatım vardı ve HPV'yi aşırı takıyordum. Yakın arkadaşlarıma durumu açıkladım ve yanımda olmalarını istedim.

1) Spor:
    Fitnessa tekrar yazıldım. 3. kontrol seansı sonrası yanıkları hafif iyileştiği an hem spor hem zayıflamaya tekrar başlayacağım.
    2) Beslenme: Fastfood ve tatlıyı olabildiğince azaltmaya başladım.
    3) Takviye: Günlük 6 kapsül AHCC'yi eksiksiz devam ederek arada yazdığım diğer takviyeleri de ekleyerek devam edeceğim. En büyük korkum böbrekleri çok zorluyor olmam.
    4) Sıvı: Olabildiğince fazla su, benim tek sevdiğim ananaslı bitki çayı, normal çay ve kahveye abanmaya çalışıyorum. Çok sıvı tüketilmesinin iyi geleceğini düşünüyorum.
    5) Psikoloji: Bu süreci yaşamayan herkes psikolojini iyi tut cart curt diyor ama yaşamayan bilmez bilemez. Alt üst ediyor. Cinsel ilişki yaşayamamak, genital bölgene bakınca kötü görüntü olması, tekrarlayacak korkusu, süreç ve maddiyat. Bir sürü derdi var. Fakat ayakta sağlam durmak için olabildiğince çaba göstericem. Düşünmemek için kafayı süreçli meşgul edicem.

Düzenli olarak burayı güncelliyeceğim.

Durum
    Chrown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Siğilleriniz nasıl ve hangi bölgedeydi ne kadar zamandır varlar sizde ve büyüdüler mi kaşındılar mı nasıl teşhis aldınız acaba
    ateykan0 bunu beğendi.

Durum
    Atem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Selamlar, sürecimiz çok benzerlik gösteriyor. Teşhis aldığımız tarihten işlem tarihlerine kadar. Ben bu süreçte tüylü kalıp bol su içiyorum. Şuanlık 1 tane lezyon gibi bir durumum var onu da 23 Nisan da kontrol ettireceğim. Ekim'e kadar siğil çıkartmazsam ilk testi yaptırırım. Şimdilik takviye adına hiçbir şey kullanmıyorum. Umarım negatife döneriz. Bu bir süreç ve psikolojik olarak da sağlam durmak gerekiyor. Umarım bir gün ikimiz de bu başlığın altında negatif olduğumuzu iletiriz.
    ateykan0 bunu beğendi.

Durum
    Yeni Üye
    Alıntı Atem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, sürecimiz çok benzerlik gösteriyor. Teşhis aldığımız tarihten işlem tarihlerine kadar. Ben bu süreçte tüylü kalıp bol su içiyorum. Şuanlık 1 tane lezyon gibi bir durumum var onu da 23 Nisan da kontrol ettireceğim. Ekim'e kadar siğil çıkartmazsam ilk testi yaptırırım. Şimdilik takviye adına hiçbir şey kullanmıyorum. Umarım negatife döneriz. Bu bir süreç ve psikolojik olarak da sağlam durmak gerekiyor. Umarım bir gün ikimiz de bu başlığın altında negatif olduğumuzu iletiriz.
    Ben 3. seans öncesi sinirlendiğim için (neye bilmiyorum) yavaş yavaş jilet ile traşladım. Ben riske atmayacağım ben. Haziran ayından itibaren siğil çıkarmadığım takdirde ekim ayının başında test olmayı düşünüyorum. Umarım negatif oluruz

Durum
    Atem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    İnanmak başarmanın yarısıdır illaki negatife döneriz. Tüylü kal doktoru aksatma normal bir insanın sağlıklı yaşaması için ne gerekiyorsa onu yap dediğim gibi gerisi zaman.
    ateykan0 bunu beğendi.

Durum
    Yeni Üye
    Alıntı Chrown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğilleriniz nasıl ve hangi bölgedeydi ne kadar zamandır varlar sizde ve büyüdüler mi kaşındılar mı nasıl teşhis aldınız acaba
    1. seans: nohut şeklinde birkaç tane, nokta şeklinde birkaç tane
    2. seans: nokta şeklinde 3 tane
    3. seans: nohut şeklinde birkaç tane, nokta şeklinde birkaç tane

1. seans öncesi 3 ay beklemek gibi bir hata yaptım. Hemen gitmeliydim. Çok çok nadir kaşınıyordu benim siğillerim. Bölge olarak da penisim ile karnım arasında penisime daha yakın bölgedeydi yoğunluk. 1 tane kasıkta 2-3 tane de penisimin başlangıç bölgesinde yan tarafta vardı.