Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Candida Mantarı

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Candida Mantarı

Selamlar herkese,umarım herkesin huzuru yerindedir,

Benim 1aydır pek değil candida mantarıyla uğraşıyorum,fitiller,kremler,boric asitler,zolaxlar geçmiyor arkaşlar hala kaşınıyor hala,yanma ve akıntıyla uğraşıyorum. Bu konuyşa ilgili benzer şikayetleri uzun süre yaşamış ve tecrübe edinmiş birileri varsa ve bilgilerini paylaşırsa çok makbule geçer,

sevgiler

Durum
    Zuzu6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Candida Mantarı

Tatlım kaşıntının sebebi sadece kandida olmayabilir HPV dediğimiz konu vulvada da mahallesef ki değişiklik yapabiliyor ve vın dediğimiz muhabbetler oluyor jinekolog onkologa yani bir Prof ya da doc.a gitmeni tavsiye ederim. Bir de eğer durum candidan ibaretse hayatından şekeri kesmeni öneririm. Şeker candidayı besler
    Sevgilerle🍀

Durum
    Kıdemli Üye

Selam hpv testim 03 martta yapındı en yakın,negatif. Yanı sıra kültür testimse cuma yapıldı o da candida olarak çıktı. Şekeri de kesmeyi deneyeceğim madem . Teşekkürler

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sevgili cloudclove, ayni problemi yaşadım. Doktorum mantar sorun değil yoğurt ye kefir iç demişti ben ne alaka demiştim kendi kendime fakat bir aylık günde 300 mg kefir kullanımı ardından nerdeyse 1 yıl geçmeyen mantar gecti. Aynı dönem bol bol ev yapımı yoğurt ve ev yapımı tursu da yedim. Analı sirke içebilirsin günde iki kere suyun içine bir çorba kaşığı karıştırıp. Vajinanın kendine has bir bakteri yapısı var. Buna vajina florası deniyor. Bence hpv de bu floranın sağlıklı yapısına pek fayda sağlamıyor. Cunku ben aynı dönem mantar oldum. Bu floradaki zararlı bakteriler yararlı bakterilerin sayısını geçtiğinde mantar oluşuyor. Kefir, ev yapımı yoğurt ve tursu yada anali sirke probiyotik gıdalar dolayısıyla içerdikleri yararlı bakteriler ile floranın tekrar düzenlenmesine yardımcı oluyorlar. Yalnızca vajina florasına değil, vücutta bağışıklığı sağlayan bağırsak florasına da destek oluyorlar o yuzden diyoruz hpv 'yi atlatmakta büyük önemi var günlük rutininize alın diye. Bu arada iç çamaşırların %100 pamuklu olmali ve asla sıkmamalı rahat olmali. Ben şahsen bir ay kefire başlamadan hepsini attim ve yeni bir pakey actim 6 li %100 pamuklu. Asla ıslak kalmamalı iç çamaşırı. Her gun degistir. Günlük ped kullanma hava almalı. Benden bu kadar

Durum
    Kıdemli Üye

Selam hpvbursa,çok teşekkür ederim yazan ellerin dert görmesin,hepsini denemiş ve çaresizdim.

Muşta uzmanlık görevi yapan jinekoloji hekimi
    bir arkadaşımın önerdiği tedavi metodundan ilerledim ve çok şükür 3 günde iyileştim.

Borifem + azitro 3 table 1x1 kullandım. Çok şükür geçti gitti

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Herkeste aynı sonuç olmuyor demek ki arkadaşım, en azindan okuyan arkadaslar deneyip görürler hangisi daha uygun. Bana doktorum neo penetran vajinal fitil vermişti ben hem ilk kutuyu düzgün kullanmadım yarısında tatile gittim hem kafama göre eczaneden doktora danışmadan alip alkolle kullandım cok berbat bir alerji yaptı bende. O konuda da uyarmış olayim aman. 🙋*♀️

Durum
    Ender345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Dertleşmeye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz . Candids denen illeti 7 aydır atamadım ne yaptıysam olmadı. Bursa'da önerdiğinz doktor varmı

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Elma sirkesi işe yarayabilir. Deneyin derim. Bu şekilde geçiren çok kişi var. Fersan Elma Sirkesi size markada verdim

Durum
    serays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hala uğraşıyorsanız Ferhan sönmezi tavsiye ederim, en son jimerdeydi

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Diğer tedavilerin yanında probiyotik kullanmanı tavsiye ederim