Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benim hikayem.lütfen yardım

Durum
    Bera8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim hikayem.lütfen yardım

Merhabalar ben 32 yaşında bir erkeğim.Benim 4 yıllık bir ilişkim var.2019 yılında temmuz ayında ben bir hayat kadınıyla prezervatifle birlikte oldum.sonrasında 2020 ekim ayında evlendim.Evlendikten 3 ay sonra siğil çıktı.ben ve eşim doktora gittik.eşimin smear testi temiz ve hpv Negatif.benim ise doktor hpv dedi.koter ile yaktırdım.patoloji sonucu hpv çıktı.doktorum ne kontrole çağırdı ne ilgilendi ki Türkiye’nin en iyi özel hastanelerinden birisi ve profesör.hpv tipimi bilmiyorum.ömür boyu çekeceksin bunu.lezyon olur sürekli,gel yakalım dedi.ben araştırınca bunalıma girdim.eşimle birlikte olmuyoruz.eşimin doktoru aşı önermedi sadece prezervatifle birlikte olun dedi.benim doktorum da prezervatifle birlikte olabilirsin dedi.bir kaç sorum var

1-ahcc yi gördüm onu kullanacağım başka ne yapmam lazım?

2-artık çocuğum olmayacak mı kısır mı oldum?

3-eşimle cinsel hayatımız artık bitti mi?

4-ortak tuvaletten yada sarılmaktan,tokalaşmaktan bulaşır mi bu?

5-ömür boyu vücudumda kalacak mı ve artık bütün hayatım,cinselliğim ve evliliğim bitti mi?

Saygılar

Durum
    Helpp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Benim hikayem.lütfen yardım

merhabalar tecrübelerimle sorularınıza cevap vermeyece çalışacağım aslında bu soruların hepsinin cevabı forumda mevcut ama belki bulamamışsınızdır diye düşünüyorum. Öncelikle çok geçmiş olsun.
    1- AHCC ben kullanmadım onun yerine imutor kullandım ama maddi durumum el verseydi kullanırdım ki doktorum da önerdi, yanına yeşilçay, kefir, spor, bol yeşillik, pozitif düşünce eklemeniz gerekir.
    2- HPV kısırlık yapmıyor zaten kanser durumu da erkeklerde çok görülmüyor diye biliyorum asıl kadınlarda rahim ağzı kanserine sebep olabiliyor.
    3- ben hastalandıktan beri cinsel hayatımı kapattım başkasına da bu şeyi bulaştırmamak ve tekrar kendime başka bir türü almamak için ama bu forumda prezervatif+boxer kullananlar olduğunu okumuştum.
    4- bu konuda genelde hamamdan tuvaletten bulaşır algısı var ama internet araştırmasıyla mümkün olmadığını öğrendim ancak bence yine de dikkatli olmak gerekir aktif siğil vs varsa nedne bulaşmasın diyorum sonuçta siğil tuvalete sürünse üstüne de sizin bir yeriniz değse geçermiş gibi geliyor bana ama tıp konusunda çok bilgisiz olduğumu unutmayalım.
    5-ömür boyu kalmaz deniliyor ki ben de umut ediyorum ama benim annemde de 15 senedir maalesef bu illet var ben daha yeni öğrendim. ve kendisi doktora bile gitmiyor çok laf ediyorum tehlikeli diyorum tabi bende de var hastalık diyemiyorum. Annem en son geçen sene baktırdı ve 15 senedir hala hastalığı yenemediğini öğrendi. ama kendisi hayatı boyunca ne spor yapar ne yediklerine dikkat eder. Ayrıca bu siteden de negatif olan bir sürü insan var neden biz de bunu yapamayalım?

Durum
    Aleyna_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Helpp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar tecrübelerimle sorularınıza cevap vermeyece çalışacağım aslında bu soruların hepsinin cevabı forumda mevcut ama belki bulamamışsınızdır diye düşünüyorum. Öncelikle çok geçmiş olsun.
    1- AHCC ben kullanmadım onun yerine imutor kullandım ama maddi durumum el verseydi kullanırdım ki doktorum da önerdi, yanına yeşilçay, kefir, spor, bol yeşillik, pozitif düşünce eklemeniz gerekir.
    2- HPV kısırlık yapmıyor zaten kanser durumu da erkeklerde çok görülmüyor diye biliyorum asıl kadınlarda rahim ağzı kanserine sebep olabiliyor.
    3- ben hastalandıktan beri cinsel hayatımı kapattım başkasına da bu şeyi bulaştırmamak ve tekrar kendime başka bir türü almamak için ama bu forumda prezervatif+boxer kullananlar olduğunu okumuştum.
    4- bu konuda genelde hamamdan tuvaletten bulaşır algısı var ama internet araştırmasıyla mümkün olmadığını öğrendim ancak bence yine de dikkatli olmak gerekir aktif siğil vs varsa nedne bulaşmasın diyorum sonuçta siğil tuvalete sürünse üstüne de sizin bir yeriniz değse geçermiş gibi geliyor bana ama tıp konusunda çok bilgisiz olduğumu unutmayalım.
    5-ömür boyu kalmaz deniliyor ki ben de umut ediyorum ama benim annemde de 15 senedir maalesef bu illet var ben daha yeni öğrendim. ve kendisi doktora bile gitmiyor çok laf ediyorum tehlikeli diyorum tabi bende de var hastalık diyemiyorum. Annem en son geçen sene baktırdı ve 15 senedir hala hastalığı yenemediğini öğrendi. ama kendisi hayatı boyunca ne spor yapar ne yediklerine dikkat eder. Ayrıca bu siteden de negatif olan bir sürü insan var neden biz de bunu yapamayalım?
    Merhaba annemde 15 senedir var demişsiniz size cinsel ilişkiden mi bulaştı yoksa annenizle kullanılan ortak kullanım yerlerlerinden falan mı bulaş oldu eğer ortak kullanım yerindense sitedeki bir çok kişinin merak ettiği soruların cevabı olur

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Aleyna_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba annemde 15 senedir var demişsiniz size cinsel ilişkiden mi bulaştı yoksa annenizle kullanılan ortak kullanım yerlerlerinden falan mı bulaş oldu eğer ortak kullanım yerindense sitedeki bir çok kişinin merak ettiği soruların cevabı olur
    bana cinsel ilişkiden bulaştı maalesef. eğer ortak alandan bulaşsaydı en azından rahim içi için endişelenmezdim dış kısımda kalırdı diye düşünüyorum. çünkü ilk ilişkimden 1 ay sonra kasığımdaki siğiller ile fark ettim durumu.

Durum
    Tecrübeli Üye

bana cinsel ilişkiden bulaştı maalesef. eğer ortak alandan bulaşsaydı en azından rahim içi için endişelenmezdim dış kısımda kalırdı diye düşünüyorum. çünkü ilk ilişkimden 1 ay sonra kasığımdaki siğiller ile fark ettim durumu.
    Anladım zaten bu sitede hiç dış ortamdan bulaştı diyen olmadı en azından çevremiz için tehlikeli olmamak iyi bişey tek eşli dahi olsanız bulaşıyor Benimde öyle oldu sanırım 1 2 tane siğilim var ama yüksek tip diye korkuyorum bilmiyorum çok yıpratıcı bişey bu umarım düzelir her şey hepimiz için

Durum
    Kıdemli Üye

açıkçası düşük tip de olsa insan kanser diye korkuyor. benim tip 53 olası yüksek risk diye geçiyor tam yüksek risk değil ama inanın kanser oldum diye uykularım kaçıyor. bence teste o kadar para vereceğinize yaktırmaya gidin siğilleri. Ben 2019'da teste 500 TL vermiştim lazerle yakmaya da 2000 TL ve bunlar büyük meblağlar. tipleme yaptırmam pek de işime yaramadı zaten virüs var yüksek risk olsa da smear yapılacak düşük risk olsa da.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Aleyna_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım zaten bu sitede hiç dış ortamdan bulaştı diyen olmadı en azından çevremiz için tehlikeli olmamak iyi bişey tek eşli dahi olsanız bulaşıyor Benimde öyle oldu sanırım 1 2 tane siğilim var ama yüksek tip diye korkuyorum bilmiyorum çok yıpratıcı bişey bu umarım düzelir her şey hepimiz için
    ben de 2 siğil diye gittim 10 taneymiş meğersem. bizim göremediğimiz de oluyor

Durum
    Tecrübeli Üye

ben de 2 siğil diye gittim 10 taneymiş meğersem. bizim göremediğimiz de oluyor
    Evet oluyor göremediğimiz haklısınız bir tane olan baya belli oluyor ilk onu farketmiştim zaten ama umarım çok fazla değildir hpv atmakla uğraşırken siğillerde ayrı bir sorun oluyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Help, annende olmasına üzüldüm 15 yıl az süre değil. Sanırım yaşı da var? Yani bizler gibi 20-35 bandında değil o sebeple de atması zorlaşıyor?
    Ama tabi kendiniz demişsiniz sağlıklı beslenme/spor vs yapmıyor diye. Ama bence asıl 15 yıldır vücudunda hala kalmasının sebebi cinsellikte pinpon etkisi olabilir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@BERA, Forumda aynı anda aynı içeriğe sahip birden fazla başlık açamazsınız. Aynı yazıyı kopyala yapıştır yapıp başka başlık açmışsınız oradan da sormuşsunuz. Bu yasaktır. İlk ve son uyarıdır. Bu başlık da en kısa sürede silinecektir.