Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cin 2 nin tekrar etmesi

Durum
    Sesame - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Unhappy Cin 2 nin tekrar etmesi

Herkese Merhaba,

Her þey 2019 yýlýnýn Aralýk ayýnda genital bölgemde çýkan siðili fark etmemle baþladý. Koterizasyon iþlemi yapýldý ve akabinde HPV tiplendirmesi yapýldý-HPV 16 taþýdýðýmý öðrendim (öncesinde smear test sonucum normaldi). Kolposkopi yapýldý ve sonuç CÝN 2 çýktý. Leep iþlemi yapýldý ve temizlendi (cerrahi sýnýrlarda lezyon izlenmedi yazýyordu patoloji sonucunda), bir tane de siðil yakýldý (bir daha da çýkmadý). Sonrasýnda AHCC 8 ay kullandým, saðlýðýma dikkat ettim, takviyeler kullandým.

1 yýl sonra tekrar HPV tiplendirmesi yaptýrdým ve HPV 16 VE HPV 31 olduðumu öðrendim. Özel hastaneler (benim gittiðim yerde sadece tehlikeli tiplerine bakýyormuþ 16-18 gibi), HPV 31 taþýdýðýmý öðrenince þok geçirdim çünkü HPV olduðumu öðrendiðim bu zamana kadar cinsel hayatýmý askýya aldým. Akabinde tekrar kolposkopi yapýldý ve Cin 2 çýktý patoloji sonucum. Ben de tekrar etmiþ ve LEEP iþlemi yapýlmasý gerekiyor dedi doktor ve deflaGyn kullanýmýný önermedi (Üniversite hastanesi doktoru). Açýkçasý LEEP iþlemini 2.kez yaptýrma konusunda kararsýzým, rahim aðzý daralmasýna ve düþük gebelik riski oluþturduðu söyledi doktorlar (yapan kiþinin uzman ve düzgün yapmasý koþuluyla).

Sizce ne yapmalýyým? Moralim çok bozuldu, her þeyi baþa almak-yeniden yaþamak gerçekten yoruyor insaný maddi-manevi.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Cin 2 nin tekrar etmesi

Evet 2den fazla leep yapýlmasý biraz riskli diye biliyorum ben de. Bir de doktor seçimi çok önemli leep operasyonunda.
    Gerçekten üzüldüm durumuna @sesame, nüks etme oranlarý düþük, halbuki sen de cinsel anlamda dikkat etmiþsin. Sýnýrlarda lezyon da izlenmemiþ çok ilginç buldum, senin adýna üzüldüm. Umarým bir çözümü bulunur bence sen birkaç doktor ile daha görüþ hemen karar vermeden. Deflagyn kullanan kiþiler vardý forumda, memnun kaldýklarýný biliyorum bazýlarýnýn.

Durum
    Yeni Üye

Neden tekrar ettiði konusunda hiçbir fikrim yok (evde wc mi bile ayýrdým).Doktorumu deðiþtireceðim kafama takýlan konularý-sorularý cevaplama-bilgilendirme konusunda yetersiz bulduðum için. Ankara da yaþayýp bu konuda uzman olan (LEEP iþlemi yapacak-jinekoloji-onkoloji alanýnda), iyi bir doktor tanýdýðýnýz varsa tavsiyeleri alabilirim. Time Health AHCC kullandým bu forumdan faydalanarak, hiç hastalanmadým bu süreçte çok þükür ancak sonuç gene ayný

Durum
    Yeni Üye

@arya teþekkür ederim. Umarým ben de sizin gibi kurtulurum

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Ahcc'yi de çok iyi süre kullanmýþsýn allah allah hem negatif olmadýn hem de üstüne cin2 nüksetti hiç normal gelmedi bana @sesame niye böyle oldu ki gerçekten anlam veremedim þu an. Bu süreçte herhangi biriyle cinsel temasýn olmadý deðil mi? Hem leep olmuþsun hem ahcc kullanmýþsýn ben kesinlikle negatif olmaný beklerdim çünkü rahim aðzýndaki hücre deðiþikliði de giderilmiþ oluyor ama böyle olmasý çok üzücü. Yine de hayal kýrýklýgýna ugrasan bile biraz dinlenip yoluna tekrardan devam et derim, savaþmayý býrakma kesinlikle.

Durum
    Yeni Üye

Evet Arya ben de negatif olmayý ümit ediyordum çünkü çok dikkat ettim. Kimseyle cinsel temasým da asla olmadý. Bu süreçte Hpv tedavisi gören kiþilerin cinsel perhiz yapmasý gerektiðini düþünüyorum, evli bile olsa.

Þimdiye kadar 2 doktora danýþtým leep iþlemiyle ilgili, ikisi de leep yapýlmasý gerektiðini ve deflagyn ýn iþe yaramayacaðý söylediler (doktorlardan biri özelde, diðeri de üniversite hastanesinden). 2. Kez leep iþleminin gebelikte düþük riskinin ve rahim aðzýnýn daralmasýnýn kesin olmamakla birlikte olabileceðini söylediler. Ancak erken doðum riski artabilir dediler. Bu alanda uzman biri yaparsa ve düzgün de yapýlýrsa sýkýntý olmayacaðýný belirttiler ancak risk var.

Bir de leep iþleminden sonra HPV aþýsý olmamý tavsiye ettiler. Hpv gerilemesine ve ben de olmayan diðer Hpv tiplerinin bulaþmasýný engellediðini söylediler. Ancak aþýya karþý olanlar ve okuduðum bazý makalelerde aþýnýn nörolojik problemlere sebep olduðunu belirtenler var. Ms hastasý olanlar var.Aþýyý düþünmeme daha var önce bu durumu atlatabilirsem. Hala doktor araþtýrmasýndayým.

Bu Konu için Etiketler