Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Penis içi Siğil Ameliyatı

Durum
    Murat90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Penis içi Siğil Ameliyatı

Herkese Merhaba,

Öncelikle @arya’ya ne kadar teşekkür etsek az. Hem psikolojik olarak bizleri rahatlatıp hem de forumda her türlü desteği için ona minnettarım

Hikayemin özellikle erkeklere yardımcı olacağını düşünüyorum. 31 yaşındayım ve yaklaşık 6 ay önce farkettiğim penisimin iç tarafından (üretra kanalı) dışarı doğru çıkacak şekilde bir adet, genital bölgede de 2 adet olmak üzere 3 siğilimi aldırmaya karar verdim. Covid ve ameliyat korkumdan ötürü 2 ay önce aldırabildim. Gittiğim 3 doktor da mutlaka genel veya spinal aneztezi almam gerektiğini söylerken 4. Doktor lokal ile yapabileceğini söyledi. Pipiye iğneler yapıldı, siğiller alındı

Bu süreçte psikolojik olarak çökmüş durumdaydım. Kanser olur muyum, ya negatife dönemezsem, bir daha kimse benimle birlikte olmak istemezse gibi düşüncelere kapıldım. Öncelikle gittiğim doktorlar çok tecrübeli kişilerdi ve şu güne kadar hpv’den kanser olan erkek görmediklerini söylediler. Forumda da iyileşen kişileri görünce rahatladım. O yüzden arkanıza yaslanın ve derin bir nefes alın

Bu herkesin başına gelebilir ancak bizler güçlü durmazsak ve üstümüze düşenleri yapmazsak vücuttan atma işi biraz uzayabilir. Sonuçta hepimizin bir hayat dinamiği var ve bunu bir süreliğine değiştirmek zorundayız. Forumda neler yapmamız gerektiği açıkça anlatılmış ama kısa bir özet de ben geçeyim;

- Siğillerden kurtulmak
    - Genital bölgeyi traş etmemek (ben bir süre yalnızca makas kullanacağım)
    - Cinsel ilişkiye girmemek
    - Günde 6 adet AHCC
    - Bağışıklığı güçlü tutmak (yeşil çay, kefir, propolis vs)
    - Ümitsizliğe kapılmamak ve moralimizi yüksek tutmak
    - Sporu eksik etmemek
    - 3-4 ayda bir test yaptırmak (İst. mavi lab yapıyor)

Not: patolojide yalnızca Tip-6 çıktı

Sevgiyle Kalın,

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Penis içi Siğil Ameliyatı

Merhaba @Murat, teşekkür ederim güzel sözlerin için Ben de bir ekleme yapayım.

- C vitamini yüksek besinler tüketmek
    - Fazla şeker tüketiminden uzak durmak

Ek olarak @Murat, günde 6 adet ahcc kullanmak yazmış, eğer kullandığınız marka time health ise bu doğru. Ama başka bir marka kullanıyorsanız kaç adet kullanacagınız ürünün gramajına göre değişir. Yani hepimizin totalde 3 gram alması lazım günlük olarak. Time health marka ahcc'de 3 gramı 6 adet karşılarken, başka bir markada belki 5 tane belki 7 tane hap karşılar. O yüzden her ahcc'den 6 tane almayın, bu time health marka ise 6 tane almak doğrudur.

Durum
    Yeni Üye

Düzeltmen için teşekkürler Arya, genelde forumda Time Health tavsiye edildiği ve kullanıldığı için diğer markaların farklı gramajı olacağını hesaba katmamışım.

Aslında C vitamini yüksek besinleri ise hayat boyu alışkanlık haline getirmeliyiz. Bu tedavi sürecini devamlı hale getirebilirsek daha sağlıklı bir hayat sürebiliriz. Ancak alkolü bırakmak ya da azaltmak benim gibi bir çok kişi için zor olabilir

Alkol konusunu atlamışım. 2 günde 1 içen biriydim. Şuan haftada 1’e düşürdüm ancak zorlanıyorum. Yakında sıfırlamayı planlıyordum ancak sosyalleşirken ve yaz mevsiminde imksansız gibi.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Murat90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzeltmen için teşekkürler Arya, genelde forumda Time Health tavsiye edildiği ve kullanıldığı için diğer markaların farklı gramajı olacağını hesaba katmamışım.

Aslında C vitamini yüksek besinleri ise hayat boyu alışkanlık haline getirmeliyiz. Bu tedavi sürecini devamlı hale getirebilirsek daha sağlıklı bir hayat sürebiliriz. Ancak alkolü bırakmak ya da azaltmak benim gibi bir çok kişi için zor olabilir

Alkol konusunu atlamışım. 2 günde 1 içen biriydim. Şuan haftada 1’e düşürdüm ancak zorlanıyorum. Yakında sıfırlamayı planlıyordum ancak sosyalleşirken ve yaz mevsiminde imksansız gibi.
    Tavsiyemize uymayan da çok, kendileri bilirler tabi de yine de yanlış kullanmasınlar

Kesinlikle söylemine katılıyorum c vitamini konusunda. Örneğin kışın 1 adet kivi yemek günlük c vitaminini karşılıyormuş. Veya çarliston biber portakaldan daha fazla c vitamini barındırıyor

alkolu ve sigarayı bırakmak/ ya da bırakılmıyorsa çoook azaltmak lazım.

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hangi doktora gittin Murat? Çok geçmiş olsun kurtulmana sevindim

Durum
    Yeni Üye

İzmir’de Ekol Hastanesi, Dr Tansu Turgut’a gittim.

Bu konuda çok tedirgin biri olduğum için öncesinde mümkün olduğunca fazla doktora başvurdum. Hepsinin ayrı ayrı değerli yorumlarını aldım. Son olarak Ekol Hastanesi’ne gittim. Şanslıyım ki Tansu Bey çok tecrübeli biri ve olaylara en rasyonel yaklaşan doktordu diyebilirim. İşini de çok iyi yapan titiz biri, kesinlikle tavsiye ederim. Aynı zamanda psikolojik olarak da rahatlatıp seni bu sürece hazırlıyor. Operasyon sonrasında sürekli takip edip yara iyileşme sürecini de gözlemliyor, ona göre yeni ilaç veriyor. Tüm sorulara yanıtı var. Gerçek bir çözüm insanı

Durum
    Şanssız2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçmiş olsun bende de ameliyat doktor hastane fobisi var sizi anlayabiliyorum bu konuda bende hpv yok ancak eşimde tip 51 çıkmıştı ayrılma aşamasına geldik neredeyse ilişkiye giremiyordum sertleşme sorunu yaşıyordum çok iyi bi prof dr üroloğa gittim 51 kadınlarda risk dedi o da düşük bi risk tip 16 18 31 45 asıl riskli olanlar dedi eşimde bunların olmaması iyi dedi bende yani erkekte ise sıkıntı yapmaz dedi zaten eşimin ki negatife dönmüş sana bişi olmayacak ne bugün ne yarın dedi tip 51 sana erkek olarak geçse de sıkıntı olmayacak negatifken geçmez de dedi sonuçlara göre de sertleşme sorunum kafaya bu sorunu takmaktanmış ona biz bişi yapamayız cinsel terapi olabilir isterseniz dedi doktor biz fiziksel isteksizlik sertleşme sorunlarını çözemiyoruz dedi benim tek korkum hpv idi eşimden ayrılmayacam karar verdim ve hpvden korkmayacağım artık umutlu ve mutluyum artık siz de çok kafaya takmayın evet çok nadir erkekte kanser yapması ben sadece bi futbolcu biliyorum penis kanserinden ölen penis ya da başka kanserler erkeklerde zor zaten kadınlarda da prof üroloğun dediğine göre 16 18 31 45 çok riskliymiş hele sizde ki 6 sanırım sadece siğil yapıyor iyi günler

Durum
    ulvi2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hocam son durumunuz nedir acaba guncel bilgi lutfen

Durum
    Yeni Üye

Selamlar, yapılan koterden sonra penis içi iyileşti ancak uç kısımda doğal olarak bir iz kaldı. Penis dışında yapılan koterde de öyle bir kabarıklık var ki keşke koter yaptırmasaydım diyorum kendi kendime. Ne zaman geçer nasıl geçecek, neye benzeyecek bilmiyorum ama 5 ay oldu ve sanki orada büyük bir sivilce varmış kadar kabarık.

Onun dışında penis altında sünnet derisinde ufak siğiller var onları verrutol ile gidermeyi düşünüyorum. Bir de peniste sol tarafta büyükçe bir siğil çıkmıştı anti-hpv ile iz kalmadan 10 günde düşürdüm

Durum
    ulvi2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu ameliyati kim yapiyor uroloji mi peki sonrasinda idrarda sıkıntı oluyor mu