Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir bucuk yıldır hpv'yim

Durum
    Bulut77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bir bucuk yıldır hpv'yim

Merhabalar 25 yaşındayım erkeğim, bir bucuk yıl önce HPV oldum ilk siğilleri gördüğümde ne olduğunu anlayamadım çokta umursamadım, daha sonra korona vakaları vesaire derken hasteneye 7. veya 8. ayımda gidebildim. Doktorum hpv olduğumu söyledi ama hiç bir test yapmadı. Koronadan dolayı devlet hastanesinde yakma işlemi yapılmıyormuş o yüzden bana Verrutol diye bir asit ve zinco diye bir takviye verdi. Verdiği asit hiç bir işe yaramadı tekrar gittiğimde Duoderm %16,7 diye bir asit verdi bu asitte diğeri gibi etkisiz çıktı, yani yaralar iyileşir iyileşmez siğiller geri dönüyordu. Son 2 aydır düzenli sporumu yapıyorum, sigarayı bırakamadım ama günde 2 dala düşürdüm, 10 kilo aldım. Ama bu HPV bir türlü gitmiyor.
    Öncelikle yazımı buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim, sizden istediğim nasıl bir yol izleyeceğimi öğrenmek. İstanbul anadolu yakasında yaşıyorum nereden test yaptırmalıyım? Siğilleri yaktırmadan yok edemem mi? Eğer yaktırmam gerekiyorsa anadolu yakasında hesaplı fiyat veren bir yer biliyor musunuz ve tahmini ücretleri nedir?

Durum
    trntuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Bir bucuk yıldır hpv'yim

Bende anadolu yakasındayım. Özel bir tıp merkezinde yaktırmıstım siğillerimi ama 5-6 yıl önceydi. Şu anda ne kadar bilemiyorum. Belki daha iyi bilen vardır ancak benim size önerebileceğim bir sey var. Aktif siğillerinz varken cinsel ilişkiye girmeyin derim. Girecekseniz de karşıdaki kişiyi uyarın lütfen bu virüs kadınlar için cok tehlikeli. Hangi tip siğil taşıdıgınız da önemli tipine de baktırın yaktırısanız eğer. Sigarayı bırakmanız iyi olmuş. İsterseniz takviye alırsınız ahcc gibi kısa sürede negatif olmak için. Bunun için de admin size yardım edebilir. Tekrardan gecmis olsun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Bulut77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 25 yaşındayım erkeğim, bir bucuk yıl önce HPV oldum ilk siğilleri gördüğümde ne olduğunu anlayamadım çokta umursamadım, daha sonra korona vakaları vesaire derken hasteneye 7. veya 8. ayımda gidebildim. Doktorum hpv olduğumu söyledi ama hiç bir test yapmadı. Koronadan dolayı devlet hastanesinde yakma işlemi yapılmıyormuş o yüzden bana Verrutol diye bir asit ve zinco diye bir takviye verdi. Verdiği asit hiç bir işe yaramadı tekrar gittiğimde Duoderm %16,7 diye bir asit verdi bu asitte diğeri gibi etkisiz çıktı, yani yaralar iyileşir iyileşmez siğiller geri dönüyordu. Son 2 aydır düzenli sporumu yapıyorum, sigarayı bırakamadım ama günde 2 dala düşürdüm, 10 kilo aldım. Ama bu HPV bir türlü gitmiyor.
    Öncelikle yazımı buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim, sizden istediğim nasıl bir yol izleyeceğimi öğrenmek. İstanbul anadolu yakasında yaşıyorum nereden test yaptırmalıyım? Siğilleri yaktırmadan yok edemem mi? Eğer yaktırmam gerekiyorsa anadolu yakasında hesaplı fiyat veren bir yer biliyor musunuz ve tahmini ücretleri nedir?
    Merhaba Bulut, açıkçası koterizasyon ücretleri konusunda artık bilgim yok, neredeyse 4 yıldır hpv ile ilgili konularla ilişiğim yok çünkü ama ucuz bir şey değildi.
    Bunun yerine illa yaktırma değil de dondurmayı düşünmez misin? İsmi ''kriyoterapi'' ve cilt doktorları/dermatologlar yapıyor. Bunu bir düşün derim.
    Test yaptırmak için üyelerimizin kullandığı bazı laboratuvarlar var ve bu lablar hastanelerden daha uygun, ben gelişim tıp labı kullanmıştım, burada mavi labı kullanan arkadaşlar da bir hayli var ve memnunlar gibi görünüyor, bu 2 seçeneği düşünebilirsin. Gelişim tıp lab anadolu yakasında bu arada, maviyi bilmiyorum.

Sigarayı bırakabilirsin günde 2 taneye düşürmüşsün. Bunun yanında maddi durumun varsa ahcc kullanmanı da öneririm. Ama kendine iyi bakmazsan, yani ahcc kullanıyorum nasılsa diyip sigarayı abartırsan, beslenmene hiç dikkat etmezsen, en önemlisi cinselliğe devam edersen ahcc de sana çok yardım etmez. Yani bu iş biraz istikrar işi açıkçası.

Durum
    patirik3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Özür dilerim Arya ben yazdım fakat cevap gelmemiş merak ettiğim bir şey var siğil sayısı fazla yinede cildiye dondurma işlemi yapar mı merak ediyorum ?

Durum
    Admin

Alıntı patirik3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim Arya ben yazdım fakat cevap gelmemiş merak ettiğim bir şey var siğil sayısı fazla yinede cildiye dondurma işlemi yapar mı merak ediyorum ?
    Hımm, çok fazla ise koter yapabilirler. Kaç tane? Bende ilk hpv oldugumda 15 tane falan siğil vardı hepsine kriyoterapi yaptık, ama sonra hiç o kadar siğil çıkmadı.

Durum
    patirik3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Çok daha fazla sanırım 😔 bundan 1 ay önce gittiğimde biraz daha bekle artarsa gel demişti arttı fakat doktorların ilgisizliği beni hastaneden soğuttu çözüm önerisi aldara ile devam edelim demişti yani bu bana pek bi çözüm gibi gelmedi bende aldara alıp sürmesini biliyorum sonuçta gidip gitmemek de çok kararsızım ama şuan işlem yapılmayacak gibi de değil onun da farkındayım ama en azından ramazan aradan bi çıksa diyorum sence hemen gitmeli miyim?

Durum
    carpediem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

patirik3 eğer çok fazla artmış ise ve büyümüşerse çok geciktirmeden görün. hatta yarın git yasaklar gelmeden

Durum
    Yeni Üye

patirik3 eğer çok fazla artmış ise ve büyümüşerse çok geciktirmeden görün. hatta yarın git yasaklar gelmeden bir muayene ol

Durum
    Yeni Üye

Çok daha fazla sanırım �� bundan 1 ay önce gittiğimde biraz daha bekle artarsa gel demişti arttı fakat doktorların ilgisizliği beni hastaneden soğuttu çözüm önerisi aldara ile devam edelim demişti yani bu bana pek bi çözüm gibi gelmedi bende aldara alıp sürmesini biliyorum sonuçta gidip gitmemek de çok kararsızım ama şuan işlem yapılmayacak gibi de değil onun da farkındayım ama en azından ramazan aradan bi çıksa diyorum sence hemen gitmeli miyim?
    patirik3 eğer çok fazla artmış ise ve büyümüşerse çok geciktirmeden görün. hatta yarın git yasaklar gelmeden bir muayene ol derim

Durum
    Admin

Çok daha fazla sanırım �� bundan 1 ay önce gittiğimde biraz daha bekle artarsa gel demişti arttı fakat doktorların ilgisizliği beni hastaneden soğuttu çözüm önerisi aldara ile devam edelim demişti yani bu bana pek bi çözüm gibi gelmedi bende aldara alıp sürmesini biliyorum sonuçta gidip gitmemek de çok kararsızım ama şuan işlem yapılmayacak gibi de değil onun da farkındayım ama en azından ramazan aradan bi çıksa diyorum sence hemen gitmeli miyim?
    Evet ben de carpediem'e katılıyorum bence geciktirmeden görün kurtul. Yasaklar da gelecek zaten süreç uzamasın.