Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anal Hpv Bulas ve Belirti

Durum
    mutluol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Anal Hpv Bulas ve Belirti

Selam millet. Forumu cok okudum ama bir türlü anlayamadim

Anal iliski olmadan anal bolgede hpv olabilir mi? Internette anal iliskisi olmayanlarda da anal hpv oluyor yaziyor. Belki elle ister istemez dusta kendine yayma seklinde olabilir mi? Bunu yasayan oldu mu? Anal iliski yasamadan anal hpv yasamak cok ekstrem bir durum degil midir?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Anal Hpv Bulas ve Belirti

Yazdıgın mesajdan hiçbir şey anlamadım. Daha açık olur musun? Analda elle gezinme, analda kurtçuk?

Ha bu arada; öncelikle yazım hatalarına ve yanlışlarına dikkat et. Forumda 1 kere uyarıyorum, bir daha uyarmıyorum. Tonla yanlış yazım var, hiçbirini düzeltmeden direkt yollamışsın. Yazım hatalarını bu sefer ben düzeltiyorum ama bir dahaki sefere dediğim gibi uyarma yapmıyorum.

not: yukarıda metin komple değiştirilmiştir.

Durum
    mutluol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arya hanim selam. Yazima daha fazla dikkat edecegim. Nazik uyariniz icin tesekkur ederim.

Aslinda bir yazi okudum. Anal iliski olmadan da anal bolgede hpv olabilir demisler. Bu dogru mu?

Bu beni cok cok sasirtti. Hic dusunmedim bugune kadar bu ihtimali. Hangi doktor bakar bilmiyorum. Bu sekilde anal iliski yasamadan cidden anal bolgede hpv olan var mi aramizda? Naptilar?

Durum
    Admin

Alıntı mutluol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya hanim selam. Yazima daha fazla dikkat edecegim. Nazik uyariniz icin tesekkur ederim.

Aslinda bir yazi okudum. Anal iliski olmadan da anal bolgede hpv olabilir demisler. Bu dogru mu?

Bu beni cok cok sasirtti. Hic dusunmedim bugune kadar bu ihtimali. Hangi doktor bakar bilmiyorum. Bu sekilde anal iliski yasamadan cidden anal bolgede hpv olan var mi aramizda? Naptilar?
    Evet olabilir, yani yayılabilir ama anal bölgenin içerisinde olur mu bilmiyorum, fakat dış kısmında yani anüs denilen kısmında olabilir, tabi yayılırsa içeriye de gidebilir çok detay bilmesem de.

Ürologa gidebilirsiniz ilk etapta, ama anal bölge başka bir departmana aitti sanırım, bence urologa gidip sorun

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Anal hpv ile genel cerrahlar ilgileniyor zannedersem pek bilgim olmasa da burda öyle okuduğumu hatırlıyorum ama urolog da bakar heralde

Durum
    Admin

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anal hpv ile genel cerrahlar ilgileniyor zannedersem pek bilgim olmasa da burda öyle okuduğumu hatırlıyorum ama urolog da bakar heralde
    Heh aynen genel cerrahlar da olabilir. Çünkü çok başka bir departman bakıyordu diye biliyorum, ama üroloji de bakar, yönlendiredebilir.

Durum
    Nerdençıktıbuhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba benim tam anüs deil ama anüse yakın bı yerde iki küçük oldu ve bu zaten sigili farkedis surecimin başlaması oldu. Ben eşimle anal seks yaşamadım ama sürtünmeden dolayı olabileceği kanaatine varmıştım.

Durum
    Hpvli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Malesef böyle bir risk var illa anal ilişki olmasada anal bölgeye sıçrama riski düşükte olsa varmış. Yakın zamanda 2 genel cerrahta görüştüm. Tuvalet ihtiyaçları sonrasi genital bölgeyi temizlerken anal bölgeye dokunmak sıçramaya neden olabiliyormuş.

Durum
    Admin

Evet arkadaşlar anüs çevresinde oluşan siğiller genel olarak yayılmayla/sürtünmeyle oluyor. Yani illa anal ilişkiye girmeniz gerekmiyor.

Durum
    gecerdimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Anuste çıkan üç nokta şeklindeki parçayi hemoroid olduğunu dusunerek genel cerraha gösterdim. Hpv olduğumu da söyledim bunun üzerine kondilom olabilecegini söyledi. Parça alınıp patolojide bakılması gerekiyor dedi. Anal hpv için süreç nasıl işliyor moralim çok bozuk baştan anlatabilecek birisi var mı?