Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv şüphesi için rahatlatıcı birşeyler buldum

Durum
    Uye1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Oral hpv şüphesi için rahatlatıcı birşeyler buldum

Öncelikle herkese merhaba. Zor bir süreçteyiz bu süreçte hepimiz çok yıpranıyoruz umarım sonunda bu travmadan kurtuluruz diyerek başlamak istiyorum. Bogazda oluşan ağrılar rahatsızlık hissi agız içinde oluşan değişimler aklımıza hemen oral hpv riskini getiriyor ve kendimizi strese sokuyoruz aynı his bende de oluyor çok fazla araştırma yaptım ve bir kaç ihtimal beni rahatlattı desem yeridir. Bunları sizlerlede paylaşmak istedim umarım dikkat çekebilirim ve bu konuda tartışabiliriz. Vücutta viral enfeksiyon olduğunda lenf bezleri şişiyormuş örnek vermek gerekirse bogazda oluşan his lenf bezinin antikor savaşçı üretmesi sebebiyle olabilir çünkü lef bezi şişmesi rahatsızlık hissi öksürük agrı gibi şikayetlere sebep oluyormuş. Dikkatli baktığımda koltuk altımda emin olmamakla beraber lenf bezlerimin büyüdüğünü gördüm yada abarttım ona karar veremiyorum bir kaç gün kendime izin verip geçmezse aile hekimine muayne olmayı düşünüyorum. Birde telegram için numara vermek yerine buraya isterseniz belirttiğiniz takdirde bir kullanıcı adı bırakacağım ve ona mesaj atarak numaranız gözükmeden bir grup oluşturup birbirimize destek olabiliriz telegram gizlilik ayarlarından numara isim gibi şeyleri kapatarak katılabilrisiniz . Buraya kadar oluduysanız teşekkür ediyorum ❤️

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Oral hpv şüphesi için rahatlatıcı birşeyler buldum

Merhaba ben de bogazimdakilerin fotosunu cekip murat enoze attim kendisi bu konuda baya unlu. Lenf bezine benziyor dedi icim rahatladi biraz ama tabi para ve uygun kosullar saglandiginda yine de bi baktiricam

Durum
    Uye1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kbb uzmanına gittim ağzımın içine baktı ve yok asla dedi olsa ses telinde bile olabilirmiş yani sadece diline falan olcak diye bişey yokmuş o sebepten bende hafiften delirdim en iyisi bir süre kendini dinlemek genitalde görünür olanı yaktırıp sağlıklı olmaya çalışmak

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaslar delirmeyin pls 🤗 Simdi agiz cok karmasik bir yapi ve en onemlisi de herkesin agzi kendine ozgu. Kbbye gittiniz agzinizda hpv var dedi napacaksiniz? Tam olarak suan napiyorsaniz onu. O yuzden en guzeli supheniz varsa duzenli araliklarla agzinizin fotografini cekin her hafta gibi. Boylece telasla degil nesnel bir olcutle bakmis olursunuz. Onun disinda ben propolisi direk agzima damlatiyorum aci gelirse siz biraz suyla calkalayin bogazinizda tutun ve yaaamkniza devam edin. Zaten ahcc kullaniyorsunuz varsa da gececek gidecek zaten. Forumu iyi okuyup duzeninizi oturtun, elinizden geleni yaptiktan sonra da surece guvenin, kendinizi surece birakin 🙋*♀
    Not: Kbbye hic gitmedim, varsa surecle zaten gececegine inaniyorum, yalnizca tiplendirmeden negatifi aldiktam sonra surecim bitince test yaptiracagim kbbde.

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ya benim oral testim pozitif çıktığı halde bu kadar delirmedim ağız boğaz inceleme konusunda, arkadaşlar sakin olun. Birçok kişide belirti vermeden olabilir ki bende de şu an sigil olmadığını söylüyor kbb. Test yapmasam bilmezdim çoğu insan gibi. Hpvbursa nin dediği gibi ne olursa olsun kaç tip veya Hangi bölgede olursa olsun yapılacak şey aynı. Kilit noktası: BAĞIŞIKLIK. Nevra hocayı bilenler varsa kendisi bana ister ağız ister makat ister genital bölge olsun ahcc kullanımı ve bağışıklık sistemini yüksek tutmak hepsini temizler demişti. O yüzden doktorun sigil olmadığını söylediği şeylere takılmayın. Olmadı durumunu gözlemleyin büyüyüp küçülme vs var mı diye ona göre hareket edersiniz. Ben bir diş hekimini takip ediyorum instagramda ortodontist kendisi. Diş teli taktıranlara öncesi sonrası fotoğraf konuluyor bilirsiniz damaklikla iyice dudaklar geriye çekilerek. O fotoğrafları gordugum zaman farkettim ki bazı insanların minik beyaz noktalar var bazıları girintili çıkıntılı damaklari var. Kısacası HERKESIN AGIZ YAPISI FARKLI. Kafaya çok taktığıniz takdirde benim gibi farklı hastalıklarla uğraşırsınız. Bakın ben ağız genital vs hpv durumunu bıraktım titizlik takıntısı ile uğraşıyorum. Psikoloğa gidiyorum bu yüzden. Heryerden mikrop bulaştığını düşündüğüm için gündelik hayatımı yaşarken bile çok zorlanıyorum. Sürekli ellerimi yıkamaktan ellerimin halini görmenizi isterdim. O yüzden ben kendime bu kötülüğü yaptım ama rica ediyorum çok takip da psikolojinizi bozmayın herşey olacağına varır. Elinizden geleni yapın. Sigil çıkınca tedavi edin Ahcc kullanın maddiyatiniz yetmiyorsa doğal yollarla da bağışıklık guclendirmeye çalışın. Arya nın yazılarını okuyun ne yiyip içmemiz gerektiğini çok güzel açıklıyor. Gerisini de doğal akışına bırakın yoksa bi yerden sonra benim gibi bu takıntı hastalığı ile uğraşmak zorunda kalırsınız inanın hpvden daha kötü

Durum
    Karamsarbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benim oral testim pozitif çıktığı halde bu kadar delirmedim ağız boğaz inceleme konusunda, arkadaşlar sakin olun. Birçok kişide belirti vermeden olabilir ki bende de şu an sigil olmadığını söylüyor kbb. Test yapmasam bilmezdim çoğu insan gibi. Hpvbursa nin dediği gibi ne olursa olsun kaç tip veya Hangi bölgede olursa olsun yapılacak şey aynı. Kilit noktası: BAĞIŞIKLIK. Nevra hocayı bilenler varsa kendisi bana ister ağız ister makat ister genital bölge olsun ahcc kullanımı ve bağışıklık sistemini yüksek tutmak hepsini temizler demişti. O yüzden doktorun sigil olmadığını söylediği şeylere takılmayın. Olmadı durumunu gözlemleyin büyüyüp küçülme vs var mı diye ona göre hareket edersiniz. Ben bir diş hekimini takip ediyorum instagramda ortodontist kendisi. Diş teli taktıranlara öncesi sonrası fotoğraf konuluyor bilirsiniz damaklikla iyice dudaklar geriye çekilerek. O fotoğrafları gordugum zaman farkettim ki bazı insanların minik beyaz noktalar var bazıları girintili çıkıntılı damaklari var. Kısacası HERKESIN AGIZ YAPISI FARKLI. Kafaya çok taktığıniz takdirde benim gibi farklı hastalıklarla uğraşırsınız. Bakın ben ağız genital vs hpv durumunu bıraktım titizlik takıntısı ile uğraşıyorum. Psikoloğa gidiyorum bu yüzden. Heryerden mikrop bulaştığını düşündüğüm için gündelik hayatımı yaşarken bile çok zorlanıyorum. Sürekli ellerimi yıkamaktan ellerimin halini görmenizi isterdim. O yüzden ben kendime bu kötülüğü yaptım ama rica ediyorum çok takip da psikolojinizi bozmayın herşey olacağına varır. Elinizden geleni yapın. Sigil çıkınca tedavi edin Ahcc kullanın maddiyatiniz yetmiyorsa doğal yollarla da bağışıklık guclendirmeye çalışın. Arya nın yazılarını okuyun ne yiyip içmemiz gerektiğini çok güzel açıklıyor. Gerisini de doğal akışına bırakın yoksa bi yerden sonra benim gibi bu takıntı hastalığı ile uğraşmak zorunda kalırsınız inanın hpvden daha kötü
    Merhaba, benim oral hpv testim TİP 31 çıktı ama bi lezyon yok gözle görünürde haftaya hakan topalismailoğlu na gidicem randevu alıp internette çok tehlikeli bir tip ve zor geçtiğini söylüyor nevra hoca. Hamileyim ve psikolojim yerle bir ne yapıcam artık bilmiyorum

Durum
    Polis17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba pişmankız öpüşmekle bulaşıcı oluyor mu ağız hpvsi

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bazı yerde olduğunu bazı yerde olmadığını yazıyor doktorlar bile ikiye ayrılmışken kesin bir cevap veremem buna ama oral yolla genitalden ağza geçme ihtimali daha yüksek öpüşmedense

Durum
    Polis17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı yerde olduğunu bazı yerde olmadığını yazıyor doktorlar bile ikiye ayrılmışken kesin bir cevap veremem buna ama oral yolla genitalden ağza geçme ihtimali daha yüksek öpüşmedense

Ya bende genital siğil var ama hiç oral yapmadım yaptırmadım. Ama dilimin altında 3 4 tane kabarcıklar var dilimde alt kısmında resmini atsam sizlere Bi bakar mısınız doğuda küçük bir yerdeyim doktora gidemiyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Polis17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bende genital siğil var ama hiç oral yapmadım yaptırmadım. Ama dilimin altında 3 4 tane kabarcıklar var dilimde alt kısmında resmini atsam sizlere Bi bakar mısınız doğuda küçük bir yerdeyim doktora gidemiyorum
    Biz anlamayız maalesef, burada kimse de seni ''sigil var evet, sigil yok evet'' diye yönlendiremez çünkü ağız/dil bölgesinde olduğu için ağız içi karmaşık bir yapıya sahip. Doktora soramıyorsan bile şunu söyleyeyim eğer oral bir durum ile işin olmadıysa merak etme ORAL HPV YOKTUR.