Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kriyoterapi Hakkında

Durum
    sissyspacek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kriyoterapi Hakkında

Selam arkadaşlar,

Dün vajina girişine yakın olan siğilime kriyoterapi uygulandı. Doktor epey bir sıkmış olmasına rağmen canım hiç acımadı. Geçen sene vajinamın dış dudaklarında olan siğillerime kriyoterapi uygulandığında canım inanılmaz acımıştı ve o siğillerde gözle görülür bir değişim vardı yapılır yapılmaz. Bu yeni olan kriyoterapinin hem canımı acıtmaması hem de neredeyse 2 gün geçmiş olmasına rağmen siğilde bir değişiklik görmemem normal mi acaba?

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Kriyoterapi Hakkında

Alıntı sissyspacek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Dün vajina girişine yakın olan siğilime kriyoterapi uygulandı. Doktor epey bir sıkmış olmasına rağmen canım hiç acımadı. Geçen sene vajinamın dış dudaklarında olan siğillerime kriyoterapi uygulandığında canım inanılmaz acımıştı ve o siğillerde gözle görülür bir değişim vardı yapılır yapılmaz. Bu yeni olan kriyoterapinin hem canımı acıtmaması hem de neredeyse 2 gün geçmiş olmasına rağmen siğilde bir değişiklik görmemem normal mi acaba?
    2 fıs sıkacagına 3 fıs sıkın diye uyar doktorunu. Ayrıca tek seansla siğil düşmez kararır ya da küçülür 2. Seanstan sonra genelde düşüyor. Önceki kriyoterapilerde genelde virüs yükü fazla oldugu için insanın canı daha çok yanıyor bende simdi yaptırdığım zamanlarda o kadar cok ağrımıyor artık.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hiçbir kararma belirtisi yoksa oraya sıkmamış olma ihtimali olabilir mi? Düşmese bile bence mutlaka kararırdı ya.

Durum
    sissyspacek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir kararma belirtisi yoksa oraya sıkmamış olma ihtimali olabilir mi? Düşmese bile bence mutlaka kararırdı ya.
    Hiçbir kararma yok sadece siğili doku olarak biraz sertleşmiş ve beyazlaşmış gibi gözlemledim. Ben de bu ihtimali düşünüyorum ama görmemiş olması da imkansız ya zaten tek bir tane vardı. Kafayı taktım bu işe

Durum
    boni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

benim de vajina girişin de alt taraftaydı diğer yerlere nazaran orası hissedilmiyor baya uzun sıkıyordu doktorum sonlara doğru az bi his oluyordu o zaman cekiyordu uzun uzun sıkması lazım bence benim tüm siğillerim ilk sıkısta hep zaman için düştü yani 1 hafta sonra. vajina içindeki hemen temizlenmedi 3. gidişim de sanırım yani ama tamamen de durmuyordu azalıyordu kücülüyordu zamanla gitti o da temizlendi . aslında kafaya takacağın bir durum yok moralini bozma. doktorun baştan savma değilde siğillerinden kurtulman odaklı sıkarsa uzun uzun 2-3 kere daha faydalı olcaktır. tedavi sürecinde olduğunu bu siğillerden kurtulmadan negatif olamayacağını anlat. bazı doktor anlık kurtuldugumuzu asla negatif olmayacağımızı düşünüyor o yüzden onlar için bir mikro siğil kalmıs mı dikkatli bakmıslar mı pek önemi olmuyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Evet bir kere fıs yapıp bırakması olmaz. Ben hatırlıyorum eskiden doktor 2 uzun fıs sıkardı bana. Eğer siz az sıktığını düşünüyorsanız ''daha önce de kriyoterapi yapıldıgında düşmemişti, bu sefer düşer değil mi?'' diye sorun Muhtemelen düşsün diye iyice sıkacaktır

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hemen dusmuyo ki zaten.benim iki kerede dusmustu.kararmiyor ayrica dedigin gibi beyazliyor.bekle biraz 1 ayda kuculmezse tekrar gidersin

Bu Konu için Etiketler