Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip 39

Durum
    hpvrush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Hpv tip 39

Kasımda ben ve karım hpv olduğumuzu öğrendik. Aralık ayında smearda tip belirlenmemiş ama yüksek riskli var yazıyordu.geçen hafta verdik smear bu hafta çıktı hpv tip 39 karımda siğil yok.bende siğil var.tip 39 olan varmı.bir de smear da Skuamöz hücre izlendi yazıyor.onun dışında bir şey yok görünüyor pazartesi doktora soracağıZ ama şimdidn merak sardı

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv tip 39

Alıntı hpvrush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasımda ben ve karım hpv olduğumuzu öğrendik. Aralık ayında smearda tip belirlenmemiş ama yüksek riskli var yazıyordu.geçen hafta verdik smear bu hafta çıktı hpv tip 39 karımda siğil yok.bende siğil var.tip 39 olan varmı.bir de smear da Skuamöz hücre izlendi yazıyor.onun dışında bir şey yok görünüyor pazartesi doktora soracağıZ ama şimdidn merak sardı
    ikinizde de mi 39?

Durum
    Banlı Üye

Ben tip testi yaptırmadım.onda 39sa bendr de 39dur.nasıl bir tip bu yorum yapabilecek var mı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı hpvrush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tip testi yaptırmadım.onda 39sa bendr de 39dur.nasıl bir tip bu yorum yapabilecek var mı
    Valla özellikle tipler için yorum yapmıyorlar ama sonucta bunlar 2 yılda vücuttan atılacak en dirençlileri tip 16, 18 ve 45. onlar biraz daha zaman alıyor, vücuttan atılması.

Durum
    suzan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bende de hpv 39 çıktı.sizdeki son gelişmeler nedir paylaşabilirmisiniz lütfen

Durum
    Banlı Üye

Biz ilk smearı aralıkta verdik ordaki hastane 16 18 yok ama yüksek riskli bir tip var diye Sonuç verdi.şimdi daha ayrıntılı baktırdık 39çıktı.smear temiz hpv var ama şükür hücrelerde bir değişiklik yok.pazartesi doktora gidecez sonucu göstermeye.bu arada aralıkta hpv olunca kolposkopi yaptılar parça almaya gerek yok dediler.yani durum şuan şu.hpv var ama smear iyi

Durum
    Banlı Üye

Siz ne zamandır farkındasınız sizin durum nedir

Alıntı suzan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de hpv 39 çıktı.sizdeki son gelişmeler nedir paylaşabilirmisiniz lütfen

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

skuamoz hucre varsa sadece smear normal demektir ).
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    suzan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bendede tip 39 çıkmıştı,smear normal yazıyordu biyopsi yapıldı yani bu bişeyler olduğu anlamına mı geliyor.....

Durum
    Banlı Üye

Hpv olması rahim ağzınızın bozulacağı kesin anlamına gelmiyor.normal birine göre daha risklisiniZ anlamına geliyor.ama şu açıdan çok şanslısınız artık sürekli izlenecek.mesela 6ay sonra bi aşama bozuldu sorun yine yok takibe devam ama bozulma biraz daha artarsa leep denen bi operasyonla orayı ince bi katman temizliyorlar.sonra yine kontrole devam.yani şuan sizin kanser olup o kanserin vücudun başka yerlerine sıçrama ihtimali kontrol altında olduğunuz için artık neredeyse yok.şanslısınız diyorum çünkü insanlarımız rahim ağzındaki bozulmalar çok ilerleyene kadar haberleri bile olmuyor.ayrıca çok üzülerek söylüyorum eğitimli sanıyordum ben kendimi ama çok cahilmişim çok cahiliZ.hpv bizde ortaya çıkana kadar hpv nedir bilmiyorduk bile.ülkenin çok çok büyük kesimi bilmiyor.mesela amerikada okumaya giden öğrencilere ilk iş hpv aşısı şartı varmış.biz öğrencilerimizi vatandaşlarımızı bilinçlendiremiyoruz rastgele yaşıyoruz.vatandaş olarak bizi geçtim iddaa ediyorum uzman cildiyecilerin çoğu bile hpv konusunda çok şey bilmiyorlar

Alıntı suzan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede tip 39 çıkmıştı,smear normal yazıyordu biyopsi yapıldı yani bu bişeyler olduğu anlamına mı geliyor.....

Bu Konu için Etiketler