Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Destek ihtiyacı

Durum
    Uzgungız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Destek ihtiyacı

Önceklikle herkese merhaba.. 28 yaşındayım. 3 ay önce hpv ile tanıştım. Tek bir lezyon fark ettim. Ne olduguna dair bir fikrim yoktu vajinadaydı bu yuzden kadın hastalıklarından randevu aldım ozel bir hastahaneden sigil oldugu ve buyuk oldugu ameliyat ile alınmasının gerektigini popo kısmındada vs oldugu sonrasında aşilanmam gerektigi soylendi. Direk boyle yaklasılınca devlet hastahanesine gittim bir işlem yaptırmadım. Devlette yaşın genc herhangi bisiye gerek yok kendiliginden gecer dediler. Test vs istenmedi. Bende cok arada kaldım bu arada lezyonum dahada büyüdü bir prof. randevu aldım. Smear alındı düşük dereceli hücresel değişiklikler cıktı sonrasında tip dna tayini istedi sonuc sayısal loto gibiydi 16,45,56,66 pozitif oldugum soylendi. Bu arada tip tayini yapılacakken cerrahi operasyonla ilk gordugum buyuk lezyonum alındı patoloji içın. Hpv tipleri Yuksek riskliler oldugu icin onkologa yonlendirildim kolposkopi yapıldı biyopsi yapıldı ve cın1 geldi. Smeardaki gibiydi sonuç. Cok buyuk paralar döktüm devlette bu taramaları 30 yaş altı oldugum icin yapmadılar önemsemediler. Son doktorum immunol kapsül ve bemiks c yazdı iki aydır kullaniyorum. Üzücü olan cerrahi operasyonla alınan lezyonun bu sürecte daha kötü bir sekilde geri cıkması oldu. Minik minik çevrelerdede var. Benim ne maddi gücüm nede manevi gücüm kalmadı.cın1 oldugu icin 6 ayda bir kontrol dendi bisi yapilmadı ama Ben bittim arkadaşlar bu geri cikan lezyona yenileri eklendi ağlama krizlerime engel olamıyorum kimseye bir şey söyleyemiyorum. Buyuk bulas yolu cinsellik oldugu icin . Erkek arkadasımlada ayrıyız ama bu surecte onuda bilgilendirdim bir yere kadar yanımda oldu. Ama uzun bir surec siz bu süreci nasıl idare ediyorsunuz ettiniz? Yaşamak agır gelir oldu kendimi pislik gibi hissediyorum beni nasıl buldu diyorum. Anne olmayı cok istiyordum simdi hayalmis gibi geliyor. Doktorum aşı ol dedi 18 yok 18 e karsi korunmus olursun siğil nükslerinde azalir dedi. Inanın imkanımda kalmadı ne yapcagimi bilmiyorum doktoruma bu sekilde soyledim tekrar gel lezyonlara bakalim ucret talep etmiyorum nasil bir yol izleyecegimize karar veririz dedi halime acıdı sanıyorum. Desteğinize benimle aynı dertten muzdarip olan beni anlayacak birilerine cok ihtiyacım var

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Destek ihtiyacı

Bu arada hpv çıktığı için diger bütün cinsel hastalıklarla ilgili testleride yaptırdım. Aile hekiminde bakılabilecekleri aile hekiminde baktırdim bakılamayan klamidya gonore vs gibi özel bir lab. Yaptırdım.

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben de senin gibiyim 16 pozitif cin 1.Bende maddi olarak zorlaniyorum.Maddi gucumuz yettigi kadar ugrasicaz.saglikli beslenmeye ve sigariyi birakmayi dene.cinsellikten uzak dur.Yapabilcegin baska bir sey yok.Ilk ogrenildiginde cok uzulunuyor ve endise ediliyor ama sonra alisiliyor merak etme.Sen de hastaliktan dolayi hissettigin endiseyi zamanla kaybediceksin.Bagisikligin guclendikce sigillerinde tekrar etmez.Korkma gececek.

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Maddi durumun yoksa hic asi yaptirma bence.Ama cinsellikten uzak dur ki yeni turlerini kapmayasin.Bence negatif olunca yaptirman daha mantikli

Durum
    Yeni Üye

Desteğin için çok tesekkur ederim. Sigara kullanmıyorum zaten. Cinsellikte yok kimsenin günahına giremem. O yuzden diyorum ya sanki anne olmak hâyâl oldu diye çok uzgunum aşı nükslerini azaltir dedigi icin doktorum düşünündum ama cok zorlayacak beni bunun sonu yok bir ton teşhis için para gitti tedaviye yonelik bir sey yok ortada ee bagisikligin yencek bekleyecegiz oldu.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Uzgungiz merhaba. Bak arkadasim ben sana birsey soyleyeyim gecen sene cin1dim hicbir takviye kullanmadim ahccden haberim falan da yoktu. Sadece saglikli beslendim spor yaptim biraz sigara ve alkolu azalttim cinsel perhiz ve stresten uzak durdum ve cin 1 geriledi. Ahccye yeni basladim imkanim oldugu icin ama ahcc vucuttan atmayi hizlandiriyor bir yilda degil bir bucuk 2 yilda atarsin sen de ne olacak. Erkek arkadasim temmuzda bir kere sigil cikardi hala cikarmiyor. O da hicbirsey kullanmadi ama spor yapar sigara alkol tuketmez iyi beslenir. Uzaktan iliski zorunlu cinsel perhiz durumumuz bu. Bence asiya verecegin parayi kotere ver once toplu bir kurtul su sigillerden. Sonra tek tuk cikan minikleri ister verrutol ister elma sirkesi ister propolis kendin halledersin. O koter yaptirdigin yerlerde de bir daha asla cikmaz. Yalniz iyi arastir yaptiracagin yeri. Kendini hor gorme suclama amerikada %80 bu virusle tanisir hayatinin birnyerinde bazen haberdar bile olmaz deniyor. Bu cok normal birsey. Yapabilecegin birsey de yoktu prezervatif de korumuyor buna karsi. O yuzden simdi elindeki imkanlarla planini programini yap arkadasim oku arastir butcene gore en mantikli tedavi planini sec. Takviye alamiyormusun? Hergun sogan sarimsak zencefil zerdecal ye probiyotik alamiyormusun ev yogurdu kefir tursu ye. C vitamini hergun carliston biber portakal ye. Buradaki beslenme basligini incele. Sana stres yaoam herseyi at cope sen bu dunyaya bir kere geldin ve senden degerli hicbirsey yok. Bu surecte kendine bebek gibi bakiyorsun. Bagisikligini guclendirmen altin kural. Sigilleri de ciktigi gibi yok etmen altin kural. Haydi kolay gelsin hepimize 😊

Durum
    Yeni Üye

Desteğin için çok teşekkürler.. izmir içinden olan arkadaşlar koter için bir yer önerir ise cok sevinirim

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hem koterin icin gideceksin yarim sonra hic sigilin kalmamis olacak direk mis gibi degil mi 🥰

Durum
    Yeni Üye

Arkadaşlar alsancakta bir dermotologtan randevu aldım kotere başladım yaygın oldugu icin 3 seans yapacak. Aşıda olucam sartlari zorluyorum. Ahcc bir sure daha alamam imunol ve bemiks c ile devam edicem. Bu virusu onceden aldigimi dusunmeye basladım. Cunku bunun partnerimden olmadigini ogrendim bu surecte bir bucuk sene once ufak bir sigil gibi bisi fark ettmisyim vertuol vermisti doktorum ben ustune dusmemistim hpv ilede ilgili bilgim yoktu bilgilendirilmemistim. Zaman gectikten sonra yine karsilasincada ne oldugunu anlayamadim sonradan taslar yerine oturdu. Uzucu olan kısmi insanin sevdigine kendinin bulastirdigini ogrenmesi. Kendimdede ondada bu kadar ilerletme sebebim bilinçsizlik ve jilet oldu. Cok uzgunum. Ama zaman geri gelmiyor herkese destegi icin cok tesekkur ederim benim sürecim böyle işliyor. Allah hepmizin yardımcısı olsun..

Durum
    Uye1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba bende aynı durumdayım neden birbrimize destek olmak için telegram vatsap gibi bir durup açmıyoruz çünkü piskolojik açıdan kaldırılcak gibi değil tek başına lütfen destek gurubu oluşturalım