Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Test yaptırtma kararı hakkında

Durum
    colossalmadness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Test yaptırtma kararı hakkında

Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim. Hepinize sevgiler. Simdi ben yakin zamanda supheli sayilabilecek bir iliski yasadim. Ve acaba birşey bulasmis midir endisesiyle psikolojimi agir sekilde bozdum. Bu donemlerde anksikiyete bozuklugu da yasadim. Iliskiden 3 veya 4. Gunden sonra agzimin kenarinda kucuk noktali kabarciklar cikti. Doktora gittim herpes dedi. Bu kabarciklar acaba karsimdakinden mi bulasti ya da benim psikolojik sikitintim yuzunden mi oldu? Birde bu herpes tip1 ise tehlikesiz midir? Simdi ikinci soruma geleyim. Ben evliyim ve esime birsey bulasmasini asla istemem. Zaten hiv hepc vb. Gibi testleri yaptiracagim ama bu hpv testleri konusunda kararsizim. Simdi ben suruntu yontemiyle yapilan hpv pcr rna testi yaptirtsam kesin sonuc alabilir miyim? Bazi kisiler erkekte testlerin yapilamadigindan bahsediyor. Bir merakimda diyelim 3 ay 6 ay herhangi bir genital sigil cikmadiysa bende yoktur diyebilir miyiz. Genelde iliskilerden 2-4 ay arasi sigil cikabilir diyorar. Basinizi agrittim. Cok zor durumdayim. Hepinize sevgiler.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Test yaptırtma kararı hakkında

herkes cinsel yolla bulasır, oral seksten dolayı bulasmıstır agzında cıktıysa.

Durum
    colossalmadness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes cinsel yolla bulasır, oral seksten dolayı bulasmıstır agzında cıktıysa.
    Tehlikeli olan herpes türü müdür acaba? Birde hpvde siğiller ortaya çıkmadan tanı koyabilecek bir test var mı? Ayrica bir merakimda bu virüs varsa eğer en geç ne zaman siğiller ortaya çıkabilir. Teşekkur ederim sevgili @arya

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı colossalmadness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tehlikeli olan herpes türü müdür acaba? Birde hpvde siğiller ortaya çıkmadan tanı koyabilecek bir test var mı? Ayrica bir merakimda bu virüs varsa eğer en geç ne zaman siğiller ortaya çıkabilir. Teşekkur ederim sevgili @arya
    herpes konusunu bılmıyorum herpes ve hpv ikisi de aynı bokun laciverti. Araştırmalarıma göre şüpheli ilişkiden 1-6 ay içerisinde sigil cıkar %60ımızda.

Bu Konu için Etiketler