Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aşı olmalı mıyım

Durum
    Ensarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Aşı olmalı mıyım

Yaşım tam olarak (27 yıl 9 ay 3 gün) 27. aşı olmalı mıyım sizce aşı negatif yapma konusunda yardımcı olur mu ? Önerileriniz neler.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Aşı olmalı mıyım

Olmalısın nüksü azaltma ihtimali var negatif olmaya yardımcı olma ihtimali var. Koruma için yapılan bi aşı negatif yapmaz. Ama düşük ihtimallere bile ihtiyacımız var. Sen yaptır. 26 yaşına kadar öneriliyor ama 45 yaşına kadar kadınlar aşılanabilir gibi yazılar okumuştum doktoruna danışarak bi yaptır istersen ben de yaptırıcam pazartesi gardasil

Durum
    Tecrübeli Üye

Soracağım tekrardan teşekürler.
    HPV enfeksiyonlarının %70-90’ı kendiliğinden geçer, %10’da virüs vücuttan atılamaz ama genital siğile de neden olmaz. tamamen temizlen miyor mu bilgisi olan arkadaşlar ?

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Ensarr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HPV enfeksiyonlarının %70-90’ı kendiliğinden geçer, %10’da virüs vücuttan atılamaz ama genital siğile de neden olmaz. tamamen temizlen miyor mu bilgisi olan arkadaşlar ?
    Bence orda denmek istenen şey vücuttan atılmaz ama hastalığa da sebep olmaz. Yani virüs sizle yaşar ve vücut baskılar. Valla öyle olacağı varsa bile okey. Uçuk gibi düşün dudağında uçuk kaç kere çıktı aşırı hastalandıgında çıkıyor ya da üzüldüğünde. Bağışıklığı yüksek tutup %90 ın içinde olmayı düşün. %10 içinde olsan bile virüs seninle yaşamaya alışacak ve hastalık yaratmayacak işte bu da güzel haber

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ömür boyu vücutta kalmıyor aslında, yazıldığı gibi aynen %90'ı belli bir vakit sonra (2-3/4 yıl arası) vücuttan gidiyor. Ama sanırım bazı kişilerin dna'sına entegre olmuş oluyor o %10'da onu anlatıyor olabilir. Ama genel olarak psikolojin için bu ihtimale çok önem vermemeni öneririm. Çünkü bu sefer o %10'un içinde olma ihtimalin canını sıkıp moralini bozacak, buradaki çoğu kişi hpv'yi atlattı, atlatıyor, yani geçici oluyor. Keza hpv ile ilgili bir başka forum olan hpvsitesi.ws sanırım böyle bir site vardı. Site sinek avlıyor... Eskiler yazmış hep ve gitmişler.. Çünkü çoğu negatif olup forumu bırakmış muhtemelen. Buradan pay biç yani, bu virüsün yenildiğine..

Durum
    Tecrübeli Üye

arya 2 olacak tam ben bunla uğraşıyorum hep stres hep stres sürkli siğil çıkıyor stresten dolayı atamayacağım korkusu var bende bunu nasıl aşıcam biliyorum

Durum
    Admin

@Ensar, 2 yıl mı olacak?

Ya zaten mesele şu; bizler bir takviye kullanmasak da 2-4 yıl arasında negatif olacakmışız, kaynaklar bunu söylüyorlar. Ama senin de dediğin gibi 2 yıl-3 yıl bunlar hiç kısa süreler değil, put gibi oturup negatif olmayı beklemek ve hayatından 3 yıl çalmak, belki bu yüzden karşına çıkan insanları reddetmek vb konular, bunlar kolay değil.

O sebeple sana tavsiyem; en başta şunu kabullen. Bu virüsü aşacaksın ve kurtulacaksın ama bu süreç sabır gerektiriyor. Her siğil çıktıgında veya bir şey oldugunda dağılmamalısın, sürecin olağan bir parçası olarak düşünmelisin. O sebeple ben üyelere hep ''kendine 1 yıl ver'' diyorum mesela. İlla ahcc değil, en azından başka iyi takviyeler kullanabilirsin direkt negatif olmanı sağlamayacaklardır ama bağışıklığının düşmemesini sağlarlar en azından; imutor, imuneks vb tarzı takviyeler. Bunun yanı sıra asıl olay sağlıklı beslenmekte. Burada tüketilecek besinleri de yazıyorum genelde. Bunlara uyup, düzenli siğil tedavisi olup, cinsellikten kaçınıp beklemek gerekiyor... Seni acele ettiren ve aşamayacağım korkusuna sebebiyet veren şey ne ise onu bul önce, orayı iyileştir. Ben mesela hpv sürecindeyken aklımdan biriyle flört etme konusunu silmiştim. Ve inanki çok rahatlamıştım. Çünkü bu konuyu vb başka konuları kafada bitirip rafa kaldırmayınca, hep bir ''yaa offf'' durumu oluyor. Bazı şeyleri hayatından 1 yıllığına sil, unut. Bu daha iyi gelecek emin ol, daha kolay aşacaksın bu süreci.

Durum
    Tecrübeli Üye

İnşallah arya teşekkürler desteğin için

Durum
    Admin

İnşallah arya teşekkürler desteğin için
    Rica ederim