Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Tip 16 ile Mücadelem

Durum
    kml
    kml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV Tip 16 ile Mücadelem

Selamlar arkadaşlar,

HPV tip 16 olduğumu daha önceden görüştüğüm birinden gelen bir mesajla öğrendim. O jinekolojide DNA testi yaptırmıştı. Öğrendiğimde çok korkmuştum (biraz da onun beni bu konuda korkutmasından dolayı) ve tabiri caizse dünya başıma yıkılmıştı. Tabi ki o korkuyla hemen HIV, Herpes, vs gibi tüm testleri yaptırdım, günlerce uykusuz kaldım, internette bulduğum her şeyi okudum, vs. Son 1 yılda görüştüğüm herkese haber verdim, ki bu da zaten başlı başına psikolojik olarak bir yıkım. Neyse ki bu forumu buldum ve insanların bu süreçte başlarına gelenleri okudum ve bu biraz daha sakin kalmama yardım etti.

Öncelikle en büyük korkum artık bu hastalığın asla geçmeyeceği, gelecekte birlikte olacağım kişilere de bulaştıracağımdı. Tabi kirli bilgiden kurtulup zamanla durumu biraz daha anlayınca -tıpta biraz tartışmalı olsa da- bu hastalığın tamamen vücuttan silinebileceğini öğrendim. Özellikle erkeklerde kontrolünün ve vücuttan silinmesinin çok daha basit olduğunu öğrendim.

Acilen dermatoloji ve ürolojiye gittim. Cryotherapy başladık. 15 günde bir tedavi için gittim. Doktor merak etmemem gerektiğini, hastalığın çok yaygın olduğunu ve kısa sürede geçeceğini, ancak durumu ciddiye almam gerektiğini iletti. Tabi ki geçene kadar korunmalı ya da korunmasız herhangi bir fiziksel teması yasakladı.

Vücudumu güçlü tutmam gerektiğini öğrendim. Halihazırda düzenli spor yapıyorum ve genelde organik besleniyorum. D vitamini, collagen, balık yağı, zaman zaman multivitamin ve bazı anti aging ilaçları kullanıyorum. Aryanın yazdıklarını görünce kefir ve probiyotik yoğurda başladım, yeşil çay tüketimimi artırdım.

Daha sonra bağışıklık artırıcıları araştırdım. Time Health'tin Londra merkezinden AHCC sipariş ettim (yurtdışında yaşadığım için oradan sipariş etmem gerekti) ve Ocak ayı içinde kullanıma başladım. İlk bir ay hala yeni siğil çıkarıyordum, hızı biraz azalsa da. İkinci ay ek olarak %40 oranlı propolisten her akşam 15 damla almaya başladım. Buna da başladıktan sonra geçen bir aylık sürede hiç yeni siğil çıkarmadım (Bence propolis çok etkili oldu benim için. Fiziksel olarak da hissedebiliyorum bu etkileri.). Dermatolojiye geçen Cuma günü gittiğimde yeni siğil olmadığını teyit etti, ancak tekrar bazı bölgelere tedbir amaçlı cryotherapy uyguladı. 3 aydan kısa sürede bu şekilde gelişme olması beni çok sevindirdi, umarım herkes benzer sonuçlar alır.

Muhtemelen bundan sonra az da olsa siğil çıkarabilirim ya da şanslıysam hiç siğil çıkarmadan atlatabilirim bu şekilde. AHCC ve propolis kullanımına en az 6 ay daha devam edeceğim ve bu konuda aslında hedefim 12 ay. Durumum şu an çok daha iyi ve umutlu görünüyor, ve virüsü yakında tamamen yeneceğime inanıyorum. Umarım bu virüs gerçekten de vücuttan tamamen atılabiliyor ve bir daha kimseye bulaşmıyordur diye ümit ediyorum.

Tabi bu hastalığın bazı olumlu etkileri de oldu, sonuçta her şeyde bir hayır var derler Ben de örneğin artık yalnızca düzenli ilişkiler yaşamaya ve fiziksel temas konusunda çok dikkatli olmaya karar verdim. Umarım zamanla iyi etkileri olur bu kararın. Bence bu konuda bu forumdaki çoğu kişi hemfikirdir

Ben hastalığım ve umutsuz günlerim sırasında hiç yazmamıştım foruma, ancak sürekli yazılanları okuyordum. Benim gibi olumsuzluğa kapılanların okuması için yazmam gerektiğini, en azından böyle bir borcum olduğunu hissettim. Yeni haberlerim olduğunda tekrar güncelleyeceğim burayı.

Görüşme üzere,

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV Tip 16 ile Mücadelem

Ne guzel dusunumussunuz, paylastiginiz icin tesekkur ederiz. Umarim boyle devam eder sureciniz 🙋*♀️

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba @Kml, bence de çok güzel düşünmüşsün inşallah bu süreci atlatacaksın hem kendine iyi bakıyorsun hem fiziksel temas yok hem de ahcc kullanımı ile bence bu sorun 1 yıl içinde çözülür inanıyorum seneye hpv negatifim yazacaksın inşallah.

Durum
    kml
    Yeni Üye

Aylık ikinci kontrol randevusunda herhangi bir siğile rastlanmadı, yani şimdilik 2 aydır siğilim yok. Yıl sonuna kadar AHCC ve Propolis kullanımına ve ayda bir kere dermatolojiye kontrol için gitmeye devam edeceğim.

HPV 16 inatçı bir tür olmasına rağmen kısa zamanda böyle sonuç almak umut verici oldu. Benzer durumdakilere tavsiyem eğer bütçeleri uygunsa buna benzer bir yöntem uygulamaları. Aksi durumda muhtemelen AHCC yerine farklı alternatiflerler de denenebilir, ancak benim tecrübem AHCC ve Propolis ile kısıtlı.

Durum
    kml
    Yeni Üye

Üçüncü aylık kontrol sonunda da bir sihile rastlanmadı. Doktor artık kontrole gelmene gerek yok dedi. Ama ben AHCC ve Propolis kullanımına bir süre daha devam edeceğim.

Durum
    kml
    Yeni Üye

Selamlar herkese,

Dermatolojiye ve ürolojiye kontrol için tekrar gittim. Hastalığa rastlanmadı kontrollerde de. Yani Mart başından bu yana yok. Ocak ayı içinde AHCC ve Propolis kullanmaya başladığımı düşünürsek gerçekten hızlı iyileşti. Tabi o zamandan bu yana devam ediyorum ve en azından 3 aylık daha AHCC stoğum var.

Bana bulaştıran eski kız arkadaşımla konuştum. Onda da iyileşme var ancak biraz daha yavaş. O AHCC ve Propolis gibi bağışıklık güçlendiriciler kullanmıyor. Aynı zamanda sporu da bana göre daha az yapıyor. Kadınlarda cryotherapy ve lazer gibi tedaviler de biraz daha zor tabi. Bu yüzden hala taşıyor virüsü. Ancak düzenli kontrollerinde azalma görülmüş. Doktor onun da yıl sonuna kadar tamamen düzeleceğini öngörüyor.

Size tavsiyem gerçekten HPV ile ilgili olarak canınızı sıkmamanız. Özellikle erkeklerde basit bir süreç. Ancak sağlıklı yaşama önem vermek gerekiyor. Ben AHCC ve Propolis'in yanında bol bol probiyotik yoğurt yedim; kefir, yeşil çay, zencefil ve turmerik çayları içtim; hemen hemen her gün egzersiz yaptım. Bunun yanında genel olarak vitamin D3-K2, niacin, omega 3, kolajen gibi takviyeleri hemen hemen her gün kullanıyorum. Daha çok genel sağlığı destekleme amaçlı Cryotherapy de yanında halihazırdaki sıkıntılı noktaları temizleyince gerisi kolay oldu.

Forumda daha fazla ne kadar kalırım bilemiyorum. İlk zamanlar günde bir kaç kez bakıyordum, şimdi ise ayda 2 defa giriyorum.. Ara ara yine ziyaret etmeye çalışacağım. Sorularınız olursa onlara da cevap vermek için elimden geleni yaparım.

Herkese bol bol sağlık ve şans diliyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı kml Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese,

Dermatolojiye ve ürolojiye kontrol için tekrar gittim. Hastalığa rastlanmadı kontrollerde de. Yani Mart başından bu yana yok. Ocak ayı içinde AHCC ve Propolis kullanmaya başladığımı düşünürsek gerçekten hızlı iyileşti. Tabi o zamandan bu yana devam ediyorum ve en azından 3 aylık daha AHCC stoğum var.

Bana bulaştıran eski kız arkadaşımla konuştum. Onda da iyileşme var ancak biraz daha yavaş. O AHCC ve Propolis gibi bağışıklık güçlendiriciler kullanmıyor. Aynı zamanda sporu da bana göre daha az yapıyor. Kadınlarda cryotherapy ve lazer gibi tedaviler de biraz daha zor tabi. Bu yüzden hala taşıyor virüsü. Ancak düzenli kontrollerinde azalma görülmüş. Doktor onun da yıl sonuna kadar tamamen düzeleceğini öngörüyor.

Size tavsiyem gerçekten HPV ile ilgili olarak canınızı sıkmamanız. Özellikle erkeklerde basit bir süreç. Ancak sağlıklı yaşama önem vermek gerekiyor. Ben AHCC ve Propolis'in yanında bol bol probiyotik yoğurt yedim; kefir, yeşil çay, zencefil ve turmerik çayları içtim; hemen hemen her gün egzersiz yaptım. Bunun yanında genel olarak vitamin D3-K2, niacin, omega 3, kolajen gibi takviyeleri hemen hemen her gün kullanıyorum. Daha çok genel sağlığı destekleme amaçlı Cryotherapy de yanında halihazırdaki sıkıntılı noktaları temizleyince gerisi kolay oldu.

Forumda daha fazla ne kadar kalırım bilemiyorum. İlk zamanlar günde bir kaç kez bakıyordum, şimdi ise ayda 2 defa giriyorum.. Ara ara yine ziyaret etmeye çalışacağım. Sorularınız olursa onlara da cevap vermek için elimden geleni yaparım.

Herkese bol bol sağlık ve şans diliyorum.
    Selamlar @Kml,

Bu bilgileri bizle paylaştığın ve deneyimini aktardığın için teşekkürler. Evet gerçekten sağlıklı ve dengeli beslenmenin payı büyük. d3-k2 vitaminini (birlikte kullanılması gerekiyor) ben şu an bile kullanıyorum d vitamini eksikliği birçok hastalığa davetiye çıkarıyor çünkü.

Bu Konu için Etiketler