Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CIN 2 Cıktı ve dünyam başıma yıkıldı bu siteye denk gelene kadar

Durum
    Elçin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

CIN 2 Cıktı ve dünyam başıma yıkıldı bu siteye denk gelene kadar

Merhaba 31 yaşındayım 1 yıl önce smear testi yaptırdım temiz çıktı ama hpv 40 cıktı bir sene sonra takibini yap dediler. Bir sene sonra yani ocak ayı gibi smear testi yaptırdım ascus cıktı hpv yaptırdım 39, 56 , diğer çıktı. Korktum ama sorun yapmadım hiç. Doktorlara gittim hepsi 6 ay sonra tekrar yapacagiz bekleyelim dedi. Ben de uni hastanesine gittim kolposkopi oldum biyopsu yaptilar . Sonuc Cin 2. Üç gün ağlamaktan gözümde yaş kalmadı bir de çocuk düşünüyordum dünya başıma yıkıldı desem yeri. Sonra arastirmalara basladim tabi sonra birisi hatirlamiyorim bu sitenin ismini yazmisti ben de böyle bir site mi varmis diye girdim. Moralim o kadar yükseldi ki inanamazsınız. Yanı sanki Cin 2 'den kurtulacağına inancım arttı. Her şeyi tek tek okudum ama her şeyi. Öncelikle Arya hanıma teşekkürler. Şimdi de ne yapacağım bağışıklığımi nasıl guclendirecegim onları düşünüyorum. Ben şunu sormak istiyorum bu durumda olan var mi? Gerileme olan var mi? Bunu duymak bana güç verecek perşembe günü hastaneye gideceğim sanırım lepp yapacaklar burdan anladığım kadarıyla. Konuşmaya bu konuyu anlamaya moralimi yükseltmeye ihtiyacım var. Çocuğum olmaz bu durum ilerler diye korkuyorum ( dogru yere konuyu acmisimdir umarim bir hatam olduysa affola)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: CIN 2 Cıktı ve dünyam başıma yıkıldı bu siteye denk gelene kadar

Alıntı Elçin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 31 yaşındayım 1 yıl önce smear testi yaptırdım temiz çıktı ama hpv 40 cıktı bir sene sonra takibini yap dediler. Bir sene sonra yani ocak ayı gibi smear testi yaptırdım ascus cıktı hpv yaptırdım 39, 56 , diğer çıktı. Korktum ama sorun yapmadım hiç. Doktorlara gittim hepsi 6 ay sonra tekrar yapacagiz bekleyelim dedi. Ben de uni hastanesine gittim kolposkopi oldum biyopsu yaptilar . Sonuc Cin 2. Üç gün ağlamaktan gözümde yaş kalmadı bir de çocuk düşünüyordum dünya başıma yıkıldı desem yeri. Sonra arastirmalara basladim tabi sonra birisi hatirlamiyorim bu sitenin ismini yazmisti ben de böyle bir site mi varmis diye girdim. Moralim o kadar yükseldi ki inanamazsınız. Yanı sanki Cin 2 'den kurtulacağına inancım arttı. Her şeyi tek tek okudum ama her şeyi. Öncelikle Arya hanıma teşekkürler. Şimdi de ne yapacağım bağışıklığımi nasıl guclendirecegim onları düşünüyorum. Ben şunu sormak istiyorum bu durumda olan var mi? Gerileme olan var mi? Bunu duymak bana güç verecek perşembe günü hastaneye gideceğim sanırım lepp yapacaklar burdan anladığım kadarıyla. Konuşmaya bu konuyu anlamaya moralimi yükseltmeye ihtiyacım var. Çocuğum olmaz bu durum ilerler diye korkuyorum ( dogru yere konuyu acmisimdir umarim bir hatam olduysa affola)

Merhabalar Elçin,

Öncelikle geçmiş olsun modunun yükselmesine çok sevindim. Cin geriletme konusunda doktorların önerdiği deflagyn diye bir jel var, onu doktoruna bir sor. Bunu kullanıp cin gerileten kişiler var, hatta 3-5 gün önce bir kişi cin1'i geriletti hem ahcc hem de deflagyn kullanıyormuş.
    Cin3'ün gerilemesi epey zor, zaten ben cin3'tüm ama cin1 genelde geriliyor, cin2 de de gerileme şansı var ama cin1'e göre biraz daha az, ama bu olmayacak anlamına gelmez

Cin2 iken leep yaptırırsan zaten gerileme vb bir şey beklemene gerek kalmayacak.
    Ben senin yerinde olsam leep seçeneğini hemen düşünmem, çocuğun oluyor çocukla bir ilgisi yok ama rahim agzı kısalabiliyormus ve cocugun tutunması zorlaşabiliyormuş veya erken doğum olabiliyormuş. Evliysen ve çocuk düşünüyorsan, cin2 ile hamile kalmak ve bu sürecin yönetilmesi gibi soruları bir doktora sor derim. Yani doktor kesinlikle olmaz derse o ayrı ama ben şöyle düşündüm; sonucta bazı kişiler bilmeden hamile kalabiliyor cin iken, doğurduktan sonra da leep olursun konuyu kapatırsın diye düsündüm ama henuz sende hpv'de var, o yuzden mantıklı olmadı şu an bu dediğim, boşver Ben kendi kendime konuşmuş oldum :d Çocuğun olur ama merak etme.

Durum
    Yeni Üye

@arya hanım tüm düşünceleriniz için cevabınız için teşekkür ederim hpvlerde pozitif olduğu için sitenizde ve diğer kaynaklarda okuduğum kadarıyla lepp kaçınılmaz gibi. Leppten sonra çocuğu olan var mi acaba hiç rastladın mi burada ? Bir de benim hpv 40 vardır bir buçuk yıl önce o şimdi gözükmedi ama gov 39 56 16 cıktı yani birini yok etmiş vücudum sonrasında yine mi üretmiş. Sıkıntılı süreçler ama yine de dimdik hayattayız buna şükür bir gün ben de yendim diyip tavsiyelerimi yazmak istiyorum dilerim herkes yener 🙏🙏🙏

Durum
    Admin

@arya hanım tüm düşünceleriniz için cevabınız için teşekkür ederim hpvlerde pozitif olduğu için sitenizde ve diğer kaynaklarda okuduğum kadarıyla lepp kaçınılmaz gibi. Leppten sonra çocuğu olan var mi acaba hiç rastladın mi burada ? Bir de benim hpv 40 vardır bir buçuk yıl önce o şimdi gözükmedi ama gov 39 56 16 cıktı yani birini yok etmiş vücudum sonrasında yine mi üretmiş. Sıkıntılı süreçler ama yine de dimdik hayattayız buna şükür bir gün ben de yendim diyip tavsiyelerimi yazmak istiyorum dilerim herkes yener ������
    Leep yaptırdıktan sonra forumda benim gibi uzun süre takılan kimse yok @elçin maalesef, herkes negatif olunca gidiyor o yuzden birebir leepten sonra cocugu olan biriyle sohbet etmedim ama internette/forumlarda görüyoruz.
    Kısmetse o kişi de ben olucam hahahaha. Yeterince deney tahtası olmamışız gibi birde ahcc ile negatif olduktan sonra, leepten sonra çocugu olan kişi olucam inşallah ileride, şu an düşünmüyoruz ama elbet çocuk düşüneceğim o zamanlarda sıkıntılar da olursa paylaşırım burada.

Durum
    Yeni Üye

Bugün doktora gittim leep için gün aldım sonucumu yorumlarken söyle dedi sonucun cin 2 ama cin3 e gitmeden kansere de gidebilir dedi.😞 Leep yapıldıktan sonra sonucun sınırlarda pozitif çıkması sonucu ne yapılıyor başına gelen var mi? 🤷🏻*♀️Bir de leep sonrası patoloji sonucunda kanser çıkma ihtimali var mi? Bence doktorlar bu sorulardan tam emin değil. Burda yasayan duyan bilen var mi sormak istedim😔 Bir de benim gittiğin doktor doçent dr ama jinekolog onkolog değil ama bi islemlerde deneyimli olacaktır çünkü benim bulunduğum şehirde jinekolog onkolog yok. Kafamda deli sorular 🤔

Durum
    Admin

Bugün doktora gittim leep için gün aldım sonucumu yorumlarken söyle dedi sonucun cin 2 ama cin3 e gitmeden kansere de gidebilir dedi.�� Leep yapıldıktan sonra sonucun sınırlarda pozitif çıkması sonucu ne yapılıyor başına gelen var mi? ����*♀ï¸Bir de leep sonrası patoloji sonucunda kanser çıkma ihtimali var mi? Bence doktorlar bu sorulardan tam emin değil. Burda yasayan duyan bilen var mi sormak istedim�� Bir de benim gittiğin doktor doçent dr ama jinekolog onkolog değil ama bi islemlerde deneyimli olacaktır çünkü benim bulunduğum şehirde jinekolog onkolog yok. Kafamda deli sorular ��
    Leep sonrası patoloji raporu en kesin sonucu verir. Aldıkları parçaya bakıyorlar çünkü. Bende smear'de cin bile çıkmamıştı ama doktor yara görmüştü, onu alıp patolojiye gönderince ögrendim cin3 oldugunu. Sınırlar pozitif ise tekrar bir leep yapılıyor ya da beklenip izleniyor diye biliyorum.