Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV 16 / kafa karışıklığı

Durum
    fioann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Red face HPV 16 / kafa karışıklığı

Merhaba öncelikle aranıza yeni katıldım ve 1 yıldır bu süreci yaşamama rağmen kendime takıntı yaptırmamak için araştırmamıştım. Şimdi yeni aydınlanma yaşamaktayım :) Hpv 16 cin 3 tanısıyla beraber sonbaharda leep oldum. Bu süreçte sigarayı bıraktım ve spora başladım. Araştırmadım çünkü telaşımla bağışıklığımı düşürmek istememiştim... Aşı önermediler, ilaçtan da (deflagyn) haberim yoktu. Smear ascus + 16 pozitif geldi ve kolposkopi önerildi ama hastanemden emin değilim, özel bir doktor araştırıyorum. Şimdi 26 yaşımı doldurmak üzereyken aşı olsam bir işe yarar mı? ekstra takviye + deflagyn e başlamayı da düşünüyorum. 1.5 Senedir de cinsel perhizdeyim. Tecrübelerinizi, önerilerinizi bekliyorum ve elbette yazdığım gibi çok soru vardır halen okumaktayım. Şimdiden teşekkür ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV 16 / kafa karışıklığı

Merhabalar Deflagyn'i doktor önerdiyse başlayabilirsin ancak cin3 tanısıyla leep olmuşsunuz muhtemelen sınırlar temizdir? Eger sınırlar temizse deflagyn kullanmanıza gerek yok ki, rahim bebek rahmi gibi olacak.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhabalar, aranıza ben de yeni katıldım fioann hanım bağışıklığınızı düşürmemek için panik durumundan uzak durmanız akıllıca olmuş ben öğrendiğimde çok panikledim doktor da yangıba körükle gittş beni rahatlatacak birşey söyleyemedi; daha ortada biyopsi bile yokken konizasyon dan bahsetti çok paniklemiştim.. ilk cinsel deneyimimdi bu sene ve bir yıl önce gerçekleşti cesaret edemiyor korkuyordum zaten başıma bunun gelmesi size ironik gelebilir.. 16 ve 31 tip bu arada..

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Leep işleminden sonra adet görürken veya idrara çıkarken/ cinsel birliktelikte ağrınız oluyor mu