Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hsil

Durum
    panda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hsil

Arkadaşlar selam,

Birkaç ay evvel anal kondilom ameliyatı oldum ancak nüks sebebiyle tekrar olmam gerekti. Patoloji raporu HSIL AIN-2 olarak çıktı. Doktorum tüm parçalar alındığı için endişe etmem gerekmediğini, sadece kontrole devam edeceğimizi söyledi. Sizce genotip tiplendirmeme gerek var mı? Ayrıca bu ay içinde HPV aşısı olmayı planlıyorum. Bunun dışında çinko takviyesi, C vitamini, multivitamin, Solgar reishi shiitake maitake kullanıyorum. Patoloji raporu HSIL gelen var mı aranızda? Doktorum endişelenme dese de moralim bozuldu açıkçası

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hsil

Bende anal kondilom tedavisi gördüm son 1 yıldır siğil oluşumu yok çok şükür patoloji yaptırmadığım için ne olduğunu bilmiyorum doktorum gerek olmadığını söylemişti benimde aklıma takılan virüsün geçip geçmediğini nerden bileceğim siğil çıkmıyor evet ama virüs hala var mı yok mu makatta bunun bir testi var mı bilmiyorum sizin sonucunuzdaki Hsıl ne anlama geliyor

Durum
    Mmt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Doktor lezyonu gördüğünde ain olabilir dedim peki.yani gözle görülür ayırıcı tanısı varmı.yoksa normal siğil gibimi titpi

Durum
    Tecrübeli Üye

Birde hangi doktora gittiniz acaba

Durum
    Tecrübeli Üye

Durum
    Tecrübeli Üye

Öncelikle geçmiş olsun ain lezyonunu aynı cin lezyonu gibi düşünün. burda ain 3 lerin 5 senede kansere dönüştüğünü ve anal kanserlerin oldukça nadir görüldüğü söyleniyor ki sizinki ain 2 .bizler kanser riskini zaten Allah'ın izniyle atlatmış oluyoruz cunki durumjn farkındayız. Sadece düzenli kontrol şart

Durum
    Yeni Üye

Bİr kere mi ameliyat oldun? Nüks etmedi değil mi? Çok geçmiş olsun. Hsil pre kanserojen lezyon demek. Makatta test yok ne yazık ki, en azından Türkiyede yok Siğil çıkmaması yeterli bence rahatlaman için.

Durum
    Yeni Üye

Geçmiş olsun. Ameliyat sonrası nasıldı? Siğil yoksa korkmana gerek yok, düzenli kontrole git ama

Durum
    Yeni Üye

@Mmt34 iki farklı doktora gittim. Doktor çok önemli bunu anladım. İlk ameliyatımı yapan Prof. artık nasıl ameliyat ettiyse hem bir ay içinde yeni siğiller çıktı hem de çok acılı bir iyileşme dönemi geçirdim. İkinci doktorum özel bir aletle ameliyat etti o yüzden ameliyat yarası çabuk iyileşti. Umarım tekrar ameliyat olmama gerek kalmaz. AIN 2-3 olup olmadığını bir tek patoloji raporuyla anlayabilirsin. Ancak moralim çok bozuk, üç aydır çektiğim acının haddi hesabı yok. Umarım iyileşirim

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok geçmiş olsun hpv tipiniz neydi acaba