Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlet hastanelerinde test süreci

Durum
    laurapalmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Devlet hastanelerinde test süreci

merhaba,
    hpv ile yeni tanışan bir kadınım. birkaç gün önce genital bölgemde siğilleri fark ettim ve kapanmadan dolayı en erken ay sonuna randevu alabildim. çok stres yapınca çok da araştırma yaptım ve forumdaki konuların çoğuna bakma fırsatım oldu ancak soracağım şey daha önce sorulmuşsa veya konular içerisinde konuşulmuşsa ve ben gözden kaçırdıysam affınıza sığınıyorum. dediğim gibi yeniyim ve oldukça stresliyim.

aklıma takılanlar şöyle, 23 yaşındayım ve öğrenciyim. babam emekli memur, onun sağlık sigortasına tabiyim. doktora başvurduğumda anladığım kadarıyla ilk önce smear testi yapılacak. bu testte hpv'nin tipini öğrenebiliyor muyuz, yoksa tipi için ayrı bir test mi yaptırmam gerekiyor? bu ayrı testi devlet hastaneleri yapıyor mu, yapmıyorsa özel hastanelerde ortalama fiyatlar nasıldır çok merak ediyorum.

bağışıklık sistemime pek güvenmiyorum. cinsel hayatım çok aktif sayılmaz, çok uzun bir süre önce cinsel bir ilişki yaşadım. açıkçası hpv'nin beni bulmuş olması açısından üzgünüm. ama öte tarafta, bağışıklık sistemimin zayıflamasına sebep olacak bi yaşantım olduğunu söyleyebilirim. siğillerimi fark ettiğimden beri beslenmeme ve genel düzenime çok dikkat ediyorum. sigarayı zaten birkaç ay önce bırakmıştım. bu endişelerim yüzünden şimdiden ahcc siparişi verdim.

doktor randevusunu beklerken özellikle işin maddi boyutları ve doktorla karşılaşabileceğim ilgisizlik meselesi beni çok korkutuyor. randevuma kadar özellikle devlet hastanelerindeki test süreçlerini öğrenirsem; hangi testlerin yapıldığını, hpv'ye dair edinebileceğim bütün tanıları burada yaptırıp yaptıramayacağım ve fiyatlar konusunda bilgi edinirsem randevuma kadar en azından biraz para toparlamak istiyorum. ayrıca sanırım içim sizlerle konuşunca biraz daha rahatlayacak...

Durum
    gecerdimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Devlet hastanelerinde test süreci

merhaba istanbulda bir özel hastenede smear ve hpv toplam 850 tl gibi bir ücret ödedim geçen ay. aile sağlığı merkezleri 30 yaş altına yapmıyorlarmış. devlet hastanelerindeki durumu bilmiyorum. yarı özel hastaneleri değerlendirebilirsiniz fiyatlar ortalama oluyor ve çok uzak tarihlere atmamış olursunuz.

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Devlet hastaneleri 25 yaş altına Hpv testi yapmıyordu 1 sene önce

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba her devlet hastanesi bu konuda ayninseyi soylemiyor maalesef. Nevsehirde 30 yas altina test yapmiyoruz dediler. Samsunda uni hastanesinde direkt kendileri yaptilar. Tip konusunda benim sonucumda 16 ve 18 negatif bir de yuksek riskli tipler negatif yaziyordu yani sadece yuksek riskli ve 16 18e bakiliyo dusuk riskli bulunduruyosan hangi tip oldugu cikmiyo. Ben yuksek riskli cikmadigi icin hangi tip oldugunu bilmeme gerek yok diye dusundum zaten riskli olsa da olmasa da tedavi yontemi ayni tip belirleme bana gore gereksiz. Gecmis olsun saglikli gunler

Durum
    patirik3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Size kesinlikle katılıyorum çok saçma biz en kötüsü gibi zaten tedavi sürecine devam ediyoruz çıldıracağım gercekten