Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lütfen yardım

Durum
    Bera8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lütfen yardım

Merhabalar ben 32 yaşında bir erkeğim.Benim 4 yıllık bir ilişkim var.2019 yılında temmuz ayında ben bir hayat kadınıyla prezervatifle birlikte oldum.sonrasında 2020 ekim ayında evlendim.Evlendikten 3 ay sonra siğil çıktı.ben ve eşim doktora gittik.eşimin smear testi temiz ve hpv Negatif.benim ise doktor hpv dedi.koter ile yaktırdım.patoloji sonucu hpv çıktı.doktorum ne kontrole çağırdı ne ilgilendi ki Türkiye’nin en iyi özel hastanelerinden birisi ve profesör.hpv tipimi bilmiyorum.ömür boyu çekeceksin bunu.lezyon olur sürekli,gel yakalım dedi.ben araştırınca bunalıma girdim.eşimle birlikte olmuyoruz.eşimin doktoru aşı önermedi sadece prezervatifle birlikte olun dedi.benim doktorum da prezervatifle birlikte olabilirsin dedi.bir kaç sorum var

1-ahcc yi gördüm onu kullanacağım başka ne yapmam lazım?

2-artık çocuğum olmayacak mı kısır mı oldum?

3-eşimle cinsel hayatımız artık bitti mi?

4-ortak tuvaletten yada sarılmaktan,tokalaşmaktan bulaşır mi bu?

5-ömür boyu vücudumda kalacak mı ve artık bütün hayatım,cinselliğim ve evliliğim bitti mi?

Saygılar

Durum
    Uzgungız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Lütfen yardım

Öncelikle merhaba ; prezervatif tam anlamı ile koruyucu olmaz sonuçta yine ten teması oluyor kasıklardanda bulaş soz konusu olabilir. Prezervatif bir bölgeyi korur. Eğer eşinizde hpv yoksa aşı mutlaka olmalı. Turkiyede 4 lü olanı var 6,11,16,18 e karşı yuzde yuz koruyuculuğu olan bir aşı bu uç doz oluyor . Diğer tipler icin hâlâ risk oluyor ama 16-18 rahim ağzı kanserine neden olan en yuksek riskli olanları onlara karşı korunmuş olur 6,11 ise siğil yapan ona karsida korunmus olur. 3 doz olduktan sonra koruyuculugu olan bir aşı bu. Etkinligi belki bir tık ileri yaşlarda daha az olsada yinede etkili bunu siz bile olabilirsiniz. Ama mevcut hpv tip tayini yaptiktan sonra bunlardan yok ise yapılmasında fayda var sigil nükslerinide azaltacagi yonunde gorusler var ben oldum . Mevcut olanı tedavi etmez ama aşı. Cıktikça kotere devam hpv tip tayini yaptir bu saydiklarimdan sende yoksa hpv aşısı sende dusunebilirsin. Ahcc imkanin varsa mutlaka al ama kullanim suren yine tip tayinine bagli yuksek riskliler 9 ay falan kullaniyor dusukler 6 ay . Cinsel perhiz yapın bir muddet. Yada forumda nasıp birlikte olmaniz gerektigi konusunda bilgiler var onları okuyup ona gore yol izleyin. 2 senede vucut bu virusu atiyor ama guzel beslenmen sigillere mudahale ettirmen takviye gida alman cinsellige maksimum koruma ile devam etmen şart. Eşini riske atma kadınlarda rahim agzi kanseri sebebi hpv erkeklerde bu oran cok düsük. Ahhcc kulanarak negatif olma sureni iki yildan 1 seneye düsürebilirsin

Durum
    Yeni Üye

Kısırda olmadın çocugunda olur baska sıkıntın yoksa hpv boyle seyler yapmaz. Wc den bulasma ihtimali çook cook dusük.

Durum
    Yeni Üye

Aşı işi soyle karısık hic hpv olmayan biri mutlaka olmalı. Hpv olanda olabiliyor 4 tipten 3 bile olsa biri olmasa yine olun diyen doktorlarda var. Dedigim gibi nuksleri azalttigina inaniyorlar. Bazen tipler sonradan degisikliklerde yapabiliyormus. Illa kadin icinde degil bu ası erkekler bu virusun tasiyicilari olduklari icin benim doktorum erkeklerinde olmasinda fayda var demisti ama evlisin sana sende olmayan tip baska yerden bulasmaz sende eşine tasimazsin. Sen sadece sigil nuksunu azaltmak icin olabilirsin eşinde sendeki sigillerden korunmak icin varsa sende 16-18 onlardan korunmak icin olabilir.

Durum
    Yeni Üye

Son bişi benim erkek ardaşım icinde doktorum sordugumda erkek için cok yapilcak bisi yok demisti ama forumda okuyorum gayet erkeklerde tip tayini olabiliyor nitelikli lab. Ara. Bazı doktorlar erkekte kanser oranı cok dusuk oldugu icin sigilleri uzaklastirmanin yetecegini dusunuyor sanirim.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

1- Ahcc Time Health marka tercih ediyoruz çünkü negatif olanlar onunla oldu. Riske atmamak için Time Healthi seçtik. Alkol bazlı propolis, yeşil çay, kefir, sabahlar çarliston biberi ve yumurta. Akşam yemeklerinde turşu. Eşin arada bir kabuklu fıstık tüketebilir. Eşinde hastalık kuluçka süresinde olabilir negatif olması eşinde yok oldugu anlamına gelmez henüz belirti vermemiş olabilir. Sigara yok alkol yok. En önemlisi jileti tamamen çıkartıyosunuz hayatınızdan hatta traş makinesini başlıksız dahi kullanmamalısın. En az 2 ya da 3 numara başlık takacaksın. Bunlar altın kural bizim için. Bir de ikiniz de gardasil aşı vurulun.

2- Kısırlıkla alakası yok eşin de senin de kısırlık problemi yaşayacağın şeyler değil. Hpvnin kısırlıkla ilişkisi yok diye biliyorum.

3- Cinsel hayat tabi ki bitmedi ama pinpon etkisi yüzünden kurtulamazsınız virüsten bu yüzden 1 sene seks yapmak kasıklarınızın birbirine sürtmesi özellikle tedavinizi engeller. Eğer 1 sene altın kurallara bağlı kalarak seks yapmayarak sabrederseniz hayat boyu kurtulma şansınız çok yüksek bu 1 sene içinde.

4- Ortak tuvaletten bulaşma ihtimali çok az bence, tokalaşmaktan bulaşma riski de çok az yani genital bölge genital bölgeye temas edecek falan öyle bulaşıyor yine de dikkatli ve hijyenik olmak önemli.

5- Çift tedavisi gören insanlar çok fazla buna ben de dahil. Hayır bitmedi sadece kısa bir ara ver bu virüsten kurtulmak için. Sadece sabır gerekiyor. HPV hayat boyu kalıcı olmadığı kanıtlandı en erken negatif olma süresi 6 ay olarak tahmin ediliyor. 6 ay - 1 sene ya da 2-3 sene içinde negatif olunabilir. Ahcc sayesinde 6 ayda negatif olan ülkemizde ve yurtdışında çok fazla insan var.

Forumu biraz araştır ve forumdan herkesin desteklediği kanıtlanmış ortak düşüncelerimizi dikkate al. Bu verdiğimiz bilgileri doktorların %99 ı vermiyor. Seni para kaynagı olarak görüyor. Sordugun sorular hiç araştırmadan etmeden sorulan sorular forumda hepsi mevcut