Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evliliğe giden bir ilişkide HPV Sorulmalı mı? Söylenmeli mi?

Durum
    Ares16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evliliğe giden bir ilişkide HPV Sorulmalı mı? Söylenmeli mi?

Merhaba, iki konuda fikrinizi merak ediyorum.
    1.) Evlilik yolunda ciddi ilerleyen bir ilişkiniz var. Her şey güzel giderken önceki yaşadığınız ilişkiden dolayı kendinizde hpv olduğunu fark ettiniz. Tedavi süreci uzun ama ilişkide bir yandan da evlilik noktasına adım adım ilerliyor. Bu durumu karşı tarafın ayrılacağını bilsenizde anlatır mısınız? Negatif oluncaya kdr karşı tarafı oyalar mısınız? Nasıl bir yol izlersiniz

2.)Diğer bir durum, önceden hpv atlattınız diyelim, cinsel hayatı olanların HPV ile %80 oranında karşılaşma ihtimalini uzmanlar söylüyor ve bu yüzden tkrr bulaş olma ihtimaline karşın tedirginsiniz ve temkinli yaklaşıyorsunuz. Eş adayınız hastalıktan bihaber olabilir, hpv taşıyıcısı da olabilir. Bunu merak ediyorsunuz. nasıl sorarsınız,

Durum
    ercüment - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Evliliğe giden bir ilişkide HPV Sorulmalı mı? Söylenmeli mi?

şahsen ben bu durumu çok düşünüyorum bu aralar.Hayatımda kimse yook ama şans bu olursa ne yaparım diye düşünüyorum...eğer karşımdaki insan evlenebileceğim kadar ciddi biriyse ve beni anlayabilecek seviyede biriyse ben söylerdiim şuan hpv olduğumu veya hpv geçirdiğimi.Çünkü biriyle bir gelecek kurmak ona tamamen kendini açarsan sağlıklı olur. sırlar bazen ters tepebiliyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Evliliğe giden bir ilişkide HPV Sorulmalı mı? Söylenmeli mi?

Alıntı Ares16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, iki konuda fikrinizi merak ediyorum.
    1.) Evlilik yolunda ciddi ilerleyen bir ilişkiniz var. Her şey güzel giderken önceki yaşadığınız ilişkiden dolayı kendinizde hpv olduğunu fark ettiniz. Tedavi süreci uzun ama ilişkide bir yandan da evlilik noktasına adım adım ilerliyor. Bu durumu karşı tarafın ayrılacağını bilsenizde anlatır mısınız? Negatif oluncaya kdr karşı tarafı oyalar mısınız? Nasıl bir yol izlersiniz

2.)Diğer bir durum, önceden hpv atlattınız diyelim, cinsel hayatı olanların HPV ile %80 oranında karşılaşma ihtimalini uzmanlar söylüyor ve bu yüzden tkrr bulaş olma ihtimaline karşın tedirginsiniz ve temkinli yaklaşıyorsunuz. Eş adayınız hastalıktan bihaber olabilir, hpv taşıyıcısı da olabilir. Bunu merak ediyorsunuz. nasıl sorarsınız,
    Ares,

1) 1'e cevap vereyim. Ben evlilik noktasına gelmeden de söylerdim. Bence siz de öyle yapın. Güzelce anlatın bu hastalıgı, sonucta negatif olunabiliyor. Ömrümüzün sonuna kadar hpv ile yaşamıyoruz, öyle olsaydı tüm dünyada hpv olmayan insan kalmazdı yetişkin ve cinsel hayatı olan.. Kesinlikle oyalamam veya yalan atmam, sana güvenini sarsarsın, hem de evleneceksen birde...

2) 2.soru için: Direkt sorarım hpv ile ilgili bilgin var mı diye. Nerden biliyorsun falan derse, bir arkadaşımın hpv olduğunu ve ordan bilgi sahibi olduğumu, farkındalık için de araştırdığımı söylerdim ama bunu geçmişte hpv olduğumu hiç söylememeye karar vermişsem yaparım.