Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Terapötik hpv 16 ve 18 aşisi, ağizda hpv testi

Durum
    Panic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Unhappy Terapötik hpv 16 ve 18 aşisi, ağizda hpv testi

Herkese merhaba. Ben psikolojisi çökmüş bir anneyim. 42 yaşındayım ve 13 yaşında bir oğlum var. Eşimden boşanmıştım. Bir kaç ilişkim oldu. Bu virüsün adını bile duymamıştım. Evliyken ve daha sonrasında rutin jinekoloji muayenelerinde smear alınırdı hep temiz çıkardı. Geçen sene ise bu hastalıkla tanıştım. Ve en kötü tür olduğunu öğrendim. Hpv 16 varmış. Lsl 1 olduğundan o zamaki dr.um hemen konizasyon uyguladı. Sonra başka bir dr.a gittim. Kendisi kadın doğum onkoloğu. ameliyattan 1 yıl sonra test yaptı. hpv 16 temizlemiş. Artık bu konuyu aklından çıkar dedi. Konuyu aklımdan çıkarmak şöyle dursun ben intiharı ciddi ciddi düşünüyorum. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla, ağızda, dilde, yutakta üst solunum yollarınd, vajinada vulvada anüste hatta rektumda kanser yapan bir tür hpv 16. Dr.a serviksteki hpv testinin temiz çıkmasının bu virüsü vücudumdan attığımın bir göstergesi olarak kabul edebilir miyim dedim. HAYIR dedi. Yani serviksten temizlenmiş olabilir ama mesela ağızda varsa bu hala devam ediyor olabilir. HPV 16 hep serviksle ilişkilendirilse de bu bir çok tıp dalının konusu. Yani kadın doğum onkoloğu bu virüsün ağızdaki seyrini veya rektumdaki seyrini bilmiyor. Bu kadar bilinmezliğin ve bu kadar bilgi kirliliğinin içinde biz doğru bilgiyi kimden alacağız. AĞIZDA HPV TESTİ yaptırmayı düşünüyorum ama pozitif çıkarsa kime gideceğimi bilmiyorum. Şu anhissettiğim şey bu virüsün gelecek 5-10 veya 15 yıl içeriside beni bir şekilde kanser edeceği yönünde yoğun bir kaygı. Öyle ki oğlumu babasına bırakmayı ve ölmeyi planlamaya başladım. Çünkü kendimi biliyorum ki ben bu kaygı ile yaşama becerisine sahip değilim. Öyle bir virüs ki 80 li yaşlara kadar yaşamak torunlarımı görmek gibi hayaller imkansız bir lüks oldu benim için. İllaki bir zayıf anımı bulup oradan kanser edecekgibi geliyor bu illet. Bu konuları detaylı olarak bilen bir genetikçi veya dr. ismi bilen varsa paylaşabilir mi? Geçen sene Terapötik aşılarla ilgili bir takım yazılar okumuştum. HPV 16 ve 18 olanları tedavi için geliştirilmeye çalışılan bu aşı ile ilgili benim doktorum olumsuz konuşmuştu. Bir şey çıkmaz demişti. Bu aşıyı takip eden gelişmeleri izleyen biri var mı aranızda? HPV blaşan kişilerin 1-2 yıl içinde %70-90 oranında bunu vücuttan attığını söyleyen yazılar var ama tam bir netlik yok.Tamamen atılıyor mu yoksa ölçülemeyecek kadar düşük düzeye mi geriliyor ??? Vücudun her bölgesinden mi atılıyor yoksa sadece rahim ağzı için mi geçerli? HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ OĞLUMA BİR ŞEKİLDE BULAŞTIRMIŞ OLMA İHTİMALİM VAR MI. ONU YANAĞINDAN ÖPEREK VEYA ONA YEMEK HAZIRLARKEN. VEYA HAPŞIRMAKLA. AYNI TUVALETİ VEYA EL HAVLUSUNU KULLANARAK.. KENDİMİ VEBALI GİBİ HİSSEDİYORUM. Tüm bu soruları yanıtlayabilecek bir dr ismi biliyor musunuz? DEPRESYONUN EN DİBİNDEYİM.YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR...

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Terapötik hpv 16 ve 18 aşisi, ağizda hpv testi

düşünce yapınız çok yanlış; "15 yıl içerisinde beni kanser edeceğinden korkuyorum" diyorsunuz ama hemen ölmeyi de düşünüyorsunuz. en azından 15 sene daha yaşamak varken... üstelik tip 16'yı geçelim sadece biz değil herkes herhangi bir şeyden kanser olabilir. bu bir ihtimaldir ve bu ihtimal hep vardır sadece bizim için değil dünya üzerinde yaşayan herkes için. o zaman herkes intihar mı etsin?

bence etmesin, siz de etmeyin ve bu psikolojik durum için acilen bir psikiyatra gidin derim ben.

hepimiz endişeliyiz ve kaygılıyız ancak hpv için endişelenirken yarın trafik kazasında da ölebiliriz. herkes ölebilir ve bir gün de ölecek zaten. hayatınıza devam edin, umarım bu sorularınızı cevaplayabilecek bir doktor çıkar, belki drmedusa cevabını biliyordur burada üye ona ulaşabilirsiniz.

ancak psikolojik olarak da destek almalısınız hayatınızı kendinize cehennem etmemeniz açısından.

sevgiler...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Panic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Ben psikolojisi çökmüş bir anneyim. 42 yaşındayım ve 13 yaşında bir oğlum var. Eşimden boşanmıştım. Bir kaç ilişkim oldu. Bu virüsün adını bile duymamıştım. Evliyken ve daha sonrasında rutin jinekoloji muayenelerinde smear alınırdı hep temiz çıkardı. Geçen sene ise bu hastalıkla tanıştım. Ve en kötü tür olduğunu öğrendim. Hpv 16 varmış. Lsl 1 olduğundan o zamaki dr.um hemen konizasyon uyguladı. Sonra başka bir dr.a gittim. Kendisi kadın doğum onkoloğu. ameliyattan 1 yıl sonra test yaptı. hpv 16 temizlemiş. Artık bu konuyu aklından çıkar dedi. Konuyu aklımdan çıkarmak şöyle dursun ben intiharı ciddi ciddi düşünüyorum. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla, ağızda, dilde, yutakta üst solunum yollarınd, vajinada vulvada anüste hatta rektumda kanser yapan bir tür hpv 16. Dr.a serviksteki hpv testinin temiz çıkmasının bu virüsü vücudumdan attığımın bir göstergesi olarak kabul edebilir miyim dedim. HAYIR dedi. Yani serviksten temizlenmiş olabilir ama mesela ağızda varsa bu hala devam ediyor olabilir. HPV 16 hep serviksle ilişkilendirilse de bu bir çok tıp dalının konusu. Yani kadın doğum onkoloğu bu virüsün ağızdaki seyrini veya rektumdaki seyrini bilmiyor. Bu kadar bilinmezliğin ve bu kadar bilgi kirliliğinin içinde biz doğru bilgiyi kimden alacağız. AĞIZDA HPV TESTİ yaptırmayı düşünüyorum ama pozitif çıkarsa kime gideceğimi bilmiyorum. Şu anhissettiğim şey bu virüsün gelecek 5-10 veya 15 yıl içeriside beni bir şekilde kanser edeceği yönünde yoğun bir kaygı. Öyle ki oğlumu babasına bırakmayı ve ölmeyi planlamaya başladım. Çünkü kendimi biliyorum ki ben bu kaygı ile yaşama becerisine sahip değilim. Öyle bir virüs ki 80 li yaşlara kadar yaşamak torunlarımı görmek gibi hayaller imkansız bir lüks oldu benim için. İllaki bir zayıf anımı bulup oradan kanser edecekgibi geliyor bu illet. Bu konuları detaylı olarak bilen bir genetikçi veya dr. ismi bilen varsa paylaşabilir mi? Geçen sene Terapötik aşılarla ilgili bir takım yazılar okumuştum. HPV 16 ve 18 olanları tedavi için geliştirilmeye çalışılan bu aşı ile ilgili benim doktorum olumsuz konuşmuştu. Bir şey çıkmaz demişti. Bu aşıyı takip eden gelişmeleri izleyen biri var mı aranızda? HPV blaşan kişilerin 1-2 yıl içinde %70-90 oranında bunu vücuttan attığını söyleyen yazılar var ama tam bir netlik yok.Tamamen atılıyor mu yoksa ölçülemeyecek kadar düşük düzeye mi geriliyor ??? Vücudun her bölgesinden mi atılıyor yoksa sadece rahim ağzı için mi geçerli? HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ OĞLUMA BİR ŞEKİLDE BULAŞTIRMIŞ OLMA İHTİMALİM VAR MI. ONU YANAĞINDAN ÖPEREK VEYA ONA YEMEK HAZIRLARKEN. VEYA HAPŞIRMAKLA. AYNI TUVALETİ VEYA EL HAVLUSUNU KULLANARAK.. KENDİMİ VEBALI GİBİ HİSSEDİYORUM. Tüm bu soruları yanıtlayabilecek bir dr ismi biliyor musunuz? DEPRESYONUN EN DİBİNDEYİM.YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR...
    Merhaba ben de nova adlı kullanıcımız gibi kesinlikle psikolojik desteğe ihtiyacınız oldugunu dusunuyorum. Bu konu intihar etmeyi dusunecek kadar onemli bir konu değil, ayrıca madem buraya yazdınız sizi biraz fırçalama hakkına sahip olduğumu düşünüyorum. siz bir annesiniz ve cocugunuzu aids ile bile benzeşemeyen aids'ten kat be kat daha basit bir hastalık için sırf en yüksek tip cıktı ve agzıma bulasmıs olabilir mi diye intiharı dusunuyorsanız gerçekten zayıf bır ınsansınız, kanser filan olmayacaksınız, duzenli takipte hiçbir şey olmaz. asıl sorun bizleriz, leep ola ola ileride çocuk düşürme ihtimalimiz var sizin bir oglunuz var ne kadar sanslısınız, tekrar ille de cocuk sahibi olmanıza da gerek yok, en en kötü sonuç rahminiz alınır bu da en kötü sonuç yani ki gerçekleşmesi şak diye olmaz. lütfen hayata biraz tutunup beslenme seklinizi degiştirin spor yapın oglunuzla gezin önümüz yaz, bol bol güneş ışığı ve doğasal aktiviteler iyi gelecektir, hpv yi bu kadar dusunmek sızı mahveder. hpv sadece su anki cinsel yasamınızı etkiler baska bir şeyi etkilemez 2-3 yıl cinsel perhiz yapın yeterli. ayrıca oglunuzu opmekle bulasmaz lutfen bu kadar bilinçsiz olmayın, kızıyorum..

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Birde vücüttan temizlenmiş zaten böyle hastalıklı düşüncelerle Allah korusun kötüyü cagırmayın lütfen

Durum
    hpvrush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Panik yapmanızı anlıyorum ama zamanla farkına varacaksınız hpv sizin düşündüğünüz kadar ağır bir şey değil belli müddet dikkatli olacaksınız o kadar.benim de 17 aylık oğlum var.ufak tefek şeylere dikkat ediyorum ama siz abartmışsınız.lütfen sakin olun.internette ilk arayınca karşılaştığınız şeyler gelişmemiş ülkelerde ihmal edilmiş durumların kötü sonuçları belki milyonda bir.sakin olun hayatınıza güzel bir şekilde devam edin

Durum
    Ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

hanım efendi siz diyosunız anneyim biz cogunlukla 20 30lu yasta gencler bu hastalıkla ugrasıyoruz bu bı genetık hastalıgı degıl ona kalırsa bazı benlerde kanser yapayibiliyo cok sacma dusuncenız 42 yasında cocuk sahıbısınız biz 20 li yaslarda hıc evlenmemıs evlatımız bıle yok sız daha ne dıyosunuz bu dusuncelerle zaten fazla yasamazsınız ama cok sacma sapan dusunuyorsunuz gidin dogru bı doktora psıkolojık destek alın aıds mısınız

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

hpv nin tamamen atılması ile ölçülemeyecek duruma gelmesi arasında bir fark yok.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim drmedusa. Hastaların %70i 2 yıl içinde virüsü atıyor derken sadece serviks mi kastediliyor? Mesela anüste veya ağızdaki de 2 senede atılabiliyor mu? terapötik aşılarla ilgili önümüzdeki yıllarda kullanılabileceğine dair bşr öngörünüz var mı?

Durum
    Yeni Üye

Yanıtlarınız için teşekkürler. Psikolojik destek konusunda haklısınız . Ama bana psikolojik destekten çok konu ile ilgili bilgi sahibi birileri lazım. Bağışıklığı güçlendirerek vücuttan atılmasını sağlayan bazı ilaçlar varmış. Hangileri iyidir? Kullanan ve kurtulan var mı?

Durum
    Ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

bu durumda şöyle bi yorum yapmak istiyorum psikolojik destekten çok konu ile alakalı demişsiniz ama biz buraya babamızın hayrına gelmiyoruz eminim buradaki herkes sizden daha fazla bilgi sahibi konuya hiç hakim olmadığınız buradan belli eğer psikolojiniz bu yönde olursa dahada tetikler ve yaptığınız hiç bir şey işe yaramaz önce kafanızda bitirin daha sonra hayatınızı biraz değiştirin seks hayatınızı biraz frenleyin sonraki süreçte korunmasız ilişkiden kaçının tamamıyla önlemesede en etkili önleme yolu sonrasında spor yapın yeşil çay için sağlıklı beslenin yeşil tüketin eğer en ileriki seviyedeyse bir mantar var arya ile görüşün site adminidir kendisi ayrıca aşı falan size işlemez aşının geçerli olabilmesi için 26 yaşından büyük olmamanız lazım arya size ne kadar kızsa haklı çom yanlış düşünüyorsunuz düzenli smear ihmal ettirmeyin yaşınız ilerde malum ölürsünüz sizin tabirle 80li yaşları görmeniz zor eğer temiz çıkarsa senelik yaptırın hadi geçmiş olsun yaşlı ileriyi göremeyecek bayan allah rahmet eylesin tövbe yarabbim

Bu Konu için Etiketler