Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ile yeni tanışıyorum

Durum
    Vera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ile yeni tanışıyorum

Merhaba ben hpv ile tanışalı 1 hafta oldu testim pozitif çıktı 16/18/45 değilmiş ama yüksek riskli seviyede olduğu yazıyordu hangi türü olduğunu nasıl öğreneceğim kolposkopi 28inde yapılacak o zamana kadar %30luk propolisten aldım kullanıyorum(tadı ve kokusu iğrenç aseton gibi) ama o kadar bilgisizim ki doktorda kolposkopi öncesi pek birşeyden bahsetmedi sizce ahcc ye hemen alıp başlasam mı yoksa kolposkopi sonucuna göre mi başlasam. Ayrıca herkes siğillerden bahsediyor internetten baktım fakat bende öyle farklı bir görünüm yok erkek arkadaşımda karnıbaharımsı görüntü vardı farkeder etmez hemen test yaptırdım ben pozitif çıkınca onada yasaklar sonrası ürolojiye randevu almaya karar verdik ama çok huzursuzum oral hpv de var mı acaba yaşantımda neler değişmeli neler yapmalıyım sürekli günlerdir bunu düşünüyorum. ben zaten ortaokuldan beri (anneannemi rahimağzı kanserinden kaybettiğimiz için) önceleri adölasan sonrasında jinekolog düzenli kontrollerimi oluyorumdum. Korkuyorumda doktora devlete mi özele mi gitmeliyim İstanbula yeni yerleştim dr hastane bilmiyorum endişelerim sürekli artıyor.Yol haritamda bana yardımcı olursanız belki ilerleyen süreçte pozitife döndüğümde benim hikayemden başkalarıda endişelerini giderebilir

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv ile yeni tanışıyorum

Anneanneni rahim ağzı kanserinden mi kaybettiniz Onun süreci ile ilgili bilgin varsa paylaşırsan forumda faydalananlar olacaktır yanlış anlamazsan çünkü burdaki çoğu kadının korkusu bu. Eğer hpvye sahipsen ahcc bir an önce baslamani tavsiye ederim. 16,18 olmaması sevindirici olsa da yüksek riskli olduğu için kendine dikkat etmelisin iyi bakmalısın. Yüksek riskliler sigil yapmayabiliyor zaten

Durum
    jennymots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben de birkaç ay önce yeni öğrendim , 16 ve 68 var bende hemen ardından kolposkopi yapıldı ben uyutulduğum için hiçbir şey hissetmedim sonrası da akıntı oluyor 1-2 hafta kolposkopi öncesi cinsel ilişkide bulunmamış olman gerektiğini hatırlıyorum. Smear sonucun nasıl geldi? her halukarda bağışıklığı artık güçlü tutman gerekiyor sigara ve alkolden uzak durman yararına olur. Propolis günde 10 damla içmeye başladım. Genel olarak da sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Umarım hiçbir şey çıkmaz ilk günlerde endişelenmen normal,ancak zamanla rahatlayacaksın 1-2 yılda dikkat ettiğin takdirde atıcaksın zaten virüsü. Dikkat edip kontrollerine gittiğin sürece hiçbir sorun yok öyle düşünmeye çalış

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba önce iyi bir doktor bulmakla başlayabilirsin. Ben hep özele gittim maddi durumun varsa özele gitmeni tavsiye ederim, şimdiden oral hpv'de var mı diye düşünüp kendini endişelendirme.

Durum
    Yeni Üye

Malesef annaannemin sürecinde ben ilkokula gidiyordum ve hatırlatıdığım şeyler 25yıl önceki tıbbi koşullarda pek içaçıcı değil o yüzden o süreçlerle ilgili bugünün koşullarında deneyim paylaşmak sağlıklı olmaz. Annem ortaokuldan beri sürekli rutin muayenelere gitmeyi alışkanlık edinmem ve jinekologa bir dahiliye uzmanına gittiğim rahatlıkta gitmem için her zaman telkinde bulundu sanırım erkek arkadaşımda siğil farkettiğimin ertesi günü gitmemde de bu çok etkili oldu.Benimde korkum malesef rahimağzı kanseri ihtimali yıllarca deli gibi çalışıp kariyer delisi biri olarak son zamanlarda çocuk sahibi olmak yada ihtimallerimi artırmak için yumurta dondurmayı planladığım bir yılda bunun başıma gelmesi iyice sinirlerimi bozdu dünya başıma yıkıldı mantığım morallimi yüksek tutturmaya çalışsada çalışmadığım heran ağlama krizlerine girmeye başladım bu duygusal dengesizlik çok yoruyor beni

Durum
    Yeni Üye

İstanbula ağustosta taşındım ve malesef pandemide sadece işim ve evim arasındaki sahil yolunu biliyorum hastaneler ve doktorlarla ilgili çok fikrim yok gebzeye doğru amerikan hastanesinin çok iyi olduğunu söylediler oraya gitmeyi planlıyorum özel sağlık sigortam var çok şükür ki ama doğru yere gitmek istiyorum yanlış yanlış doktorların elinde benim endişelerimi körükleyip ayaklı dolar gibi gören gereksiz testlerle yoran hırpalayan doktorlara şu süreçte tahammül edemem

Durum
    Admin

Alıntı Vera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef annaannemin sürecinde ben ilkokula gidiyordum ve hatırlatıdığım şeyler 25yıl önceki tıbbi koşullarda pek içaçıcı değil o yüzden o süreçlerle ilgili bugünün koşullarında deneyim paylaşmak sağlıklı olmaz. Annem ortaokuldan beri sürekli rutin muayenelere gitmeyi alışkanlık edinmem ve jinekologa bir dahiliye uzmanına gittiğim rahatlıkta gitmem için her zaman telkinde bulundu sanırım erkek arkadaşımda siğil farkettiğimin ertesi günü gitmemde de bu çok etkili oldu.Benimde korkum malesef rahimağzı kanseri ihtimali yıllarca deli gibi çalışıp kariyer delisi biri olarak son zamanlarda çocuk sahibi olmak yada ihtimallerimi artırmak için yumurta dondurmayı planladığım bir yılda bunun başıma gelmesi iyice sinirlerimi bozdu dünya başıma yıkıldı mantığım morallimi yüksek tutturmaya çalışsada çalışmadığım heran ağlama krizlerine girmeye başladım bu duygusal dengesizlik çok yoruyor beni
    Merhaba sen bu kadar bilinçli iken böyle bir şey olmayacak emin ol. Hpv olan herkes rahim agzında problemler yaşamıyor. Yaşasa bile bunun cözümü var leep olursun. Leep operaysonu sonrasında da hamile kalabiliyor kişi ama bazen bebek erken doğabiliyor ya da bazen düşük olabiliyor. Ama leep olup sonra doğuran birçok kişi var.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim buradaki hikayeleri okudukça kendimi daha iyi hissettim neden bilmiyorum ama erkek arkadaşımla bile ne hissettiğimi konuşmak istemedim korkumu endişemi tam tanımlayamadım sonrasında gördümki bu karışık duyguları herkes yaşamış süreci kendimce normalleştirme çalışmaları yapıyorum

Durum
    Admin

Alıntı Vera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim buradaki hikayeleri okudukça kendimi daha iyi hissettim neden bilmiyorum ama erkek arkadaşımla bile ne hissettiğimi konuşmak istemedim korkumu endişemi tam tanımlayamadım sonrasında gördümki bu karışık duyguları herkes yaşamış süreci kendimce normalleştirme çalışmaları yapıyorum
    evet kesinlikle, hepimiz hayatımızın karardıgını dusunduk, hepimiz bundan sonra bu hastalıgın gitmeyecegini dusunduk, sürekli sigil cıkarmak vs, kansere yakalanma ihtimalimiz bunları çok düşündük. Buradaki birçok kişi psikolojik olarak yaralı yani. O sebeple seni temin ederim ki böyle bir şey olmayacak, iç sesini dinleme, en basta yapman gereken: kendine 1 yıl vermek. 1 yıl boyunca sigil de cıkabilir sen sureklı hastaneye de gidip gelebilirsin tüm bunları göğüsleyecek gücü topla, ve 1 yıl muhteşem savaş hem beslenmen ile hem tedavi sürecinle hem de cinsellik vs uzak durarak.

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kesinlikle değerli Arya'ya katılıyorum bu hastalık çocuk sahibi olmaya engel değil. Anneanneniz için tekrardan Allah rahmet eylesin sizin de dediğiniz gibi şimdi çoğu hastalığı kontrol etmek daha kolay teknoloji sayesinde. Doktor önerisine gelince Gebze demişsiniz sanırım ben Anadolu yakasındaki doktorları bilmiyorum. Hpv ve doktorlarimiz diye bir başlık var orayı incelemenizi öneririm