Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rahim ağzı yarası

Durum
    trntuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Rahim ağzı yarası

Arkadaslar aranzda rahm ağzı yarası yaşayan var mı? Sarı kokulu akıntı mevcut. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan şüpheleniyorum( clamidya, gonore, tricomanas vs) Bir de hpv gecmisim var şu an negatifim. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. İstanbul anadolu yakasında pcr testi nerede yaptırabilirim?

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Rahim ağzı yarası

Rahim agzi yarasi derken? Hucresel bozukluk olani diyorsan cin1 var ben de.Ben de de akinti vardi doktor antibiyotik verdi.Ama hpv ile akintinin bir alakasi yok sanirim

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahim agzi yarasi derken? Hucresel bozukluk olani diyorsan cin1 var ben de.Ben de de akinti vardi doktor antibiyotik verdi.Ama hpv ile akintinin bir alakasi yok sanirim
    Valla doktor spekulum takınca yara var diyor. Enfeksiyonum cok fazla akıntım yani. Sarı bi akıntı iç çamaşırımda da iz bırakıyor. Smear aldı o negatif geldi. Hpv gecmisim var benimde ama doktor akıntıyı falan hpv yapmaz dedi.

Durum
    adlimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ben bu hpv cin1 olduğumu öğrenmeden özel hastaneye gitmiştim akıntım çok oluyordu. Rahim ağzında ufak bir yara görünüyor ama antibiyotikle tedavi ederiz demişti. Smearin ne olduğunu bilmiyordum o da yaptırmamıştı. Antibiyotikten sonra geçmedi akıntım başka bi doktor hem tüm testleri yaptı hem de combo bi tedaviye başlamıştı öyle geçti. Ama akıntının hpvyle alakalı olmadığını bana da söylemişlerdi zaten 1 ay içinde o tedaviyle geçmişti tüm şikayetlerim

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı adlimi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu hpv cin1 olduğumu öğrenmeden özel hastaneye gitmiştim akıntım çok oluyordu. Rahim ağzında ufak bir yara görünüyor ama antibiyotikle tedavi ederiz demişti. Smearin ne olduğunu bilmiyordum o da yaptırmamıştı. Antibiyotikten sonra geçmedi akıntım başka bi doktor hem tüm testleri yaptı hem de combo bi tedaviye başlamıştı öyle geçti. Ama akıntının hpvyle alakalı olmadığını bana da söylemişlerdi zaten 1 ay içinde o tedaviyle geçmişti tüm şikayetlerim
    Evet bana da hpv ile alakalı olmadığını söylüyor doktor ama hiç bir işlem yapmadı bana fitil veriyor yolluyor daha beter yapıyor fitiller. Combo tedavisi nasıl oluyor?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hücresel bozukluklar (cin1) genelde hpv kaynaklı olabiliyor. Çünkü rahim ağzı kanserine giden yol sırasıyla cin1,cin2,cin3 olmaya dayanıyor. Yani o yüzden bence hpv ile ilgisi yok diyemeyiz. Rahim ağzı yarası var ise antibiyotikle de geçmezse belki doktor alıp patolojiye yollar onu ve cin falan var mı bakılır, tabi en iyisini doktor bilir.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hücresel bozukluklar (cin1) genelde hpv kaynaklı olabiliyor. Çünkü rahim ağzı kanserine giden yol sırasıyla cin1,cin2,cin3 olmaya dayanıyor. Yani o yüzden bence hpv ile ilgisi yok diyemeyiz. Rahim ağzı yarası var ise antibiyotikle de geçmezse belki doktor alıp patolojiye yollar onu ve cin falan var mı bakılır, tabi en iyisini doktor bilir.
    Siz de cinsel ilişkiden sonra kanama oluyor muydu acaba? Bende oluyor da.

Durum
    Admin

Alıntı trntuba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz de cinsel ilişkiden sonra kanama oluyor muydu acaba? Bende oluyor da.
    Hayır olmuyordu.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır olmuyordu.
    Anladım benim oluyor. Hafif pembemsi renkte. Coğu kişiye sordum hpv yüksek risk taşıyıp cinsellikten sonra kanama yaşayan var mı diye coğu kişi yok dedi. Sanırım benim problemim başka smear aldı doktor negatif geldi. Yakarız onu demişti ama cocugum yok henuz o yuzden yaktırmak doğru olur mu bilemiyorum

Durum
    Admin

Alıntı trntuba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım benim oluyor. Hafif pembemsi renkte. Coğu kişiye sordum hpv yüksek risk taşıyıp cinsellikten sonra kanama yaşayan var mı diye coğu kişi yok dedi. Sanırım benim problemim başka smear aldı doktor negatif geldi. Yakarız onu demişti ama cocugum yok henuz o yuzden yaktırmak doğru olur mu bilemiyorum
    Bence de, daha farklı bir şey olabilir. Doktora sorabilirsin ama yaktırmakla çocuk olmayacağını zannetmem. Leep yapıldığında bile çocuk oluyor.