Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 567
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 66 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv testim tip 31 çikti 😔

Durum
    Karamsarbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Oral hpv testim tip 31 çikti 😔

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası burada 3-5 tane duyarlı arkadaşımız var negatif olup da arada foruma yazan (benim dışımda), kimsenin eminim hele ki ağızda siğil gibi berbat bir deneyimi yaşadıktan sonra gelip umut olayım diyeceğini sanmıyorum, kalanlar için çok mutluyum ama gidenlere ''neden gittiniz'' demiyorum, çünkü o psikolojiyi biliyorum, ben bile negatif olduktan bi süre sonra birkaç ay foruma pek uğramamıştım bunu da üyelere söylemiştim.
    Sanırım bu deneyimlerini unutmak istiyor insanlar.
    Evet bencede ama burdaki insanların ilk öğrendiğinde kendine bi yerden bi umut araması var. Şahsen zamana ihtiyacımız var bunu zamanla aşıyoruz bunu bilmeleri bile bir umut çünkü ilk zamanlar hiç geçmeyecek hiç gitmeyecek gibi hissediyoruz. Aslında her şeyin bi çaresi bi tedavisi illaki vardır bunu bilmek ve anlamak zaman alıyor. Hayatı bana bi şey olmayacakmış gibi yaşıyoruz. Karşımıza böyle bi hastalık çıkınca da ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Ama şunuda düşünmeliyiz başka bi yerimizde başka bi şey de çıkabilir bunun bi garantisi yok şükretmemiz lazım şükrettikçe insan iyileşir İnşaAllah. Kendimize bakmamız sağlıklı yaşamamız şart çünkü bu hastalık geçerse başka bi hastalık çıkmayacağının garantisi yok o yüzden dediğim gibi olumlu düşünüp sağlıklı yaşamalıyız. Ve bu vücudumuzdan atılacak bi şey. Eğer bize bi şey olacaksada engelleyemeyiz olacak olan olur zaten. Sadece tedbir alacağız. Başka bi şey yapamıyoruz şimdilik

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar telaş yapmayın hepimiz iyileşeceğiz de uğraşması yoruyor insanı. Genital bölgede minik siğillere propolis sürüyorum , başlarda çok işe yarıyordu, şuan çok küçük minik siğiller var, onları yok edemiyorum. karnabahar tipli büyük siğiller de işe yaradı, kuruttu. Küçükler daha inatçı çıktı. Aldara krem alıp bi de onunla deneyeceğim. Doktora git gel yaktır vs uğraşmak istemiyorum. Çekiniyorum da zaten doktordan söylemeye bile utanıyorum. O kadar küçük ki nokta kadar siğiller geçmiyor ya. Doktora gitsem büyütecle detaylı siğil araması gerekirdi... Zamanında keşke aşılansaymışız da bu belaya bulaşmasaymışız. Ne devlet ilgilenmiş, ne aile biliyor, bizim de bir şeyden haberimiz yok cahiliz, gittik kaptık virüsü yazık günah ya. En azından söylenseydi okullarda bilinçlenseydik, bakın böyle bir virüs var, kapabilirsiniz, gidin paranızla aşı olun denseydi, valla olurdum ben. her gün her gün propolis sürüyorum evdekilerden gizli güleyim mi ağlayım mı halime bilemedim. Anlatılacak bir şey de değil. zaten cinsel hayatı da komple bitirdi. Umarım geçer artık, yorulmaya başladım

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kesinlikle katılıyorum. Yurtdışında bu hastalık anlatılıp artı okullarda aşı yapılıyormuş. Ben hastalığı olduktan sonra öğrendim geri kalan herkes gibi. Bu çok daha yıkıcı oluyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Yurtdışında bu hastalık anlatılıp artı okullarda aşı yapılıyormuş. Ben hastalığı olduktan sonra öğrendim geri kalan herkes gibi. Bu çok daha yıkıcı oluyor
    Ne kadar güzel ya, bilinçlendiriyorlarmış demek....

Durum
    Psikoloji0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar oral hpv testi nasıl oluyor bilgilendirirmisiniz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Psikoloji0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar oral hpv testi nasıl oluyor bilgilendirirmisiniz
    erkeklerde, sigil varsa sigilden suruntu alınır, sigil yoksa penis ucuna cubuk sokuluyormuş. detayını bilmiyorum.
    kadınlarda smear testi gibi.