Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlişki sonrası kanama polip olabilir mi?

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İlişki sonrası kanama polip olabilir mi?

Her ilişkiden sonra vajinaya birşey girmesi durumunda sürtünmeye bağlı kanama yaşıyorum.Bu bazen çok bazen az oluyor.Bazi zamanlar ilişki tarzı hiçbir şey yaşamadan hafif kahvemsi bir akıntı görüyorum.Bugün de yine farkettim vajinaya birşey girdikten sonra kanamam oldu yaklaşık 3 aydır siğil görmüyorum.Ve vajinama bakınca giriş kısmının üzerinde hafif mor kan toplanmış gibi bişey gördüm.Cok korktum görünce aklıma bin tane kötü şey geldi.İnternetten okuyunca polip olabilir diye bişey okudum.Yasayan var mı yada böyle vajina yüzeyinde olabilir mi ?

Durum
    trntuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: İlişki sonrası kanama polip olabilir mi?

Alıntı Honey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ilişkiden sonra vajinaya birşey girmesi durumunda sürtünmeye bağlı kanama yaşıyorum.Bu bazen çok bazen az oluyor.Bazi zamanlar ilişki tarzı hiçbir şey yaşamadan hafif kahvemsi bir akıntı görüyorum.Bugün de yine farkettim vajinaya birşey girdikten sonra kanamam oldu yaklaşık 3 aydır siğil görmüyorum.Ve vajinama bakınca giriş kısmının üzerinde hafif mor kan toplanmış gibi bişey gördüm.Cok korktum görünce aklıma bin tane kötü şey geldi.İnternetten okuyunca polip olabilir diye bişey okudum.Yasayan var mı yada böyle vajina yüzeyinde olabilir mi ?
    Ben varım aynı seyleri yaşayan. Rahim ağzı yarası var ben de. Siz doktora gittiniz mi hiç? Vajinal muayenede belli oluyor yara falan varsa. Cunku cinsel ilişkiden sonra kanamayı o yapıyor diye biliyorum. Smear aldırdınız mı?

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı trntuba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben varım aynı seyleri yaşayan. Rahim ağzı yarası var ben de. Siz doktora gittiniz mi hiç? Vajinal muayenede belli oluyor yara falan varsa. Cunku cinsel ilişkiden sonra kanamayı o yapıyor diye biliyorum. Smear aldırdınız mı?
    Smear en son Aralık ayında aldirmistim temiz gelmişti.Muayenelerde hep siğil var mı diye iç kısmı kontrol ettiler ama yara veya polip diye bişey söylemediler hiç.Ama gitgide korkmaya başladım.Vajinanin iç dudak kısmında hafif damar toplanmis gibi bir morluk oluştu sonra giderek azaldı ama hala var biraz.Sizde böyle bişey oldu mu ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Smear en son Aralık ayında aldirmistim temiz gelmişti.Muayenelerde hep siğil var mı diye iç kısmı kontrol ettiler ama yara veya polip diye bişey söylemediler hiç.Ama gitgide korkmaya başladım.Vajinanin iç dudak kısmında hafif damar toplanmis gibi bir morluk oluştu sonra giderek azaldı ama hala var biraz.Sizde böyle bişey oldu mu ?
    Evet var öyle olusumlar siğile benzemiyor ama. Damar toplanmış gibi. Hpv geçmişiniz var mı sizin?

Durum
    Tecrübeli Üye

Siz bir de hpv testi yaptırın. Smear da yanılma payı olabiliyor. Hpv en net sonucu verir. En azından kafanız rahat olur. 30 yaşındaysanız sağlık ocağı bedava yapıyor. Kanamayı da dediğim gibi rahim ağzı yarası ve polip yapabiliyor. Bende yara var vajinal muayenede belli oluyor. Yani bildiklerim bu kadar ama hpv testini mutlaka yaptırın derim

Durum
    Kıdemli Üye

Evet ben hpv 6 ve 11 pozitiftim geçen sene Mayıs ayında başladı tedavi sürecim 8 9 ay ahcc kullandım son 3 aydır hiç yeni siğil oluşumu görmedim diyebilirim.İcimde atlatmışım gibi bir his var ama test için biraz daha bekliyorum covidden dolayı.Dediginiz gibi siğile benzetemedim bende hafif kızarık morarma gibiydi.Su an baktım 2 günde toparlamis morarma falan kalmamış.Polip belirtilerini tamamen taşıyorum galiba bu dediğiniz gibi birşey 🤦🏻*♀️ 23 yaşındayım bu arada biri bitmeden biri başlıyor sabır
    ve sağlık diliyorumm hepimize 😂

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet ben hpv 6 ve 11 pozitiftim geçen sene Mayıs ayında başladı tedavi sürecim 8 9 ay ahcc kullandım son 3 aydır hiç yeni siğil oluşumu görmedim diyebilirim.İcimde atlatmışım gibi bir his var ama test için biraz daha bekliyorum covidden dolayı.Dediginiz gibi siğile benzetemedim bende hafif kızarık morarma gibiydi.Su an baktım 2 günde toparlamis morarma falan kalmamış.Polip belirtilerini tamamen taşıyorum galiba bu dediğiniz gibi birşey 🤦🏻*♀ 23 yaşındayım bu arada biri bitmeden biri başlıyor sabır
    ve sağlık diliyorumm hepimize 😂
    Bazen vajinal varisler olabiliyor. Google yaz görsellerden bak benziyor mu diye. Genetik oluyor ailede varsa benimki de mora dönük kanlı yapıda siğile benzemiyor. Tabi sürekli kontrol etmek lazım en iyisi doktora göstermek biz sadece tahmin ediyoruz onlar en iyisini bilir. Siz kontrolü elden bırakmayın yine de. Gecmis olsun.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı trntuba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen vajinal varisler olabiliyor. Google yaz görsellerden bak benziyor mu diye. Genetik oluyor ailede varsa benimki de mora dönük kanlı yapıda siğile benzemiyor. Tabi sürekli kontrol etmek lazım en iyisi doktora göstermek biz sadece tahmin ediyoruz onlar en iyisini bilir. Siz kontrolü elden bırakmayın yine de. Gecmis olsun.
    Teşekkür ederim yanıtladığınız için size de geçmiş olsun 🙏