Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv Psikolojik Savaş

Durum
    Nerdençıktıbuhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv Psikolojik Savaş

Arkadaşlar daha 2 ay öncesine kadar böyle illet bir hastalık bilmiyordum bundan 10 sene önce parmaklarimda vardı onlarla 1 2 sene yaşadım daha sonra geleneksel yollarla yaktirdim geçti. Ama nerden bilebilirdim ki genitalde işin ne senin. Evliyim 8 aylık kendim bir ilişki yaşamadım eşimden önce ama eşimede çok güveniyorum ki yeminler de ettirdim hatta daha önce yapıp yapmadığını dair bı test varsa arastir onu yaptiralim dedi. Açıkçası çokta irdelemek istemiyorum işin ters yani bir türlü hastane randevuları bulamamak ve özel hastanede bı dermatolog bile yok o yüzden bende şuan makara yakın bir yerde 2 küçük siğil var tek orda sanıyordum ta ki vajina iç dudaklardakini görene kadar ki o gün sabaha kadar ağladım eşimde penis bölgesinde 10 tane küçüklü büyüklü var o dondurma işlemi yaptı bende bir jinekoloji uzmanına gidicem bu süreçte zihnen çok yoruldum oral siğil var mı diye çok korkuyorum aynada kabarcıklar gördüm oturdum sabaha kadarda ona ağladım yani şuan yıkık vaziyetteyim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv Psikolojik Savaş

Alıntı Nerdençıktıbuhpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha 2 ay öncesine kadar böyle illet bir hastalık bilmiyordum bundan 10 sene önce parmaklarimda vardı onlarla 1 2 sene yaşadım daha sonra geleneksel yollarla yaktirdim geçti. Ama nerden bilebilirdim ki genitalde işin ne senin. Evliyim 8 aylık kendim bir ilişki yaşamadım eşimden önce ama eşimede çok güveniyorum ki yeminler de ettirdim hatta daha önce yapıp yapmadığını dair bı test varsa arastir onu yaptiralim dedi. Açıkçası çokta irdelemek istemiyorum işin ters yani bir türlü hastane randevuları bulamamak ve özel hastanede bı dermatolog bile yok o yüzden bende şuan makara yakın bir yerde 2 küçük siğil var tek orda sanıyordum ta ki vajina iç dudaklardakini görene kadar ki o gün sabaha kadar ağladım eşimde penis bölgesinde 10 tane küçüklü büyüklü var o dondurma işlemi yaptı bende bir jinekoloji uzmanına gidicem bu süreçte zihnen çok yoruldum oral siğil var mı diye çok korkuyorum aynada kabarcıklar gördüm oturdum sabaha kadarda ona ağladım yani şuan yıkık vaziyetteyim.
    Merhaba @Nerdençıktıbuhpv, geçmiş olsun çok. Doktorlara görünmeniz iyi olur, siğilleri de yok ederler hem.
    Ancak jinekolog oral hpv'ye bakmıyor. Ağız içi konusu kulak burun boğaz doktorlarına ait, yani kbb'ye gitmen daha mantıklı. Birde sigiller için dermatologa gitmeni de öneririm. Çünkü siğil, cilt/deri hastalıgıdır ve dermatologlar bu konuda uzman.

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok teşekkür ederim @arya dermatolojiye gittim ama biz sadece görünen siğilleri yakıyoruz kadın doğum.uzmanina git sen dedi bana ağzımdaki psikolojikmen gibi geliyor şuan incelemedeyim.onu 😁

Durum
    hopehope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar selam herkese. Geçen yıl hpv 16 ve 59 tanısı aldım. Siğillerim vardı. bir haftada geçti aldara kullandım. Smear temiz olduğu için 1 yıl bekleyelim dedi doktorum. Geçen gün yine smear ve hpv dna baktırdım sonuçları bekliyorum. 16 devam ediyorsa kolkoskopi olacağım hemen. Bu bir yıl içinde hiç siğil çıkartmadım. Sizce negatif olmuş muyumdur? akıntım falan da olmadı hiç.

Durum
    Tecrübeli Üye

Hopehope öncelikle çok geçmiş olsun ben de bu konuda çok yeniyim hatta 2 ay öncesine kadar böyle bir hastalık olduğunu bile bilmiyordum ama tam teşhis 2 hafta önce konuldu önce eşime sonra bana kriyoterapi yaptırdık araştırmalarımda okuduğum şeylerde genellikle siğil 1 sene içinde çıkmazsa negatif olma olasılığı yüksekmiş ama söylede birşey okudum siğil çıkmıyor olması hpv negatif anlamında gelmiyormus yani siğil yok ama pozitifim diyen bir çok kişi okudum ama inşallah sen negatifsindir. Birde şey sorcam bu süre zarfında nasıl tedavi uyguladın anlatirmisin bende ayın 26 sında bir jinekoloji uzmanına gidicem ancak o güne buldum randevu

Durum
    hopehope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba canım. Evet özellikle sahip olduğum tip 16 kolay atılmıyormuş vücuttan. Benim geçen yıl karnabahar şeklinde siğillerim çıktı aldara kullandım iki hafta içinde hepsi geçti ve bir daha tekrarlamadı. Propolis içtim sigarayı bıraktım (gerçi sonra başladım ama az içiyorum ....) Bunun yanında ekstra bir şey yapmadım spor yapıyrodum zaten. Bir daha da çıkmadı siğil. geçen smear aldırdım ve hpv dna baktırdım bakalım sonuç ne zaman gelecek. Size de cok geçmiş olsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hopehope Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba canım. Evet özellikle sahip olduğum tip 16 kolay atılmıyormuş vücuttan. Benim geçen yıl karnabahar şeklinde siğillerim çıktı aldara kullandım iki hafta içinde hepsi geçti ve bir daha tekrarlamadı. Propolis içtim sigarayı bıraktım (gerçi sonra başladım ama az içiyorum ....) Bunun yanında ekstra bir şey yapmadım spor yapıyrodum zaten. Bir daha da çıkmadı siğil. geçen smear aldırdım ve hpv dna baktırdım bakalım sonuç ne zaman gelecek. Size de cok geçmiş olsun.
    Çok teşekkür ederim inşallah negatif olmussundur 🙏