Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aþý paniði 😓

Durum
    Ýptalediyorum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Aþý paniði 😓

Merhaba arkadaþlar, benim gibi aþýyý olup sonra panik yaþayan var mý? Þimdi de bu yan etkiler meselesi ödümü patlatýyor ellerin ayaklarým terlemeye baþladý doktorumu aradým tüm ailesini aþýladýgýný gerekli oldugunu söyledi hastalardan da yan etki bildiren olmamýþ.. ben yine de baþka aþý filan olmayacagým bir anlamý yokmuþ tek dozun olmazsa da olmasýn çok korktum

Durum
    vepehe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Aþý paniði 😓

Merhaba ne zaman aþý oldun? Hangi konuda panik yaþýyorsun?

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Aþýnýn yan etkisi zaten vardý, forumda benim olmadýðým da biliniyor genelde, neden þimdi herkeste korku baþladý ilginç hahaha.
    tabii ki yan etkileri ihtimali var ama kücük ihtimallere çok bel baglayýp canýnýzý sýkmayýn.

Durum
    Detaycý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba iptal ediyorum. Ben de aþý oldum.
    Ýnsan vücudu çok derin bir mekanizmaya sahip. Bazý þeyler bazý insanlara iyi gelirken bazýlarýna gelmiyor. Bu konuda insanýn vucüdunu iyi tanýmasý lazým.
    Aþýda alüminyum var. Vucutta aliminyum birikmesi bazý insanlara zarar verebilir. Lakin bunun önüne geçmek de senin elinde
    Aþýnýn olabilecek yan etkisini azaltmak istiyorsan vücuttan aðýr metalleri atma diyeti yapabilirsin. Aðýr metal detoksu sayesinde zararsýz çýkma ihtimalin var.
    Aþý hakkýnda detaylý bir yazý yazmýþtým. HPV aþýsýndaki maddeler çocuklara yapýlan Hepatit A aþýsýnda da var. Sinovac aþýsýnýn içerisinde Alüminyum hidroksit var.
    Hemofilus influenza tip B (HIB), Hepatit B aþýlarýnda da ayný madde var.
    D Vitamini seviyeni 50-70 arasýnda , Kanda kalsiyum seviyeni 9 ila 9,5 arasýnda tuttuðunda ve günde en az 10 bardak su içtiðinde bir sorun yaþayacaðýný sanmýyorum

Durum
    aliveli01 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben yan etkilere pek ihtimal vermiyorum bazý ülkelerde devlet kendi eliyle çocuklara hpv aþýsý uyguluyor ve sýkýntý olmuyor. Ha raporlanmýþ yan etkiler var mýdýr vardýr hatta bunlardan bazýlarý ciddi yan etkiler de olabilir ama aldýðýnýz aðrý kesicinin yan etkilerini okursanýz orada da raporlanmýþ çok ciddi yan etkiler olduðunu görürsünüz. Daha önce aðrý kesici içtiðinizde acaba ölür müyüm diye panik yaþamadýysanýz bunda da yaþamanýzýn bir anlamý yok. Artýk vurulduðunuza göre kalan dozlarý da uygulayýn bence

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý aliveli01 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben yan etkilere pek ihtimal vermiyorum bazý ülkelerde devlet kendi eliyle çocuklara hpv aþýsý uyguluyor ve sýkýntý olmuyor. Ha raporlanmýþ yan etkiler var mýdýr vardýr hatta bunlardan bazýlarý ciddi yan etkiler de olabilir ama aldýðýnýz aðrý kesicinin yan etkilerini okursanýz orada da raporlanmýþ çok ciddi yan etkiler olduðunu görürsünüz. Daha önce aðrý kesici içtiðinizde acaba ölür müyüm diye panik yaþamadýysanýz bunda da yaþamanýzýn bir anlamý yok. Artýk vurulduðunuza göre kalan dozlarý da uygulayýn bence
    bence de artýk vurulduysa bari belki bir koruyuculugu olur yaþlar geçmesine ragmen ama en azýndan yan etki olmamýssa 3 dozu olup aþýnýn etkisini almak lazým. 1 doz vurulup boþvermek boþa gitmiþ olmak demek.