Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv negatif olduktan sonra hamile kalan var mı?

Durum
    Zuzu6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv negatif olduktan sonra hamile kalan var mı?

Arkadaşlar herkese hayırlı günler diliyorum. Benimde bir zamanlar aynı şekilde HPV öyküm vardı 6-51 tiplerine sahiptim siğil çıkıyordu. Uzun bir arayıştan sonra Hakan topalismailoğluyla karşılaştık bir defa lazerle yakmasından sonra siğil tekrarı olmadı. 2019 12.ay da yaptırdığım HPV testinden HPV negatifi gördüm. Bu süreçte beslenmeme dikkat ettim Yeşilçay kullandım ve 6 ay boyunca time Health Ahcc kullandım. Yaklaşık 3 ay sonra falan düğünüm var ve biz hemen çocuk istiyoruz. HPV biliyorsunuz ki kimilerine göre tamamen yok olmuyor. Gebelik süreci geçiren arkadaşlarımdan yorumlarını bekliyorum. Yasaklar kalkınca bir kadın doğumuyla görüşüp bir smear verdikten sonra eğer herşey yolundaysa folik asit falan kullanmaya başlamayı düşünüyorum ama açıkçası da korkuyorum..

Durum
    Saymyname98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv negatif olduktan sonra hamile kalan var mı?

Hamile kalmadım fakat doktoruma bu konuyu sormuştum. Negatif olduktan sonra gebe kaldığınızda düzenli olarak kontrol yaptırarak hamilelik sürecinizi takip ve tabii doktorunuzla hpv geçmişinizi paylaşmanız lazım. herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınızı söylemişti. İçiniz rahat olsun kontrolleri yapın gerisini doktorunuza bırakın derim.

Durum
    Nerdençıktıbuhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Saymyname98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hamile kalmadım fakat doktoruma bu konuyu sormuştum. Negatif olduktan sonra gebe kaldığınızda düzenli olarak kontrol yaptırarak hamilelik sürecinizi takip ve tabii doktorunuzla hpv geçmişinizi paylaşmanız lazım. herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınızı söylemişti. İçiniz rahat olsun kontrolleri yapın gerisini doktorunuza bırakın derim.
    Bı benim gittiğim doktorlar umursamaz sanırım beni ordan oraya ordan oraya sevk ediyorlar hiç birşey demeden test falan kesinlik yapılmıyor zaten cildiye jinekolaga jinekoloji cildiyeye git diyip duruyor ben burada daha çok bilgi edindim doktorların bilgisi hiç yok sanırım ağızlarını bıçak açmıyor

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bana doktor ilerde evlendiğin zaman negatif olduğunda bile normal doğum önermiyoruz demişti hpv sürecinden 5 yıl kadar daha falan. Sezaryen doğumla bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ben

Durum
    Tecrübeli Üye

Bende sezeryan düşünüyorum fakat ben HPV kaptığım kişiyle evli değilim şuanda farklı biriyle evlendim ve onunda benden önce ilişkileri olmuş hiçbir belirti yok onda bende Eylül gibi smir vermiştim en son temizdi ve siğilim yoktu 2019 Aralık ayında negatif olmuştum ama şimdi ister istemez korku oluşmuş durumda tekrardan test mi yaptırsam diye düşünüyorum

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Henüz hamile değilseniz içinizi rahatlatmak için test olabilirsiniz ama sezeryan doğumla bebeğe bulaşma ihtimali ortadan büyük ölçüde kalkıyor zaten. Ama tabi kendi sağlığınız için kontrolde olmanız önemli çünkü belirti vermeden de olabilir bazı tipler. Içinizi ferah tutun ama yine de dikkatli olmakta fayda var

Durum
    Tecrübeli Üye

Genel olarak şimdi devlete kontrole gideceğim smir falan aldıracağım vitaminlerime baktıracağım kendim İstanbul’da yaşamıyorum en azından yasaklarda bunu kontrol altına alabilmiş olayım

Durum
    Hpvli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Biz hpv pozitif olarak gebe kaldık ve sezeryanla doğum yaptık...
    İyi bir doktor sizi daha iyi bir şekilde bilgilendirecektir ama içinizi ferah tutun